تالار گفتمان مانشت
گروه ارشد ۱۳۹۲ - نسخه‌ی قابل چاپ

گروه ارشد ۱۳۹۲ - nomad:D - 17 فروردین ۱۳۹۱ ۱۱:۱۶ ق.ظ

من هنوز دست و دلم به درس خوندن نمیره. شما شروع کردید؟
کی تا حالا کتاب سیستم عامل استالینگ رو خونده؟
من کتاب دکتر حقیقت رو ۲ دور خوندم ,میخواستم بدونم چقدر مهمه که استالینگ رو بخونم و اینکه حجم کتاب زیاده یا نه؟

RE: گروه ارشد ۱۳۹۲ - Masoud05 - 17 فروردین ۱۳۹۱ ۱۱:۲۹ ق.ظ

(۱۷ فروردین ۱۳۹۱ ۱۱:۱۶ ق.ظ)nomad:D نوشته شده توسط:  من هنوز دست و دلم به درس خوندن نمیره. شما شروع کردید؟
من کتاب دکتر حقیقت رو ۲ دور خوندم ,میخواستم بدونم چقدر مهمه که استالینگ رو بخونم و اینکه حجم کتاب زیاده یا نه؟

بنظرم کتاب استالینگ رو نخون ( من قبلا یه بار خوندمش ) هر چند کتاب خیلی خوبیه اما همون کتاب دکتر حقیقت و یا کتاب موسوی طیبی ( پوران پژوهش ) کافیه . اما اگه دوست داری میتونی تمریناش رو حل کنی اما درسش بنظرم لازم نیست .

RE: گروه ارشد ۱۳۹۲ - unique_as14 - 17 فروردین ۱۳۹۱ ۱۱:۴۲ ق.ظ

(۱۷ فروردین ۱۳۹۱ ۱۱:۱۶ ق.ظ)nomad:D نوشته شده توسط:  من هنوز دست و دلم به درس خوندن نمیره. شما شروع کردید؟

به نظره من کتاب خیلی خوبیه / من مفاهیمو از رو اون یاد گرفتم و تمرینات فوق العاده عالی بودن / چند تا تست شبیه این تمرینا دیدم / اگه اول اونو میخوندی بعد میرفتی حقیقتو میخوندی خیلی خوب بود چون حقیقت بیشتر بر اساس تنباوومه

البته استالینگز خیلی توضیح داده مثلا بعضی مطالبشو به صورت جدول خلاصه میگه بعد میاد ۲-۳ صفحه همون جدولو بیشتر توضیح میده
حتما اگه ترجمه میخونی به کتاب زبان اصلی هم یه نگاه بنداز / دکتر پدرام به نظرم بعضی کلماتو مناسب ترجمه نکرده (نمی خواستم بگم بد ترجمه کرده) و بعضی پاورقی ها و بعضی جمله هارو حذف کرده / نمی دونم چرا / اگه اصل کتاب هم ببینی بهتره

گروه ارشد ۱۳۹۲ - شبگرد - ۱۷ فروردین ۱۳۹۱ ۱۲:۲۶ ب.ظ

بچه ها من پایگاه داده را با مقسمی شروع کردم آیا لازمه کتاب رانکوهی را هم بخونم ویرایش سومش را دارم ایا باویرایش چهارم فرق داره کدوم فصل هاشو بخونم؟

RE: گروه ارشد ۱۳۹۲ - nomad:D - 17 فروردین ۱۳۹۱ ۰۷:۲۹ ب.ظ

(۱۷ فروردین ۱۳۹۱ ۱۱:۲۹ ق.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  
(17 فروردین ۱۳۹۱ ۱۱:۱۶ ق.ظ)nomad:D نوشته شده توسط:  من هنوز دست و دلم به درس خوندن نمیره. شما شروع کردید؟

بنظرم کتاب استالینگ رو نخون ( من قبلا یه بار خوندمش ) هر چند کتاب خیلی خوبیه اما همون کتاب دکتر حقیقت و یا کتاب موسوی طیبی ( پوران پژوهش ) کافیه . اما اگه دوست داری میتونی تمریناش رو حل کنی اما درسش بنظرم لازم نیست .

