تالار گفتمان مانشت
گام به گام تا ارشد ۹۹ - نسخه‌ی قابل چاپ

RE: گام به گام تا ارشد ۹۹ - amir95 - 27 شهریور ۱۳۹۸ ۰۷:۲۲ ب.ظ

(۲۷ شهریور ۱۳۹۸ ۰۳:۰۱ ق.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  یه سوال اساسی

ببینین، من به حرف مانشتی شریفی گوش دادم و برگشتم به برنامه، منتهی یه قضیه ای پیش میاد، چون من مشغله ی زندگیم خیلی زیاده، گاهی از برنامه عقب می افتم. میخوام بدونم این عقب افتادن از برنامه رو چطور باید جبران کنم که برسم به حد برنامه و عقب نیفتم؟

اگه ممکنه دوستان متخصص بسم اله، راهنمایی کنید Smile

زمان کنکور کارشناسی من یادمه تو برنامه ریزی ها روز های تعطیل رو به عنوان جبرانی در نظر میگرفتیم مثلا شنبه تا پنجشنبه میخوندیم جمعه ازمون و مرور و جبرانی برای قسمت هایی که نرسیدیم بخونیم.فکر میکنم اینجا هم جواب میده

گام به گام تا ارشد ۹۹ - marvelous - 27 شهریور ۱۳۹۸ ۰۹:۴۸ ب.ظ

دقیقا. منم الان شنبه ها رو گذاشتم روز مرور. امروز ولی عالی پیش رفت. اصلا از برنامه عقب نیستم. به نظر شما وقتهای اضافه رو بزارم برای جبران یا اینکه خسته شدن قاطی میکنه آدمو؟

گام به گام تا ارشد ۹۹ - marvelous - 28 شهریور ۱۳۹۸ ۱۱:۳۸ ق.ظ

سلام دوستان، بازم منم،
یه سوال دیگه دارم و فکر کنم برای همه ی بچه های کنکوری خیلی مهم باشه. خصوصا یکی مثل من صفر کیلومتر تو درسای کامپیوتر خصوصا ساختمان داده علیه السلام

در درس ساختمان داده مثلا، این فرمولها مثلا تو بحث پشته و صف این همه فرمول میخونیم چیش به کار کنکور میاد؟ آیا کنکور ارشد رشته کامپیوتر به این شکله که اگه این فرمولها رو خوب یاد بگیریم رواله؟
کم کم از زبانها و ماشینها بدم اومده، یخرده گیج کنندس، ولی عاشقشم لامصبو

گام به گام تا ارشد ۹۹ - imali - 28 شهریور ۱۳۹۸ ۱۱:۰۳ ب.ظ

یه سوال من مطرح کنم ؟
اگر خلاف برنامه فروم هست بفرمایید سریع پاکش میکنم
من نوز شروع نکردم برای کنکور بخونم
حتی نمیدونم کدوم کتاب هاو انتشارات بهتر هستند
اما چند تا کتاب مال چند سال پیش مدرسان اکثرا هستند دستم رسیده،حالا به نظرتون فایده داره یا هر درسی را باید بررسی دقیق کنم چه انتشاراتی هست-اسم انتشارات اگر ممنوعه هم بفرمایید ویرایش کنم، قانون مرتبطی ندیدم اینجا،
و مثلا کتاب ۵ سال پیش هستند حدودا...تغیییر خاصی کردن درس ها و ... در کل چیز خاصی از دست میدهم؟
چون هزینه خرید کتاب زیاده....

