تالار گفتمان مانشت
گروه ارشد ۱۳۹۲ - نسخه‌ی قابل چاپ

RE: گروه ارشد ۱۳۹۲ - blackhalo1989 - 28 اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۵:۴۴ ب.ظ

(۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۷:۵۱ ب.ظ)nomad:D نوشته شده توسط:  دوستان! اگر ممکنه من رو راهنمایی کنید:
من واسه کنکور ۹۱ بیشتر درسها رو خوندم ولی خوب کنکور رو خوب ندادم و میخوام مجددا شروع کنم
برای کنکور ۹۱ من ساختمان داده, محاسبات, آمار و زبان رو اصلا نخوندم.
پیشنهادتون برای اینکه از کدام درسها شروع کنم و چند درس رو در ابتدا بخونم چی هست؟
محاسبات هم به زمان احتیاج داره. هم به خاطر اینکه فرمول های فراموش میشن هم تمرین بابت تند شدن دستتون برای محاسبات سریع.

RE: گروه ارشد ۱۳۹۲ - Masoud05 - 28 اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۶:۱۸ ب.ظ

(۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۵:۳۷ ب.ظ)nomad:D نوشته شده توسط:  masoud و bache mosbat مرسی از راهنماییتون.
پس همین کا رو میکنم.
فقط یک سوال دیگه اینکه چقدر زمان بذارم برای خوندن اینها (مثلا ۲ ماه, ۳ماه ,چقدر؟)که بعد بقیه درسهارو شروع کنم.

اگه همونایی رو که گفتم تا آخر تابستان بخونی عالیه . اگر برای هوش هم میخوای بخونی ، اگه تا حالا مدار الکتریکی نداشتی ، این درس رو توی تابستان برو کلاس .

RE: گروه ارشد ۱۳۹۲ - narges_r - 28 اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۶:۲۶ ب.ظ

(۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۸:۵۶ ب.ظ)skygirl_00 نوشته شده توسط:  و همین طور سیستم عامل پوران دارم(موسوی) با ی جزوه خلاصه حقیقت ۲۰۰ صفحه ای .کافیه؟ یا برم از پارسه کتاب سیستمشو تکی میدن و می گن عالیه تهیه کنم؟

کتاب سیستم حقیقت کتاب خیلی خوبیه، اگر این کتابو بخونی به کتاب دیگه ای احتیاج نداری چون هم درسو خوب توضیح داده هم تست هارو خوب حل کرده
من این کتابو تکی از نمایندگی پارسه تهیه کردم
کتابهای سیستم و امارو پارسه تکی میفروشه(کتاب امار پارسه هم کتاب عالی ای هست)

RE: گروه ارشد ۱۳۹۲ - nomad:D - 28 اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۹:۳۵ ب.ظ

(۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۶:۱۸ ب.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  اگه همونایی رو که گفتم تا آخر تابستان بخونی عالیه . اگر برای هوش هم میخوای بخونی ، اگه تا حالا مدار الکتریکی نداشتی ، این درس رو توی تابستان برو کلاس .

من گرایشم دوره کارشناسی نرم بود.ولی برای معماری شرکت کردم و میخوام بکنم. دروس تخصصی معماری رو پارسال کلاس رفتم به جز انتقال که خودم خوندم. ولی هنوز احساس میکنم روی مدار الکتریکی تسلط کافی رو ندارم.ولی دو تا کتاب vlsi و دیجیتال هست که میخوام اونها رو هم از خرداد شروع کنم. نظرتون اینه که مدار هم در کنار اینها بخونم؟

RE: گروه ارشد ۱۳۹۲ - Masoud05 - 28 اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۰:۰۰ ب.ظ

(۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۹:۳۵ ب.ظ)nomad:D نوشته شده توسط:  
(28 اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۶:۱۸ ب.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  اگه همونایی رو که گفتم تا آخر تابستان بخونی عالیه . اگر برای هوش هم میخوای بخونی ، اگه تا حالا مدار الکتریکی نداشتی ، این درس رو توی تابستان برو کلاس .

