تالار گفتمان مانشت
گروه ارشد ۱۳۹۲ - نسخه‌ی قابل چاپ

گروه ارشد ۱۳۹۲ - Donna - 22 فروردین ۱۳۹۱ ۰۸:۲۴ ب.ظ

به نظر من و خیلی از دوستان گریمالدی خیلی خیلی بهتره.واقعن تمرینای خوبی داره.همین کافیه برا مرجع.

RE: گروه ارشد ۱۳۹۲ - f.a - 22 فروردین ۱۳۹۱ ۰۹:۰۱ ب.ظ

(۲۲ فروردین ۱۳۹۱ ۰۸:۲۴ ب.ظ)hamashion نوشته شده توسط:  به نظر من و خیلی از دوستان گریمالدی خیلی خیلی بهتره.واقعن تمرینای خوبی داره.همین کافیه برا مرجع.
اگه امکانش هست فصل هایی از این کتاب ۴ جلدی که جز منابع هست رو به ترتیب اهمیتشون بگید ..ممنون

RE: گروه ارشد ۱۳۹۲ - SaMiRa.e - 22 فروردین ۱۳۹۱ ۰۹:۴۹ ب.ظ

من زبان عمومی ومداررودارم میخونم ( البته مداررو مروری میخونم برامعماری ) ....
البته چون اولشه خوندنم روزی حدودا ۳ الی ۴ ساعت میشه تابعد یواش یواش زیادش کنم Smile
یه سوال : برای it ریاضی مهندسی وآمارچندتاسوال میاد ؟؟؟ Blush

گروه ارشد ۱۳۹۲ - nomad:D - 22 فروردین ۱۳۹۱ ۱۰:۰۸ ب.ظ

بچه ها موافقید گرایش ها رو تو تاپیک های مختلف جدا کنیم؟
منم از فردا شروع میکنم.
الهی به امید تو

RE: گروه ارشد ۱۳۹۲ - Pakzad - 22 فروردین ۱۳۹۱ ۱۱:۰۰ ب.ظ

دوستان،من تعریف جی ۵ را خیلی شنیدم ولی نخریدمش
تا اونجایی که میدونم باعث میشه مطالب از حافظه کوتاه مدت به بلند مدت منتقل بشه
برای کسانی که میخوان زبان صدرصد یادبگیرن پک مخصوصم داره
اینم سایتش

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

گروه ارشد ۱۳۹۲ - fa_karoon - 22 فروردین ۱۳۹۱ ۱۱:۰۷ ب.ظ

(۲۲ فروردین ۱۳۹۱ ۱۱:۰۰ ب.ظ)Pakzad نوشته شده توسط:  دوستان،من تعریف جی ۵ را خیلی شنیدم ولی نخریدمش
اینم سایتش

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
سلام، یکی از دوستانم جی ۵ و جعبه به یاد یا همون لایتنر رو هر دوش رو داشت می گفت تقریبا دو تاش یه جوره، من که فکر می کنم همون روش جعبه لایتنر رو یاد بگیریم خیلی خوبه(این روش الان به دانش آموزان عضو کانون فرهنگی یاد داده می شه) اگه خواستین سر فرصت نحوه کارش رو براتون می ذارم که دیگه هزینه هم نخواید بدید.
موید و پیروز
سلام دوست عزیز ممنون از جوابتون، حالا به نظر شما این کتاب رو چه جوری می شه پیدا کرد؟ نمایشگاه کتابی که اهواز گذاشته بودند از مسوول یکی از غرفه هایی که از تهران اومده بودن پرسیدم گفت این کتاب در سطح نمایشگاه نیست نگرد!

RE: گروه ارشد ۱۳۹۲ - SaMiRa.e - 22 فروردین ۱۳۹۱ ۱۱:۱۱ ب.ظ

بچه ها برای ارشد فناوری ازدروس مختلف فصلهای بخصوصی رو بایدبخونیم ؟؟؟؟؟؟ Huh

RE: گروه ارشد ۱۳۹۲ - Pakzad - 22 فروردین ۱۳۹۱ ۱۱:۱۴ ب.ظ

(۲۲ فروردین ۱۳۹۱ ۱۱:۰۷ ب.ظ)fa_karoon نوشته شده توسط:  
(22 فروردین ۱۳۹۱ ۱۱:۰۰ ب.ظ)Pakzad نوشته شده توسط:  دوستان،من تعریف جی ۵ را خیلی شنیدم ولی نخریدمش
اینم سایتش

سلام، یکی از دوستانم جی ۵ و جعبه به یاد یا همون لایتنر رو هر دوش رو داشت می گفت تقریبا دو تاش یه جوره، من که فکر می کنم همون روش جعبه لایتنر رو یاد بگیریم خیلی خوبه(این روش الان به دانش آموزان عضو کانون فرهنگی یاد داده می شه) اگه خواستین سر فرصت نحوه کارش رو براتون می ذارم که دیگه هزینه هم نخواید بدید.
موید و پیروز
سلام دوست عزیز ممنون از جوابتون، حالا به نظر شما این کتاب رو چه جوری می شه پیدا کرد؟ نمایشگاه کتابی که اهواز گذاشته بودند از مسوول یکی از غرفه هایی که از تهران اومده بودن پرسیدم گفت این کتاب در سطح نمایشگاه نیست نگرد!

