تالار گفتمان مانشت
گروه ارشد ۱۳۹۲ - نسخه‌ی قابل چاپ

RE: گروه ارشد ۱۳۹۲ - دانیال شیرافکن - ۰۴ خرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۴۴ ب.ظ

من خودم هم از این کتاب ها خیلی راضی بودم و به شما دوستان عزیز هم بشدت پیشنهاد می کنم :

محاسبات عددی ..................>پوران
نظریه زبان.......................>مقسمی
پایگاه داده..................>راهیان ارشد
الگوریتم......................>پوران
ساختمان داده....................>مقسمی عالیه . البته کتاب پوران هم خوبه ولی بعضی از فصلاش ضعیف توضیح میده و گنگه در کل همون مقسمی عالیه.

معماری و مدار و سیستم عامل چی بخونیم که خود آموز بفهمیم چی میگه ؟ از پوران که زیاد خوشم نیومد ، چون کلی میگه و به درصد فهم مطلب اهمیت نمیده . بقیه کتاب ها رو هم نخوندم اگه کسی خونده و خوب فهمیده بگه تا ما هم بریم بخریم و استفاده کنیم . خداییش بفهمیم هااااا

(۰۴ خرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۳۴ ب.ظ)navidghanad نوشته شده توسط:  سلام
من این ترم فارغ التحصیل میشم واسه همین تازه از ۱۷ تیر که امتحانام تموم شه می خوام شروع کم واسه ارشد به خوندن
من کنکور ازاد رو امسال خوب دادم و احتمالم میدم به امید خدا قبول شم . اما می خوام حداقل یه سال واسه سراسری وقت بذارم. کتاب های پوران واسه ازاد فوق العاده بوداما واسه سراسری فک نمیکنم کافی باشه . واسه همین میخوام یا تمام جزوات (سجش و دانش و اکسین) رو بخرم یا پارسه واسه همین موندم کدوم رو انتخاب کنم کمکم کنین ممنون میشم؟

کتاب بخون عزیز
چند تا از کامنتای دوستان رو در صفحه ۲۰ و ۲۱ به بعد بخونی ، دستت میاد چی بخری و بخونی .
پارسه و اکسین خوبه اما در بعضی از دروس
در کل باید با کلکسیونی از کتابای پوران و مقسمی و راهیان ارشد و مدرسان شریف و پارسه و ... خودتو ارنج کنی واسه ۹۲ .
یادت باشه هر چی کلکسیونت قویتر باشه(نه شلوغ تر) استارتت قابل فهم تره و در ادامه این برنامه ریزی هستش که سرنوشتت رو مشخص میکنه . بعلاوه اینکه همیشه برای همه چیز تلاش کن . و اینکه دانشگاه آزاد رو من به شخصه قبول ندارم

گروه ارشد ۱۳۹۲ - arshad91 - 05 خرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۱۸ ق.ظ

پایگاه راهین مطمئنی؟

RE: گروه ارشد ۱۳۹۲ - yaser_ilam_com - 05 خرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۴۲ ق.ظ

(۰۵ خرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۱۸ ق.ظ)arshad91 نوشته شده توسط:  پایگاه راهین مطمئنی؟
ببین دوست من کتاب راهیان رو من نخوندم اما تا حالا تعریفش هم نشنیدم اما کتاب مقسمی رو من مطالعه کردم کامل نیست اما کتاب خوبیه

گروه ارشد ۱۳۹۲ - arshad91 - 05 خرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۴۵ ق.ظ

مقسمی کامل نیست چه کتابی تکمیلش میکنه؟

امسال تونستید با مقسمی پایگاه تست هاش بزنید؟

RE: گروه ارشد ۱۳۹۲ - yaser_ilam_com - 05 خرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۴۸ ق.ظ

(۰۵ خرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۴۵ ق.ظ)arshad91 نوشته شده توسط:  مقسمی کامل نیست چه کتابی تکمیلش میکنه؟

خیلیا رانکوهی رو توصیه میکنند البته من مطالعه نکردم

اما امسال سوال چهارم رو آره تونستم اما سوال اول رو خیر سوالات دوم و سوم هم که از نظر من عیب داشتن

حالا این کتاب رو حتما مطالعه کن کمکت میکنه

RE: گروه ارشد ۱۳۹۲ - fateme66 - 05 خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۳۱ ق.ظ