من گرایشم دوره کارشناسی نرم بود.ولی برای معماری شرکت کردم و میخوام بکنم. دروس تخصصی معماری رو پارسال کلاس رفتم به جز انتقال که خودم خوندم. ولی هنوز احساس میکنم روی مدار الکتریکی تسلط کافی رو ندارم.ولی دو تا کتاب vlsi و دیجیتال هست که میخوام اونها رو هم از خرداد شروع کنم. نظرتون اینه که مدار هم در کنار اینها بخونم؟

ببین اگه توی VLSI و دیجیتال ضعیف نیستی و با مباحثش آشنایی پیشنهاد من برای کل تابستان اینه :

۱- نظریه لینز
۲- مدار الکتریکی
۳- زبان
۴- ریاضی مهندسی و یا آمار
۵- یه درس سنگین که خوندنش برات خسته کننده هست . ممکنه بعضیا بگن که اول باید با چیزهایی شروع کرد که راحت تره اما تجربه من میگه اگه سخت ها رو تموم کنی خیلی بهتره چون میدونی به زودی به درسای راحت میرسی و همه سخت ها رو تموم کردی . به قول برایان تریسی قورباغه رو قورت بده

* نظرم درباره CLRS با توجه به گرایشتون عوض شد . بنظرم میتونی نخونیش و بجاش روی مباحث دیگه ای سرمایه گزاری کنی و البته خواستی بخونی فقط مبحث مرتب سازی - Heap , درهمسازی رو بخون (مرتبه زمانی ها هم با اولویت کمتر چون توی کتابای تستی خوب این مبحث تشریح شده ).

RE: گروه ارشد ۱۳۹۲ - nomad:D - 28 اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۱:۵۲ ب.ظ

ببین اگه توی VLSI و دیجیتال ضعیف نیستی و با مباحثش آشنایی پیشنهاد من برای کل تابستان اینه :

۱- نظریه لینز
۲- مدار الکتریکی
۳- زبان
۴- ریاضی مهندسی و یا آمار
۵- یه درس سنگین که خوندنش برات خسته کننده هست . ممکنه بعضیا بگن که اول باید با چیزهایی شروع کرد که راحت تره اما تجربه من میگه اگه سخت ها رو تموم کنی خیلی بهتره چون میدونی به زودی به درسای راحت میرسی و همه سخت ها رو تموم کردی . به قول برایان تریسی قورباغه رو قورت بده

* نظرم درباره CLRS با توجه به گرایشتون عوض شد . بنظرم میتونی نخونیش و بجاش روی مباحث دیگه ای سرمایه گزاری کنی و البته خواستی بخونی فقط مبحث مرتب سازی - Heap , درهمسازی رو بخون (مرتبه زمانی ها هم با اولویت کمتر چون توی کتابای تستی خوب این مبحث تشریح شده ).
[/quote]

وضعم در vlsi و دیجیتال تقریبا میشه گفت بد نیست. برای پیشنهاد پنجمتون ساختمان رو شروع میکنم. خیلی خوشحال شدم گفتید clrs واجب نیست چون واسه خوندنش عزا گرفته بودم.
مرسی از برنامه ای که بهم دادید چون خیلی سر درگم بودم.

RE: گروه ارشد ۱۳۹۲ - Masoud05 - 29 اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۸:۱۳ ق.ظ

(۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۱:۵۲ ب.ظ)nomad:D نوشته شده توسط:  وضعم در vlsi و دیجیتال تقریبا میشه گفت بد نیست. برای پیشنهاد پنجمتون ساختمان رو شروع میکنم. خیلی خوشحال شدم گفتید clrs واجب نیست چون واسه خوندنش عزا گرفته بودم.
مرسی از برنامه ای که بهم دادید چون خیلی سر درگم بودم.