لطف میکنی بگی

گروه ارشد ۱۳۹۲ - SaMiRa.e - 22 فروردین ۱۳۹۱ ۱۱:۲۶ ب.ظ

(۲۲ فروردین ۱۳۹۱ ۱۱:۰۷ ب.ظ)fa_karoon نوشته شده توسط:  
(22 فروردین ۱۳۹۱ ۱۱:۰۰ ب.ظ)Pakzad نوشته شده توسط:  
موید و پیروز

اگه لطف کنی بگی که ممنون میشیم ....Rolleyes

RE: گروه ارشد ۱۳۹۲ - alireza.tabasi - 23 فروردین ۱۳۹۱ ۱۲:۳۸ ق.ظ

سلام بچه ها ، من پارسال که کنکور دادم کتاب هوش دکتر فیلی رو خوندم خیلی خوب ترجمه کرده و نسبت به بقیه کتابایی که دیدم کامل تره و فصل احتمالات رو هم که این دو سال اخیر سوال دادن ترجمه کرده ، اگه نمی رسین راسل زبان اصلی رو بخونین یا زبانتون زیاد قوی نیست بنظر من این کتاب بهترینه ، حتما یک نگاهی بهش بندازین " کتاب هوش مصنوعی دکتر فیلی و مهندس ضیایی ، انتشارات نصیر " البته یادم رفت بگم تستم داره فقط مثل یک مرجع نیست سعی کرده تستای سالای اخیرم جمع کنه ، ولی من فکر میکنم یکم تستاش کمه موفق باشین Smile

RE: گروه ارشد ۱۳۹۲ - nikou - 23 فروردین ۱۳۹۱ ۰۶:۴۹ ق.ظ

(۲۲ فروردین ۱۳۹۱ ۰۹:۴۹ ب.ظ)SaMiRa63 نوشته شده توسط:  من زبان عمومی ومداررودارم میخونم ( البته مداررو مروری میخونم برامعماری ) ....
البته چون اولشه خوندنم روزی حدودا ۳ الی ۴ ساعت میشه تابعد یواش یواش زیادش کنم Smile
یه سوال : برای it ریاضی مهندسی وآمارچندتاسوال میاد ؟؟؟ Blush

it ریاضی مهندسی و آمار نداره!

RE: گروه ارشد ۱۳۹۲ - fateme66 - 23 فروردین ۱۳۹۱ ۱۰:۴۵ ق.ظ

(۲۲ فروردین ۱۳۹۱ ۰۱:۱۳ ب.ظ)fa_karoon نوشته شده توسط:  سلام ، آخرش نفهمیدم گسسته رو باید از گریمالدی بخونم یا جانسون با؟ دوستان شما چی دارید می خونید؟ کدوم درس ها رو شروع کرده اید؟ روزی چند ساعت می خونید؟ آیا کلاس هم می رید؟ اگه آره چه درس هایی؟
من که هر چی زور می زنم بیش تر از ۴و ۵ ساعت مفید نمی شه، ساختمان هم یه فصل دیگه مونده، یه کم الگوریتم شروع کردم، اگه نخندید دارم ریاضی سوم دبیرستان می خونم، نظریه هم فصل دومم

در مورد گسسته من جانسون رو نخوندم اما گریمالدی رو بعضی از فصلاشو که خوندم خیلی راضی بودم واقعا عالی توضیح داده همراه با تمرینای زیادی که داره مباحث رو به خوبی میشه فهمید.
من در حال حاضر دارم الگوریتم رو از clrs می خونم، چون کنکور پارسال این درس رو تقریبا خوندم از فصل ۲۲ مبحث گرافا که توش ضعف دارم شروع کردم. نظریه رو هم از فصل ۷ شروع کردم.
این دوتا درس رو که یه مقدار پیش ببرم میرم سراغ مدارالکتریکی و هوش مصنوعی و آمار و گسسته.
در واقع این درسایی که میخوام بخونم پارسال یا کنار گذاشتم یا نصفه خوندم.
به نظرم تایم درسیتون خیلی خوبه اگه همین طور پیش برید و با انرژی بخونید نتیجه خوبی میگیرید.

