تالار گفتمان مانشت
تمرین فصل ۷، بخش ۱، سوال ۴، قسمت آخر، کتاب لینز ویرایش ۴ - نسخه‌ی قابل چاپ

تمرین فصل ۷، بخش ۱، سوال ۴، قسمت آخر، کتاب لینز ویرایش ۴ - reyhaneh64 - 19 آبان ۱۳۹۰ ۰۶:۳۱ ب.ظ

npda مربوط به زبان زیر؟

[attachment=1623]

RE: تمرین فصل ۷، بخش ۱، سوال ۴، قسمت آخر، کتاب لینز ویرایش ۴ - reyhaneh64 - 21 آبان ۱۳۹۰ ۰۴:۲۶ ب.ظ

دوستان کسی نیست راهکاری بده..
اول به ازای هر a که وارد میشه یه علا مت میریزم توپشه هر b هم که میاد اگه تو پشته a باشه از پشته پاپ میشه و همینطور برای وقتیکه b در ابتدا وارد پشته بشه همین مراحلو تکرار میکنیم اما با جابه جا کردن علامتشون.
تا جایی پیش میره که تعداد a و b برابر بشن برای بزرگتر بودن تعداد b از تعداد a باید یک، دو‌، .....علامت در پشته بداریم
چطور این کارو انجام بدم.
وقتی b یکی بیشتر باشه مساله سادست اما تعداد نامشخصو نمیتونم پوشش بدم.

تمرین فصل ۷، بخش ۱، سوال ۴، قسمت آخر، کتاب لینز ویرایش ۴ - najme60 - 22 آبان ۱۳۹۰ ۰۲:۴۱ ق.ظ

در ابتدا اگه به یک a یا یک b رسیدیم ولی پشته خالی بود a یا b وارد پشته می کنیم سپس اگه به a رسیدیم و بالای پشته a بود دوباره a وارد پشته می کنیم ولی اگه بالای پشته b بود b را از پشته برمیداریم و اگه به b رسیدیم و بالای پشته b بود دوباره b وارد پشته می کنیم ولی اگه بالای پشته a بود a را از پشته برمیداریم و همین روند از ابتدای متن تکرار می شود. اگه رشته تمام شد و عنصر بالای پشته b بود رشته پذیرفته می شود.

RE: تمرین فصل ۷، بخش ۱، سوال ۴، قسمت آخر، کتاب لینز ویرایش ۴ - reyhaneh64 - 22 آبان ۱۳۹۰ ۰۷:۴۸ ب.ظ

(۲۲ آبان ۱۳۹۰ ۰۲:۴۱ ق.ظ)najme60 نوشته شده توسط:  در ابتدا اگه به یک a یا یک b رسیدیم ولی پشته خالی بود a یا b وارد پشته می کنیم سپس اگه به a رسیدیم و بالای پشته a بود دوباره a وارد پشته می کنیم ولی اگه بالای پشته b بود b را از پشته برمیداریم و اگه به b رسیدیم و بالای پشته b بود دوباره b وارد پشته می کنیم ولی اگه بالای پشته a بود a را از پشته برمیداریم و همین روند از ابتدای متن تکرار می شود. اگه رشته تمام شد و عنصر بالای پشته b بود رشته پذیرفته می شود.

یعنی بدون توجه به ورودی اگر داخل پشته b بود به وضعیت فاینال میرویم؟

RE: تمرین فصل ۷، بخش ۱، سوال ۴، قسمت آخر، کتاب لینز ویرایش ۴ - najme60 - 23 آبان ۱۳۹۰ ۰۲:۱۹ ق.ظ

یعنی بدون توجه به ورودی اگر داخل پشته b بود به وضعیت فاینال میرویم؟
[/quote]

اگه رشته ورودی ما تمام شد و داخل پشته b باشد به وضعیت فاینال می رویم. در اینصورت می فهمیم که تعداد عناصر b بیشتر بوده.

RE: تمرین فصل ۷، بخش ۱، سوال ۴، قسمت آخر، کتاب لینز ویرایش ۴ - ahmadnouri - 12 آذر ۱۳۹۰ ۰۴:۳۰ ب.ظ

امروز داشتم این این سوال رو حل می کردم یادم اومد که اینجا در موردش سوال شده گفتم حلم رو بذارم ببینید درسته؟

RE: تمرین فصل ۷، بخش ۱، سوال ۴، قسمت آخر، کتاب لینز ویرایش ۴ - najme60 - 13 آذر ۱۳۹۰ ۰۳:۰۳ ق.ظ

(۱۲ آذر ۱۳۹۰ ۰۴:۳۰ ب.ظ)ahmadnouri نوشته شده توسط:  امروز داشتم این این سوال رو حل می کردم یادم اومد که اینجا در موردش سوال شده گفتم حلم رو بذارم ببینید درسته؟

به نظر من جواب این است
[attachment=1848]
چون شما در گره اول مشخص کردید که اگه ورودی ما b و عنصر بالای پشته خالی باشد B را به پشته اضافه کنه بنابراین لازم نیست که یال بعد از گره اول یعنی b,z/z را بنویسید همچنین یال a,B/e تکراری است چون در یال روی گره اول مشخص کردید.