مرسی از راهنماییتون.Smile
(۱۷ فروردین ۱۳۹۱ ۱۱:۴۲ ق.ظ)unique_as14 نوشته شده توسط:  
(17 فروردین ۱۳۹۱ ۱۱:۱۶ ق.ظ)nomad:D نوشته شده توسط:  من هنوز دست و دلم به درس خوندن نمیره. شما شروع کردید؟

به نظره من کتاب خیلی خوبیه / من مفاهیمو از رو اون یاد گرفتم و تمرینات فوق العاده عالی بودن / چند تا تست شبیه این تمرینا دیدم / اگه اول اونو میخوندی بعد میرفتی حقیقتو میخوندی خیلی خوب بود چون حقیقت بیشتر بر اساس تنباوومه

البته استالینگز خیلی توضیح داده مثلا بعضی مطالبشو به صورت جدول خلاصه میگه بعد میاد ۲-۳ صفحه همون جدولو بیشتر توضیح میده
حتما اگه ترجمه میخونی به کتاب زبان اصلی هم یه نگاه بنداز / دکتر پدرام به نظرم بعضی کلماتو مناسب ترجمه نکرده (نمی خواستم بگم بد ترجمه کرده) و بعضی پاورقی ها و بعضی جمله هارو حذف کرده / نمی دونم چرا / اگه اصل کتاب هم ببینی بهتره

ممنون از راهنماییتون. فکر کنم باید حتما تمرینهای استالینگز رو حل کنم.

RE: گروه ارشد ۱۳۹۲ - unique_as14 - 17 فروردین ۱۳۹۱ ۱۱:۲۸ ب.ظ

(۱۷ فروردین ۱۳۹۱ ۰۷:۲۹ ب.ظ)nomad:D نوشته شده توسط:  به نظره من کتاب خیلی خوبیه / من مفاهیمو از رو اون یاد گرفتم و تمرینات فوق العاده عالی بودن / چند تا تست شبیه این تمرینا دیدم / اگه اول اونو میخوندی بعد میرفتی حقیقتو میخوندی خیلی خوب بود چون حقیقت بیشتر بر اساس تنباوومه

ممنون از راهنماییتون. فکر کنم باید حتما تمرینهای استالینگز رو حل کنم.
[/quote]

حتما نباید حل کنی / اگه روی مفاهیم مشکل نداری لازم نیست / ولی من که خونده بودم امسال حداقل روی مفاهیم و تحلیل تستها مشکل نداشتم و این همه که میگن سیستم عامل خیلی سخت و بد فهمه من اینوری نبودم / تو کنکور هم ۳تا تست سیستم عامل راحت درست زدم (البته استاد خوبم هم بی تاثیر نبود و همینجا مجدداً ارشون تشکر میکنم) / حالا دیگه خود دانی

RE: گروه ارشد ۱۳۹۲ - nomad:D - 17 فروردین ۱۳۹۱ ۱۱:۵۰ ب.ظ

[quote='unique_as14' pid='80302' dateline='1333652313']
[quote='nomad:D' pid='80276' dateline='1333637963']
جالب شد. شما سیستم عامل ۹۱ رو تونستی ۳ تاشو بزنی؟
معلومه خیلی عالی سیستم رو فهمیدی.
موفق باشید.Smile

گروه ارشد ۱۳۹۲ - fatemeh85 - 18 فروردین ۱۳۹۱ ۱۲:۲۷ ق.ظ

بچه ها لطفا برای ساختمان داده هم بگین از کجا شروع کنم ؟ کتاب طورانی کافیه یا clrsبخونم یا کتاب پوران؟؟؟؟؟؟ اصلا نمیدونم کدوم جزوه یا کتاب برای داده مناسبه البته جزوه داده ساختار دکتر قدسی هم هست
لطفا راهنماییم کنید

RE: گروه ارشد ۱۳۹۲ - e_saeid - 18 فروردین ۱۳۹۱ ۰۱:۳۳ ق.ظ

همگی خسته نباشیدSmile
---------------------------------
کسایی که گسسته گریمالدی رو قبلا خوندن بگن نظرشون در مورد کتاب چیه؟
نیازه یا کتاب پوران (مثلا) کافیه!
در مورد کتاب هورویتز (ساختمان داده ها در c++) هم اگه خوندید نظرتون رو بگین!
در مورد سیستم عامل با تننباوم شروع کنم یا اول استالینگ رو بخونم؟
HuhHuhHuhHuh
شرمنده یکم سوالام زیاد شد!

فقط خواهشا نگید تو فروم سرچ کن !
میخوام اونایی که این کتابارو خوندن نظر بدن!

