تالار گفتمان مانشت
رشته It در نظام مهندسی ؟ (علمی کاربردی) - نسخه‌ی قابل چاپ

رشته It در نظام مهندسی ؟ (علمی کاربردی) - dezchilds - 12 آبان ۱۳۹۰ ۰۹:۴۸ ب.ظ

سلام دوستان میخواستم ببینم من دارم کارشناسی ناپیوسته رشته It دانشگاه علمی کاربردی میخونم . یکی از دوستان گفت پروانه نظام مهندسی بهت نمیدن آیا این راسته ؟؟؟ Huh چقدر این پروانه نظام مهندسی مهمه ؟ اصلآ ما مهندس میشیم یا نه ؟ میخوام بدونم که اگه قضیه خیلی بده برم انصراف بدم.

رشته It در نظام مهندسی ؟ (علمی کاربردی) - sasan1 - 12 آبان ۱۳۹۰ ۱۱:۴۵ ب.ظ

والا... ما که نرم افزار خوندیم بمون ندادن، یا بلد نبودیم بگیریم، اصلا فکر نکم نظام مهندسی کامپیوتر وجود داشته باشه، سازمان فنی آوری اطلاعات و نظام صنفی رایانه ای هستند که فکر نکم هیچ کدام پروانه ای اعطا کنند.
البته رشته های دیگه مثل کشاورزی و عمران و ساختمان و .... دارند که یه خوبی هم داره اینکه میتونید خودتون را با قیمت ارزان بیمه کنید، یعنی حداقل اگه بیکار هستیم سابقه بیمه رد میشه که از بازنشستگی عقب نمونیمBig Grin

رشته It در نظام مهندسی ؟ (علمی کاربردی) - dezchilds - 14 آبان ۱۳۹۰ ۱۰:۱۶ ق.ظ

سلام . پس با این حساب که شما فرمودید نظام مهندسی برای کامپیوتر و فن آوری اطلاعات موضوعیت نداره ؟

رشته It در نظام مهندسی ؟ (علمی کاربردی) - Fardad-A - 14 آبان ۱۳۹۰ ۱۱:۰۵ ق.ظ

من هم برای کامپیوتر نشنیدم. سازمان نظام مهندسی ساختمان و فکر کنم کشاورزی هست. که نظام مهندسی ساختمان را بچه های رشته برق هم میتونن وارد بشن. البته خیلی مزایا غیر از بیمه داره. که مهمترینش تقسیم کار هست. یعنی اینجوری نیست که مثلا" یک نفر همه کارها را انجام بده و یکی بیکار بمونه. مثلا" یک مهندس برق هر سال تعداد مشخصی نقشه را میتونه تایید یا اجرا کنه. البته اونهایی که کارشون بیشتر سهم کم کارها را میخرن. بهر حال خوبه!!!
نظام صنفی کامپیوتر هم زیر مجموعه نظام اصنافه که پروانه کسب برای فروشگاه و اینجور چیزا ست. و اون یکی سازمان هم نظارت بر کار شرکتها داره. خلاصه بیشتر نظارت میکنند که کسی خطا نکنه!!