تالار گفتمان مانشت
کد هافمن - نسخه‌ی قابل چاپ

کد هافمن - مازیار صفایی - ۰۴ آذر ۱۳۹۰ ۰۷:۴۹ ب.ظ

سوال ۳۱ تخصصی(آزمون ۵۰% اول پارسه ۹۰):

فرض کنید می خواهیم n کاراکتر را به روش فشرده سازی هافمن که یک الگوریتم حریصانه می باشد کد کنیم.در این حالت بزرگترین حالت زمانی رخ می دهد که برای عنصر iام فراونی آن بزرگتر از مجموع فراوانی از عنصر ۱ تا i-1 است. در این حالت طول حداکثر نویسه کدام گزینه است؟
الف) n-2
ب) n+1
ج) n-1
د) n+2

RE: کد هافمن - Mojtaba - 04 آذر ۱۳۹۰ ۰۸:۲۰ ب.ظ

(۰۴ آذر ۱۳۹۰ ۰۷:۴۹ ب.ظ)باد نوشته شده توسط:  سوال ۳۱ تخصصی(آزمون ۵۰% اول پارسه ۹۰):

فرض کنید می خواهیم n کاراکتر را به روش فشرده سازی هافمن که یک الگوریتم حریصانه می باشد کد کنیم.در این حالت بزرگترین حالت زمانی رخ می دهد که برای عنصر iام فراونی آن بزرگتر از مجموع فراوانی از عنصر ۱ تا i-1 است. در این حالت طول حداکثر نویسه کدام گزینه است؟
الف) n-2
ب) n+1
ج) n-1
د) n+2
با سلام
به نظر بنده جواب گزینه ۳ هست اگه خواستید تا براتون تشریحش کنم البته نظر بنده است باز هم خودتون روش فکر کنید

کد هافمن - مازیار صفایی - ۰۴ آذر ۱۳۹۰ ۰۸:۵۳ ب.ظ

ممنون می شم.
آخه من سر جلسه با نمونه این کار رو کردم n-2 به دست اوردم.

RE: کد هافمن - Bache Mosbat - 19 دى ۱۳۹۰ ۰۵:۴۶ ب.ظ

(۰۴ آذر ۱۳۹۰ ۰۸:۵۳ ب.ظ)باد نوشته شده توسط:  ممنون می شم.
آخه من سر جلسه با نمونه این کار رو کردم n-2 به دست اوردم.

با نمونه هم کار کنین گزینه‌ی ۳ به دست میاد . شکل زیر این حالتیه که در صورت سوال توضیح داده من برای n=4 رسم کردم. که طولانی ترین می شه n-1[attachment=2322]
پ . ن‌: شاید من صورت سوالو نفهمیدم! ولی این حالت یعنی اینکه در هر کدوم از زیر درخت‌ها که ادغام می شن چون از مجموع قبلی‌ها بیشتره سمت راست قرار می گیره بعدی .