خواهش میکنم . ساختمان داده رو از هر چی که خواستی بخون بعدش چند تا فصل clrs رو بخون ( این فصل ها حجم زیادی نداره چون قرار نیست شما طراحی الگوریتم رو امتحان بدید )

گروه ارشد ۱۳۹۲ - دانیال شیرافکن - ۰۴ خرداد ۱۳۹۱ ۰۹:۳۶ ق.ظ

سلام دوستان
با اینکه میدونم امسال رتبم زیر ۸۰۰ میشه ، منتظر جواب کنکور نشدم و ۵ روزیه که شروع کردم برای ارشد ۹۲
حالا یه سوال پیش میاد اینه که از وسط مهر تا آخر بهمن ۹۰ بصورت سوپر فشرده درس خوندم ، بدون کلاس و امتحان و ... رتبه میشه زیر ۸۰۰ ، امسال که ۹ ماه وقت دارم و درضمن صفر کیلومتر هم نیستم و یه پایه خوب دارم ، اگه برنامه ریزی سوپر داشته باشم و ریاضی مهندسی و کامپایلر هم نزنم میتونم زیر ۲۰۰ بیارم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
تبهر هم روی درسای ساختمان و نظریه و پایگاه و الگوریتم و زبان های برنامه سازی و معماری و زبان دارم
یکم امید نیاز دارم بچه ها ///در لحظات شکننده ای قرار دارم/////انرژیم خیلی زیاده .

RE: گروه ارشد ۱۳۹۲ - zahra67 - 04 خرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۲۷ ق.ظ

شما دارین میگین با معلومات زیادتر از پارسال و زمان بیشتر میخواین برای ارشد ۹۲ تلاش کنین
پس مسلما نتیجه خیلی بهتری خواهید گرفت

RE: گروه ارشد ۱۳۹۲ - nomad:D - 04 خرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۴۷ ق.ظ

(۰۴ خرداد ۱۳۹۱ ۰۹:۳۶ ق.ظ)دانیال شیرافکن نوشته شده توسط:  سلام دوستان
با اینکه میدونم امسال رتبم زیر ۸۰۰ میشه ، منتظر جواب کنکور نشدم و ۵ روزیه که شروع کردم برای ارشد ۹۲
حالا یه سوال پیش میاد اینه که از وسط مهر تا آخر بهمن ۹۰ بصورت سوپر فشرده درس خوندم ، بدون کلاس و امتحان و ... رتبه میشه زیر ۸۰۰ ، امسال که ۹ ماه وقت دارم و درضمن صفر کیلومتر هم نیستم و یه پایه خوب دارم ، اگه برنامه ریزی سوپر داشته باشم و ریاضی مهندسی و کامپایلر هم نزنم میتونم زیر ۲۰۰ بیارم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
تبهر هم روی درسای ساختمان و نظریه و پایگاه و الگوریتم و زبان های برنامه سازی و معماری و زبان دارم
یکم امید نیاز دارم بچه ها ///در لحظات شکننده ای قرار دارم/////انرژیم خیلی زیاده .

شما با همین انرژی ادامه بده انشالا سال ۹۲ جزء رتبه های یک رقمی خواهید بود.

RE: گروه ارشد ۱۳۹۲ - دانیال شیرافکن - ۰۴ خرداد ۱۳۹۱ ۰۵:۳۳ ب.ظ

دوستان عزیز یه لطفی کنن اگه کسی در رابطه با مطالعه کتاب های کنکوری ارشدش در سال یا سال های قبل چه پشت کنکوری ها و چه دوستان در حال تحصیل تجربه داره ، در مورد مفید بودن کتاب هایی که خونده و یا اینکه کدوم یکی از انتشارات رو در رابطه با فهم موضوعی و تست زنی ترجیح میده . تا یه کمکی به بچه های عزیز پشت کنکور در رابطه با بهتر تصمیم گرفتنش برای شروع کنکور ۹۲ داشته باشه و با قدرت شروع کنه.
انتشارات به شرح زیره :