یه مورد دیگه هم کلی عرض کنم با اجازتون
چون تا حدی بحث برنامه و .. بود
ما قراره کنکور ارشد بدهیم و یعنی حداقل یه کنکور سراسری را پشت سر گذاشته ایم
ادم ها هر کدوم ممکنه یه جور بهتر نتیجه بگیرند
مثلا من بد ترین نوع هست: بدون برنامه راحت ترم اما تموم میکنم حتما...
حالا اگر از مشاور برنامه میگیریم و فکر میکنیم فلان موردش کار را خراب میکنه مثلا مشخص میکنین یه حجمی رو وبرای رسوندنش مجبور به عبور سرسری نه عمیق بشیم خوب تغییر دادنش کار بدی نیست...البته تغییر مداوم هم بدیهیه که خوب نیست ها
Smile

گام به گام تا ارشد ۹۹ - marvelous - 29 شهریور ۱۳۹۸ ۱۲:۲۸ ق.ظ

خوش اومدی به جمع ارشدی ها Smile

اول از همه کتابهای مدرسان رو من خیلی راضی هستم با اینکه خیلی ها میگن خوب نیستن ولی به من که مدار منطقیش و آمار و احتمالش رو دارم خیلی خیلی راضی هستم. شما کدومها رو داری؟
بعدم من اول فکر میکردم که تاریخ کتابها مهمه، ولی الان دارم از روی آمار و احتمال ۵ سال پیش میخونم. مشکلی نیست.
در مورد کتابها هم که صفحه پیش یه پست گذاشتم که من خودم از کدوم کتابها میخونم و کدومها خوبن. میتونی ببینی.
هر راهنمایی هم از دستمون بربیاد اینجا به هم خواهیم داشت. من هر جزوه ای داشته باشم و نکته برداری کنم شیر میکنم.

در مورد برنامه هم نه من مشکلی با برنامه ندارم، زندگی خیلی گرفتاری دارم. مامانم مریض بود الان بابام افتاده، دیگه واقعا نمیدونم چه خاکی تو سرم کنم. گاهی از برنامه عقب می افتم. میترسم بعد که میرم تو سایت رو میبینم برنامه ریزی رو میبینم عقبم وحشت میکنم و برنامه هم رحم نداره میره جلو. اینو موندم چه کنم با استرسی که بهم میده.

RE: گام به گام تا ارشد ۹۹ - imali - 29 شهریور ۱۳۹۸ ۰۳:۱۸ ق.ظ

(۲۹ شهریور ۱۳۹۸ ۱۲:۲۸ ق.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  خوش اومدی به جمع ارشدی ها Smile

اول از همه کتابهای مدرسان رو من خیلی راضی هستم با اینکه خیلی ها میگن خوب نیستن ولی به من که مدار منطقیش و آمار و احتمالش رو دارم خیلی خیلی راضی هستم. شما کدومها رو داری؟
بعدم من اول فکر میکردم که تاریخ کتابها مهمه، ولی الان دارم از روی آمار و احتمال ۵ سال پیش میخونم. مشکلی نیست.
در مورد کتابها هم که صفحه پیش یه پست گذاشتم که من خودم از کدوم کتابها میخونم و کدومها خوبن. میتونی ببینی.
هر راهنمایی هم از دستمون بربیاد اینجا به هم خواهیم داشت. من هر جزوه ای داشته باشم و نکته برداری کنم شیر میکنم.

در مورد برنامه هم نه من مشکلی با برنامه ندارم، زندگی خیلی گرفتاری دارم. مامانم مریض بود الان بابام افتاده، دیگه واقعا نمیدونم چه خاکی تو سرم کنم. گاهی از برنامه عقب می افتم. میترسم بعد که میرم تو سایت رو میبینم برنامه ریزی رو میبینم عقبم وحشت میکنم و برنامه هم رحم نداره میره جلو. اینو موندم چه کنم با استرسی که بهم میده.
ممنون از پاسختون
اولا که ان شاالله زود تر گرفتاری ها تون رفع بشه
در مورد کتاب بله کتاب های که معرفی کردین رو دیدم..در اصل هر کتابی دستم برسه را فکر کنم قبول کنم و خوب بیشترش مدرسانه...