من این ترم فارغ التحصیل میشم واسه همین تازه از ۱۷ تیر که امتحانام تموم شه می خوام شروع کم واسه ارشد به خوندن
من کنکور ازاد رو امسال خوب دادم و احتمالم میدم به امید خدا قبول شم . اما می خوام حداقل یه سال واسه سراسری وقت بذارم. کتاب های پوران واسه ازاد فوق العاده بوداما واسه سراسری فک نمیکنم کافی باشه . واسه همین میخوام یا تمام جزوات (سجش و دانش و اکسین) رو بخرم یا پارسه واسه همین موندم کدوم رو انتخاب کنم کمکم کنین ممنون میشم؟

من تمام جزوات پارسه رو داشتم ولی از بین تمام کتابا و جزواتش فقط از سیستم عامل، ساختمان داده(به عنوان کتابی در کنار کتاب مرجع و بیشتر برای دوره پایانی)،آمار استفاده کردم و تقریبا راضی بودم.
به نظرم نمیشه فقط با خوندن جزوات پارسه یا... نتیجه خوبی گرفت،با توجه به مصاحبه نفرات برتر میتونید یه مجموعه خوبی از کتابا تهیه کنید.

RE: گروه ارشد ۱۳۹۲ - Masoud05 - 05 خرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۳۸ ب.ظ

نه اینکار رو نکن . موسساتی مثل پارسه ، سنحش تکمیلی ( همون اکسینی که شما میگید ) و سنجش ودانش ، شاید کتاب های خوبی در مجموعه شون باشه اما سایر کتاباشون اصلا جالب نیست .
هیچ چیز جای چیز دیگه ای رو نمیگیره ، معمولا کتابای این موسسات بیشتر بدرد دوره میخوره (البته بعضی از کتاباشون خیلی عالیه ) و شما رو از خوندن کتاب کنکوری بی نیاز نمیکنه .
ارسال ۳۰۳ همین موضوع رو نگاه کن (بالای ارسال خودتون)

گروه ارشد ۱۳۹۲ - arman405 - 05 خرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۵۷ ب.ظ

سلام

دوستان اگر کسی منابع رو کامل انتخاب کرده لطفا اعلام کنه که ما هم استفاده کنیم.

منابع خوب تقریبا مشخص هست اما پیدا کردنشون تو صفحات تاپیک سخته.من هم سرعت نت بدی دارم خیلی مشکله واقعا.

ممنون میشم دوستانی که شروع کردن اسم کامل منابع رو بزارن.

گروه ارشد ۱۳۹۲ - esisonic - 05 خرداد ۱۳۹۱ ۰۶:۱۸ ب.ظ

(۰۴ خرداد ۱۳۹۱ ۰۹:۳۴ ب.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  هوش مصنوعی : پوران برای درس و مجموعه تست مقسمی برای حل تست .
اصلا ً فکر مقسمی رو هم نکنید...افتضاحه!!!
کلا ً ۲۰ صفحه نمیشه...خیلی هوشش مزخرفه

(۰۵ خرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۴۵ ق.ظ)arshad91 نوشته شده توسط:  مقسمی کامل نیست چه کتابی تکمیلش میکنه؟
اگه خیلی وسواس دارید رو این درس یه رانکوهی بخونید تمومه...!!!

RE: گروه ارشد ۱۳۹۲ - Masoud05 - 05 خرداد ۱۳۹۱ ۰۶:۵۲ ب.ظ

(۰۵ خرداد ۱۳۹۱ ۰۶:۱۸ ب.ظ)esisonic نوشته شده توسط:  
(04 خرداد ۱۳۹۱ ۰۹:۳۴ ب.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  هوش مصنوعی : پوران برای درس و مجموعه تست مقسمی برای حل تست .
اصلا ً فکر مقسمی رو هم نکنید...افتضاحه!!!
کلا ً ۲۰ صفحه نمیشه...خیلی هوشش مزخرفه

نه بابا کی گفته ، شاید شما چیز دیگه ای رو میگید. من مجموعه سوالات گسترش علوم پایه رو میگم . فقط حل تست مهندسی کامپیوتر سال های اخیرش یه ۷۰ صفحه ای هست . بهترین حل تستی که من دیدم . من پوران رو خوندم ، سپاهان رو بررسی کردم ، پارسه رو خوندم ، سنجش تکمیلی رو دیدم ،کتاب حل تست خود سازمان سنجش رو دیدم، فقط راهیان ارشد رو ندیدم ، در این بین مجموعه حل تست گسترش علوم پایه بهترین بوده.

اتفاقا من با پیشنهاد جناب آقای ipoorya که رتبه ۳۳ سال قبل بودند این کتاب رو خریدم و بعد از کلی بررسی و مطالعه متوجه شدم که برای هوش مصنوعی جزء بهترین هاست .

