تالار گفتمان مانشت
[درخواست راهنمایی] فناوری جدید وب - نسخه‌ی قابل چاپ

[درخواست راهنمایی] فناوری جدید وب - هاتف - ۲۲ آذر ۱۳۹۰ ۱۱:۰۲ ق.ظ

سلام
برای یکی از دروس این ترم باید مطلبی در مورد یکی از فناوری های جدید طراحی وب آماده کنم، مثلا یکی از بچه‌ها HTML5 رو ارائه داد، من اطلاعات و وقت کافی رو برای اینکار ندارم، اگر شما در این موارد پیشنهادی دارید که مثلا روی چی کار کنم و منابعی در دست دارید ممنون می شم کمکم کنید.
مثلا یکی می گفت روی Jquery کار کنم و اسلاید بسازم برای ارائه ام.

حالا موندیم کنکور رو بخونیم، پروژه بسازیم، امتحات پایان ترم بدیم یا سر کلاس معماری دانشگاه بشینیم که شبیه مدارمنطقی پیشرفته است تا معماری Big Grin

RE: [درخواست راهنمایی] فناوری جدید وب - مازیار صفایی - ۲۲ آذر ۱۳۹۰ ۰۶:۱۲ ب.ظ

(۲۲ آذر ۱۳۹۰ ۱۱:۰۲ ق.ظ)هاتف نوشته شده توسط:  سلام
برای یکی از دروس این ترم باید مطلبی در مورد یکی از فناوری های جدید طراحی وب آماده کنم، مثلا یکی از بچه‌ها HTML5 رو ارائه داد، من اطلاعات و وقت کافی رو برای اینکار ندارم، اگر شما در این موارد پیشنهادی دارید که مثلا روی چی کار کنم و منابعی در دست دارید ممنون می شم کمکم کنید.
مثلا یکی می گفت روی Jquery کار کنم و اسلاید بسازم برای ارائه ام.

حالا موندیم کنکور رو بخونیم، پروژه بسازیم، امتحات پایان ترم بدیم یا سر کلاس معماری دانشگاه بشینیم که شبیه مدارمنطقی پیشرفته است تا معماری Big Grin

jQuery خیلی خوبه. ولی باید اونقدر تجربه از طراحی وب و جاوااسکریپت داشته باشی تا بتونی درست مفهوم jQuery رو برسونی که شبیه کشتی نجاته!Big Grin

RE: [درخواست راهنمایی] فناوری جدید وب - farnoosh - 22 آذر ۱۳۹۰ ۰۸:۵۷ ب.ظ

سلام
AJAX هم موضوع خوبیه.فایل زیر درمورد AJAX .

[درخواست راهنمایی] فناوری جدید وب - هاتف - ۲۲ آذر ۱۳۹۰ ۰۹:۳۵ ب.ظ

خوب JQuery کشتی باشه من فقط یه Introduction و چندتا Sample بدم فکر کنم کافی باشه، البته Ajax هم مطلب خوبیه اما انگار کمی زیادی همه جا بررسی شده.
(۲۲ آذر ۱۳۹۰ ۰۴:۰۰ ب.ظ)asgharian نوشته شده توسط:  به نظرم تو متدولوژی های طراحی وب سایت کار کنید
مثل
Balanced Website Design methodology
ممنون، این بیشتر نظرم رو جلب کرد چون نشنیده بودم، می تونید یه مختصر توضیحی بدید که چیه و چندتا منبع برای مطالعه بیشتر؟