RE: گروه ارشد ۱۳۹۲ - e_saeid - 18 فروردین ۱۳۹۱ ۰۳:۳۵ ق.ظ

ممنون خانم فرهناز
----------------------------------
شما خودتون گریمالدی رو خوندید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یا این کتابهای دیگه که گفتم؟؟؟؟؟؟؟
چون ممکنه کتابو بخونم و بعد بفهمم نیازی بهش نبوده!

RE: گروه ارشد ۱۳۹۲ - unique_as14 - 18 فروردین ۱۳۹۱ ۰۷:۵۲ ق.ظ

(۱۸ فروردین ۱۳۹۱ ۰۱:۳۳ ق.ظ)e_saeid نوشته شده توسط:  همگی خسته نباشیدSmile

من گریمالدیو خوندم / کتاب فوق العاده فوق العاده عالی با تمرینات فوق العاده عالی تره/ حتما پیشنهاد میکنم بخونی / من خیلی ازش راضیم / کتاب پوران هم واسه دوره کردن خوبه / تقریباً از روی همون گریمالدیه

کتاب هورویتز من زیاد نپسندیدم / نمی دونم انگار داری ++C یاد میگیری / چون میاد روی یه زبان یاد میده پس به خاطر محدودیت های اون زبان یه سری نکته دیگه هم بوجود میاد / اما به نظر من اگه الگوریتمی (با شبه کد) بهتر باشه / مثله کتاب کورمن (CLRS)

سیستم عامل استالینگز واسه مفاهیم خیلی خوبه و تمرینهای خوبی داره / اما یه کتاب خوب هست از دکتر حقیقت (پارسه) که بیشتر از روی تننباوم نوشته (یعنی مثله کتاب تننباووم میمونه) و همه نکته های کتابهای دیگه رو هم تو کتابش قرار داده / به نظر من کتاب کاملیه

RE: گروه ارشد ۱۳۹۲ - nikou - 18 فروردین ۱۳۹۱ ۰۸:۴۷ ق.ظ

(۱۸ فروردین ۱۳۹۱ ۰۱:۳۳ ق.ظ)e_saeid نوشته شده توسط:  همگی خسته نباشیدSmile
HuhHuhHuhHuh
شرمنده یکم سوالام زیاد شد!

فقط خواهشا نگید تو فروم سرچ کن !
میخوام اونایی که این کتابارو خوندن نظر بدن!
من گریمالدی رو خوندم و پیشنهاد می کنم که حتما بخونی.چون همش مثال و تمرین حل می کنی
بجای هورویتز هم اگه clrs بخونی بهتره

RE: گروه ارشد ۱۳۹۲ - unique_as14 - 18 فروردین ۱۳۹۱ ۱۱:۳۶ ق.ظ

(۱۸ فروردین ۱۳۹۱ ۱۱:۲۲ ق.ظ)taktaz نوشته شده توسط:  دوستان با توجه به نوع سوالات ساختمان در کنکور خواندن کتاب هوریتز اصلا مفید نیست

به نظر من اول کتاب clrsو حل تمرین را بخونید بعد برید سراغ مقسمی ویا یوسفی و یا هردو با هم

ضمنا توجه کنید که برای درست زدن تستهای ساختمان در کنکور ارشد قدرت و تسلط فرد تعیین کننده است و نه اینکه چندتا و کدوم کتاب را خونده باشی

من هم موافقم / like

RE: گروه ارشد ۱۳۹۲ - zahra67 - 18 فروردین ۱۳۹۱ ۰۳:۲۵ ب.ظ

بچه ها درمورد مقسمی و پوران دقت کنید
بنظر من اگر پوران خواندین خواندن مقسمی وقت هدر کردن
هر مطلبی در مقسمی هست حتما تویه پورانم هست بعلاوه مطالب مهمی که مقسمی حتی اشاره ای هم نکرده
فقط شاید اندازه یک صفحه مقسمی نکاتی داره که در پوران نیست که بنظرم اونا هم زیاد مهم نیستن
خواهشا وقتتون را با خواندن مقسمی هدر ندین

RE: گروه ارشد ۱۳۹۲ - e_saeid - 18 فروردین ۱۳۹۱ ۰۵:۰۵ ب.ظ

از همه ممنون بابت جواباتون...
--------------------------------
کتاب مقسمی فکر میکنم تنها مزیتی که داره تعداد نست های زیادشه!
دوستان راهنمایی کنن ، آخه فکر کنم تستای پوران کم باشن!Huh