پوران پژوهش
گسترش علوم پایه (مقسمی)
مدرسان شریف
پردازش
راهیان ارشد

درس های کنکور هم بشرح زیره :

زبان عمومی و تخصصی
محاسبات عددی
ریاضی مهندسی
ساختمان های گسسته
آمار و احتمالات مهندسی
ساختمان داده ها
نظریه زبان ها و ماشین ها
مدار منطقی
معماری کامپیوتر
سیستم عامل
الگوریتم
طراحی و پیاده سازی زبان های برنامه سازی
پایگاه داده
کامپایلر

دوستان فقط یه لطفی کنن هر چی رو خوندن اینجا ننویسن که ما اینو خوندیم ، بلکه از اون کتابی که خوندن و خیلی راضی بودن و فکر میکنن که بدرد دیگران هم میخوره رو نام ببرن .
با تشکر از همه بچه ها و با آرزوی موفقیت برای همه در کنکورRolleyes

گروه ارشد ۱۳۹۲ - esisonic - 04 خرداد ۱۳۹۱ ۰۷:۱۹ ب.ظ

من سیستم عامل و ساختمان داده مقسمی رو میخونم...خیلی خوفه..!!!

گروه ارشد ۱۳۹۲ - mr-sky - 04 خرداد ۱۳۹۱ ۰۹:۰۹ ب.ظ

سلام منم هستیم چه خبره گروهی یا تکی؟

چه جوریاست؟

RE: گروه ارشد ۱۳۹۲ - Masoud05 - 04 خرداد ۱۳۹۱ ۰۹:۳۴ ب.ظ

(۰۴ خرداد ۱۳۹۱ ۰۵:۳۳ ب.ظ)دانیال شیرافکن نوشته شده توسط:  ...دوستان فقط یه لطفی کنن هر چی رو خوندن اینجا ننویسن که ما اینو خوندیم ، بلکه از اون کتابی که خوندن و خیلی راضی بودن و فکر میکنن که بدرد دیگران هم میخوره رو نام ببرن .
با تشکر از همه بچه ها و با آرزوی موفقیت برای همه در کنکورRolleyes
اینایی که راضی بودم به شرح زیره :

محاسبات عددی : راهیان ارشد
آمار : پارسه
ساختمان : فرقی نداره!
نظریه : انتشارات دانش پژوهان برین (اگه ذرست گفته باشم ) با همکاری ارکان دانش ----> نویسنده جبل عاملی
مدار منطقی : پوران
سیستم عامل : پوران (موسوی طیبی) در ضمن کتاب دکتر حقیقت و پوران خیلی بهم شبیه هست چون با هم نوشتنش ( مخصوصا توی حل تستا ، تعداد زیادی از تست ها بفرمی کاملا مشابه حل شده ) ، اما پارسه کمی کامل تره ولی اگر نتونستید پارسه بگیرید با خیال راحت پوران رو بخونید .
الگوریتم : سپاهان
هوش مصنوعی : پوران برای درس و مجموعه تست مقسمی برای حل تست .

گروه ارشد ۱۳۹۲ - navidghanad - 04 خرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۳۴ ب.ظ

سلام
من این ترم فارغ التحصیل میشم واسه همین تازه از ۱۷ تیر که امتحانام تموم شه می خوام شروع کم واسه ارشد به خوندن
من کنکور ازاد رو امسال خوب دادم و احتمالم میدم به امید خدا قبول شم . اما می خوام حداقل یه سال واسه سراسری وقت بذارم. کتاب های پوران واسه ازاد فوق العاده بوداما واسه سراسری فک نمیکنم کافی باشه . واسه همین میخوام یا تمام جزوات (سجش و دانش و اکسین) رو بخرم یا پارسه واسه همین موندم کدوم رو انتخاب کنم کمکم کنین ممنون میشم؟