گروه ارشد ۱۳۹۲ - siloi - 23 فروردین ۱۳۹۱ ۱۱:۴۲ ق.ظ

سلام دوستان
من ترم ۲ کارشناسی ناپیوسته ام و میخوام برای ارشد۹۲ خودمو آماده کنم.خیلی خوشحال میشم با شماها همراه بشم.Blush
من دارم clrs رو میخونم.کسی هست بدونه کدوم یکی از فصل های clrs مربوط ب ساختمان داده هست و کدوم ها مربوط به طراحی الگوریتم؟

RE: گروه ارشد ۱۳۹۲ - yaser_ilam_com - 23 فروردین ۱۳۹۱ ۰۱:۱۲ ب.ظ

سلام دوستان مانشتی .
دوستانی که قراره واسه ارشد ۹۲ شرکت کنند بخشهایی از سایت که مربوط به سالهای قبل هست رو کامل مطالعه کنند جواب سوالاشونو پیدا می کنند .

این مطالب قبلا دوستان قرار داده بودند مجددا ذکر میشه
--------------------------------------------------------------------
دو فصل اول که یه سری مقدماته (مرتب سازی درجی و ادغامی).
فصل ۳ و ۴ نمادهای مجانبی و بازگشتیهاست که همیشه میاد.
فصل ۵ آنالیز احتمالی و الگوریتمهای تصادفیه که نمیاد.
فصول ۶ تا ۹ که ساختمان داده heap و چند نوع مرتب سازی و به دست اوردن شاخصهای آماریه و مهم هستن.
فصول ۱۰ تا ۱۴ چند تا ساختمان داده هستند (لیستهای پیوندی، پشته، صف، جدول درهم سازی، درخت جستجوی دودویی و ...). فصلهای ۱۰ تا ۱۲ رو حتما باید خوند. بیشتر تو ساختمان داده میاد تا طراحی الگوریتم.
فصول ۱۵ و ۱۶ برنامه نویسی پویا و الگوریتمهای حریصانه هستن و مهمن (بعضی قسمتاش مباحث تئوری عمیقتری مثل Matroidها مطرح کرده که نمیاد).
فصل ۱۷ تحلیل سرشکنه که جزء الگوریتم پیشرفته ارشده.
فصول ۱۸ تا ۲۱ چند تا ساختمان داده پیشرفته تره (مثل درختهای B، هیپهای فیبوناچی و ...) که به ندرت سؤال می دن.
فصول ۲۲ تا ۲۶ الگوریتمهای گراف (مثل BFS و DFS و کوتاهترین فاصله و درختهای پوشا) هستن که خیلی تو کنکور روش تأکید می شه.
از فصل ۲۷ (ماکزیمم جریان) به بعد جزء سرفصل ارشده و تو کنکور نمیاد (به جز چند بخش کوچک مثل ۲۸/۲ که الگوریتم ضرب استراسن هست).

RE: گروه ارشد ۱۳۹۲ - siloi - 23 فروردین ۱۳۹۱ ۰۵:۱۸ ب.ظ

(۲۳ فروردین ۱۳۹۱ ۰۱:۱۲ ب.ظ)yaser_ilam_com نوشته شده توسط:  سلام دوستان مانشتی .
دوستانی که قراره واسه ارشد ۹۲ شرکت کنند بخشهایی از سایت که مربوط به سالهای قبل هست رو کامل مطالعه کنند جواب سوالاشونو پیدا می کنند .

این مطالب قبلا دوستان قرار داده بودند مجددا ذکر میشه
--------------------------------------------------------------------
دو فصل اول که یه سری مقدماته (مرتب سازی درجی و ادغامی).
فصل ۳ و ۴ نمادهای مجانبی و بازگشتیهاست که همیشه میاد.
فصل ۵ آنالیز احتمالی و الگوریتمهای تصادفیه که نمیاد.
فصول ۶ تا ۹ که ساختمان داده heap و چند نوع مرتب سازی و به دست اوردن شاخصهای آماریه و مهم هستن.
فصول ۱۰ تا ۱۴ چند تا ساختمان داده هستند (لیستهای پیوندی، پشته، صف، جدول درهم سازی، درخت جستجوی دودویی و ...). فصلهای ۱۰ تا ۱۲ رو حتما باید خوند. بیشتر تو ساختمان داده میاد تا طراحی الگوریتم.
فصول ۱۵ و ۱۶ برنامه نویسی پویا و الگوریتمهای حریصانه هستن و مهمن (بعضی قسمتاش مباحث تئوری عمیقتری مثل Matroidها مطرح کرده که نمیاد).
فصل ۱۷ تحلیل سرشکنه که جزء الگوریتم پیشرفته ارشده.
فصول ۱۸ تا ۲۱ چند تا ساختمان داده پیشرفته تره (مثل درختهای B، هیپهای فیبوناچی و ...) که به ندرت سؤال می دن.
فصول ۲۲ تا ۲۶ الگوریتمهای گراف (مثل BFS و DFS و کوتاهترین فاصله و درختهای پوشا) هستن که خیلی تو کنکور روش تأکید می شه.
از فصل ۲۷ (ماکزیمم جریان) به بعد جزء سرفصل ارشده و تو کنکور نمیاد (به جز چند بخش کوچک مثل ۲۸/۲ که الگوریتم ضرب استراسن هست).

ممنون
کمک بزرگی بهم کردید