تالار گفتمان مانشت
گروه ارشد ۱۳۹۲ - نسخه‌ی قابل چاپ

RE: گروه ارشد ۱۳۹۲ - Shokoufe.S - 02 تیر ۱۳۹۱ ۰۹:۱۸ ب.ظ

نحوه خوندن من طوریه که یه درسو کامل میخونم بعد سراغ درس بعدی میرم ولی دیدم بعضی ها چندین کتابو با هم شروع می کنن و از هر کدوم چند فصل میخونن و پیش میرن.
به نظرتون کدوم روش بهتره؟
من الان دارم منطقی میخونم کنارش کتاب دیگه ای رو هم شروع کنم؟

RE: گروه ارشد ۱۳۹۲ - fateme66 - 02 تیر ۱۳۹۱ ۱۱:۰۹ ب.ظ

(۰۲ تیر ۱۳۹۱ ۰۹:۱۸ ب.ظ)Shokoufe.S نوشته شده توسط:  نحوه خوندن من طوریه که یه درسو کامل میخونم بعد سراغ درس بعدی میرم ولی دیدم بعضی ها چندین کتابو با هم شروع می کنن و از هر کدوم چند فصل میخونن و پیش میرن.

به نظرم بستگی به سرعت خوندنتون داره و اینکه عادات درس خوندنتون تا الان چطور بوده.
من به شخصه چون سرعت درس خوندنم پایینه هیچ وقت اینطور پیش نمیرم که اول یه کتاب رو بخونم بعد ما بقی دروس رو و به صورت موازی دروس رو پیش میبرم.
یه موضوع دیگه اینه که خوندن چند درس با هم باعث میشه برام تنوع بیشتری ایجاد بشه و کمتر احساس خستگی و یکنواخت بودن به وجود بیاد.

گروه ارشد ۱۳۹۲ - baharan20 - 03 تیر ۱۳۹۱ ۱۲:۴۴ ب.ظ

من هم هستم البته ترم ۶ام و تازه دو روزه که امتحانام تموم شده .

گروه ارشد ۱۳۹۲ - esisonic - 03 تیر ۱۳۹۱ ۰۲:۲۴ ب.ظ

(۰۲ تیر ۱۳۹۱ ۰۹:۱۸ ب.ظ)Shokoufe.S نوشته شده توسط:  نحوه خوندن من طوریه که یه درسو کامل میخونم بعد سراغ درس بعدی میرم ولی دیدم بعضی ها چندین کتابو با هم شروع می کنن و از هر کدوم چند فصل میخونن و پیش میرن.
ببینید..اینکار یه اشکال داره...اونم اینه که مغزتون به تک موضوعی عادت میکنه...اونوقت سر جلسه نمیتونید خوب رو درس ها شروع کنید...سعی کنید حداقل ۳ درس رو با هم شروع کنید...این ۳ درس هم نباید شباهتی به هم داشته باشند...مثلا ً منطقی ، سیستم عامل ، زبان

RE: گروه ارشد ۱۳۹۲ - reyhaneh64 - 03 تیر ۱۳۹۱ ۰۵:۱۵ ب.ظ

دوستای مهربون مانشتی
من الگوریتم و محاسباتو در ادامه گسسته شروع کردم

محاسباتو تو دانشگاه پاس نکردم.
الگوریتم هم باید زیاد براش زمان بذارم
گسسته هم فعلا دارم از گریمالدی جلد ۱ پیش میرم.

امیدوارم که محاسبات تا هفته اول مرداد تموم شه و الگوریتم هم در حد فهم و عمق بیشتر مطالب تست هم بزنم. اما فعلا محدود و فوکوسم روی مفاهیم هست و تمرینات زیاد.

با آرزوی موفقیت برای همگی

RE: گروه ارشد ۱۳۹۲ - azad_ahmadi - 03 تیر ۱۳۹۱ ۰۵:۲۷ ب.ظ

(۰۳ تیر ۱۳۹۱ ۰۵:۱۵ ب.ظ)reyhaneh64 نوشته شده توسط:  امیدوارم که محاسبات تا هفته اول مرداد تموم شه

محاسبات درسیه که زود و یا اینطور بگم اگه مدتی ازش دور باشی فراموش می شه. فرمولاشو باید مرور کنی.
هر چند وقت یکبار فرمولاشو مرور کن و از هر بحثی یکی دو تا تست هم حل کن تا یاداوری بشه.
موفق باشی .:

گروه ارشد ۱۳۹۲ - SarahRad - 03 تیر ۱۳۹۱ ۰۹:۴۹ ب.ظ

من امروز رفتم ساختمان داده بگیرم ، قصد داشتم مقسمی بخرم اما هم پارسه هست هم گسترش علوم پایه! کدومش بهتره؟

گروه ارشد ۱۳۹۲ - SaMiRa.e - 03 تیر ۱۳۹۱ ۰۹:۵۳ ب.ظ

(۰۳ تیر ۱۳۹۱ ۰۹:۴۹ ب.ظ)SarahRad نوشته شده توسط:  من امروز رفتم ساختمان داده بگیرم ، قصد داشتم مقسمی بخرم اما هم پارسه هست هم گسترش علوم پایه! کدومش بهتره؟

هردوتاش خوبه ، من مقسمی دارم میخونم خوب گفته ، ولی پارسه هم بیانش ساده است .
الان خیلی کمکتون کردم Tongue