RE: گروه ارشد ۱۳۹۲ - zahra67 - 05 خرداد ۱۳۹۱ ۰۷:۳۸ ب.ظ

هوش مصنوعی راهیان ارشد واقعا عالیه
هم همه سرفصلها رو کامل پوشش داده و هم جواب تستها رو عالی توضیح میده
بنظرم پوران خریدن پول هدر دادن چون همون مطالب راهیان داره و مطالب اضافه کتاب راهیان نداره
بعلاوه پوران جواب تستها رو خوب توضیح نمیده ولی راهیان هرچقدرهم که یک تست ساده باشه جواب اون را بصورت کامل توضیح میده
با خیال راحت راهیان بخرید و بخونید

RE: گروه ارشد ۱۳۹۲ - Masoud05 - 05 خرداد ۱۳۹۱ ۰۸:۱۴ ب.ظ

(۰۵ خرداد ۱۳۹۱ ۰۷:۳۸ ب.ظ)zahra67 نوشته شده توسط:  هوش مصنوعی راهیان ارشد واقعا عالیه
هم همه سرفصلها رو کامل پوشش داده و هم جواب تستها رو عالی توضیح میده
بنظرم پوران خریدن پول هدر دادن چون همون مطالب راهیان داره و مطالب اضافه کتاب راهیان نداره
بعلاوه پوران جواب تستها رو خوب توضیح نمیده ولی راهیان هرچقدرهم که یک تست ساده باشه جواب اون را بصورت کامل توضیح میده
با خیال راحت راهیان بخرید و بخونید

بله . در حالتی که من گفتم درس از پوران بود و تست از گسترش علوم پایه ، اما فکر کنم راهیان ارشد به تنهایی کافی باشه . البته بازم توصیه میکنم که یه نگاه رو حداقل به گسترش علوم بکنید .

گروه ارشد ۱۳۹۲ - esisonic - 05 خرداد ۱۳۹۱ ۰۹:۰۹ ب.ظ

(۰۵ خرداد ۱۳۹۱ ۰۶:۵۲ ب.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  من مجموعه سوالات گسترش علوم پایه رو میگم . فقط حل تست مهندسی کامپیوتر سال های اخیرش یه ۷۰ صفحه ای هست . بهترین حل تستی که من دیدم
اینو خیلی قبول دارم...Big Grin
من فکر کردم درس و تست مقسمی رو میگید...چون کتاب هوش مصنوعیش واقعا ً چرته...!!

RE: گروه ارشد ۱۳۹۲ - دانیال شیرافکن - ۰۵ خرداد ۱۳۹۱ ۰۹:۴۳ ب.ظ

(۰۵ خرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۴۲ ق.ظ)yaser_ilam_com نوشته شده توسط:  
(05 خرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۱۸ ق.ظ)arshad91 نوشته شده توسط:  پایگاه راهین مطمئنی؟
ببین دوست من کتاب راهیان رو من نخوندم اما تا حالا تعریفش هم نشنیدم اما کتاب مقسمی رو من مطالعه کردم کامل نیست اما کتاب خوبیه

راهیان رو من خوندم و خیلی خیلی راضیم و به شما هم پیشنهاد می کنم .[/b]

راستی بچه ها ، آمار چی بخونیم که بتونیم بفهمیم جریان چیه و بتونیم تست بزنیم؟؟؟
خیلی گشتم کتاب خوبی پیدا کنم ولی فکر کنم چون خودم توی آمار خنگ تشریف دارم ، نتونستم منبع خوبی پیدا کنم.
چی پیشنهاد میکنین دوستان؟؟؟؟

RE: گروه ارشد ۱۳۹۲ - skygirl_00 - 05 خرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۴۹ ب.ظ

(۰۵ خرداد ۱۳۹۱ ۰۹:۴۳ ب.ظ)دانیال شیرافکن نوشته شده توسط:  
(05 خرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۴۲ ق.ظ)yaser_ilam_com نوشته شده توسط:  
(05 خرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۱۸ ق.ظ)arshad91 نوشته شده توسط:  پایگاه راهین مطمئنی؟

راهیان رو من خوندم و خیلی خیلی راضیم و به شما هم پیشنهاد می کنم .[/b]

راستی بچه ها ، آمار چی بخونیم که بتونیم بفهمیم جریان چیه و بتونیم تست بزنیم؟؟؟
خیلی گشتم کتاب خوبی پیدا کنم ولی فکر کنم چون خودم توی آمار خنگ تشریف دارم ، نتونستم منبع خوبی پیدا کنم.
چی پیشنهاد میکنین دوستان؟؟؟؟

برای آمار، آماره پارسه رو بخون. به صورت تکی هم تو موسسش میفروشن .فک کنم ۱۷ تومن باشه.البته من خودمم هنوز نخوندم.