RE: گروه ارشد ۱۳۹۲ - iatii - 04 تیر ۱۳۹۱ ۰۱:۲۷ ب.ظ

سلام
من تازه شروع کردم . قراره تا آخر تابستون یه دور کتابا رو بخونم (آخه واسه سال قبل هم خوندم هنوز توی ذهنم هستن)Cool
به نظر شما من این دور که دارم می خونم تست ها رو بزنم ؟ Huh البته درسایی که از روی مرجع نمی خونم (مثلا پوران یا مقسمی)
آخه می دونید که تست ها تعدادشون محدوده
به نظر شما چند بار تست ها تکرار بشه بهتره ؟ یا اینکه دور بعد بزنم ؟

سوال بعد : برای مدیریت شما چه کتابایی می خونید ؟
بعدی : برای گسسته گریمالدی کدوم جلد هاشو بخرم ؟ قبلا از روی پوران خوندم
بعدی : به نظر شما هوش مصنوعی باید از روی مرجع خونده بشه حتما ؟ یا اینکه از پوران وو سپاهان بخونم کافیه ؟

ببخشی خیلی زیاد شد Shy
آخه خیلی سر در گمم

RE: گروه ارشد ۱۳۹۲ - ghaderiyaser - 04 تیر ۱۳۹۱ ۰۲:۵۰ ب.ظ

(۰۴ تیر ۱۳۹۱ ۰۱:۲۷ ب.ظ)iatii نوشته شده توسط:  سلام
من تازه شروع کردم . قراره تا آخر تابستون یه دور کتابا رو بخونم (آخه واسه سال قبل هم خوندم هنوز توی ذهنم هستن)Cool
به نظر شما من این دور که دارم می خونم تست ها رو بزنم ؟ Huh البته درسایی که از روی مرجع نمی خونم (مثلا پوران یا مقسمی)
آخه می دونید که تست ها تعدادشون محدوده
به نظر شما چند بار تست ها تکرار بشه بهتره ؟ یا اینکه دور بعد بزنم ؟

سوال بعد : برای مدیریت شما چه کتابایی می خونید ؟
بعدی : برای گسسته گریمالدی کدوم جلد هاشو بخرم ؟ قبلا از روی پوران خوندم
بعدی : به نظر شما هوش مصنوعی باید از روی مرجع خونده بشه حتما ؟ یا اینکه از پوران وو سپاهان بخونم کافیه ؟

ببخشی خیلی زیاد شد Shy
آخه خیلی سر در گمم
مدیریت میگن پارسه خوبه(دو جلدی)
گسسته(به جز نارنجیه سه تای دیگه رو بخونید)
هوش همون پوران کافیه

RE: گروه ارشد ۱۳۹۲ - reyhaneh64 - 04 تیر ۱۳۹۱ ۰۵:۴۳ ب.ظ

مانشتیای خوبم:
اگر الگوریتم : بازگشتیارو خوندین ، ممنون میشم مشکلمو تو این لینک بررسی کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

RE: گروه ارشد ۱۳۹۲ - Shokoufe.S - 04 تیر ۱۳۹۱ ۰۹:۴۱ ب.ظ

(۰۳ تیر ۱۳۹۱ ۰۲:۲۴ ب.ظ)esisonic نوشته شده توسط:  
(02 تیر ۱۳۹۱ ۰۹:۱۸ ب.ظ)Shokoufe.S نوشته شده توسط:  نحوه خوندن من طوریه که یه درسو کامل میخونم بعد سراغ درس بعدی میرم ولی دیدم بعضی ها چندین کتابو با هم شروع می کنن و از هر کدوم چند فصل میخونن و پیش میرن.
ببینید..اینکار یه اشکال داره...اونم اینه که مغزتون به تک موضوعی عادت میکنه...اونوقت سر جلسه نمیتونید خوب رو درس ها شروع کنید...سعی کنید حداقل ۳ درس رو با هم شروع کنید...این ۳ درس هم نباید شباهتی به هم داشته باشند...مثلا ً منطقی ، سیستم عامل ، زبان
نظرتون درباره منطقی ، ساختمان داده و آمار یا ریاضی مهندسی چیه؟ اگه پیشنهاد بهتری دارید خوشحال میشم بدونم؟
ساختمان داده مقسمی یا پوران!؟
آمار پارسه مهندس طورانی
ریاضی مهندسی نصیر

گروه ارشد ۱۳۹۲ - esisonic - 06 تیر ۱۳۹۱ ۱۲:۰۶ ق.ظ

(۰۴ تیر ۱۳۹۱ ۰۹:۴۱ ب.ظ)Shokoufe.S نوشته شده توسط:  نظرتون درباره منطقی ، ساختمان داده و آمار یا ریاضی مهندسی چیه؟ اگه پیشنهاد بهتری دارید خوشحال میشم بدونم؟
ساختمان داده مقسمی یا پوران!؟
آمار پارسه مهندس طورانی
ریاضی مهندسی نصیر
ترتیب خوبی انتخاب کردین...
کتاب های خوبی هم انتخاب کردین!!
پس بهتره زودتر شروع کنید که دیر نشه!!

موفق باشید

RE: گروه ارشد ۱۳۹۲ - Shokoufe.S - 06 تیر ۱۳۹۱ ۱۲:۲۰ ب.ظ

(۰۶ تیر ۱۳۹۱ ۱۲:۰۶ ق.ظ)esisonic نوشته شده توسط:  موفق باشید
مرسی
شما هم همینطور.

RE: گروه ارشد ۱۳۹۲ - zahra67 - 06 تیر ۱۳۹۱ ۰۲:۲۷ ب.ظ