RE: گام به گام تا ارشد ۹۹ - marvelous - 29 شهریور ۱۳۹۸ ۰۴:۳۶ ق.ظ

(۲۹ شهریور ۱۳۹۸ ۰۳:۱۸ ق.ظ)imali نوشته شده توسط:  
(29 شهریور ۱۳۹۸ ۱۲:۲۸ ق.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  خوش اومدی به جمع ارشدی ها Smile

ممنون از پاسختون
اولا که ان شاالله زود تر گرفتاری ها تون رفع بشه
در مورد کتاب بله کتاب های که معرفی کردین رو دیدم..در اصل هر کتابی دستم برسه را فکر کنم قبول کنم و خوب بیشترش مدرسانه...

از من بشنو که کتاب همون کتابه، همه یه جورن فقط به زبانهای متفاوت، من چون از این کتاب به اون کتاب شدم تو این مدت فهمیدم که مثلا برای معماری کامپیوتر همون پوران پژوهش رو که از اول میخوندم ادامه بدم و فقط بخونم. مدرسان هم از نظر من کتابهای خوبی داره، من احتمالا بازم از کتابهاش تهیه کنم. باید ببینم دیگه چی داره. زندگی خیلی سخت شده لعنتی
فقط باید وقت گذاشت و خوند و به هیچی جز درس فکر نکرد.

گام به گام تا ارشد ۹۹ - Who cares - 04 مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۲۰ ق.ظ

از دوستان پارسال کسی هست که با برنامه آزمون های آزمایشی خونده باشه و موفق بشه ؟ من میخوام با این برنامه پیش برم و اگه اشکالی تو اون قسمت ها داشته باشم به نظرم سریع متوجه میشم تا اینکه یک کتاب رو از صفر تا صد خوند و تست هاش رو زد...

گام به گام تا ارشد ۹۹ - marvelous - 04 مهر ۱۳۹۸ ۰۱:۳۹ ق.ظ

سلام دوست عزیز،
خوش آمدی به جمع کنکوری های ۹۹، من با روشی که انتخاب کردی کاملا موافقم. من هنوز پولمو ندادن، سکته کردم بیمارستان رفتم هنوز ندادن، عرق کارگر به کفن تبدیل شد ندادن. وگرنه منم میخواستم فقط آزمون آزمایشی شرکت کنم. حالا هم راستش خیال دارم فقط تست بخونم. بهترین کار همینه که یه دور اول رو دارم تموم میکنم، شروع میکنم به تست زدن و تکنیک های تست زنی. این بهترین کاره و اینطوری اشکال آدم راحت رو میشه و میتونه بره دنبالش.

تو این تاپیک دوستان یه چند روزی از دست من راحت بودن. راستش روز یکشنبه یه تشنج بدی بر من عارض شد و من راهی بیمارستان شدم. نمیدونم سکته بود، تشنج بود، ولی هر چی بود حدود هفتاد و هشت دقیقه بیهوش بودم. حسابی تنبیه شدم که دیگه بیخودی استرس نداشته باشم. من که ارشد اولم نیست و برای همین آخرت بیخیالی میخوام به خوندنم ادامه بدم و همین حالا مینویسم سال دیگه این موقع ارشد دانشگاه تهران هوش مصنوعی یا شریف هوش مصنوعی خدمت شما هستم. Smile
من دوبار قبلا بهترین رتبه ها رو در دانشگاه تهران آوردم یکی در حیطه ی هنر و دیگری در حیطه ی ادبیات. حالا تو کامپیوتر هم میخوام امتحان کنم شانسم رو. و یه کاری دارم انجام میدم. تمام نکته های درس معماری کامپیوتر رو دارم فیلم آموزشی میسازم برای بچه های مانشت. هر زمان قسمت اولش حاضر شد میزارم اینجا. یه کار خیلی ساده و در عین حال برای دوره کردن عالیه.

دوستان عزیز نتیجه اخلاقی از ماجرای من اینکه بیخیالی بخونین تا بهترین قبول بشین.

RE: گام به گام تا ارشد ۹۹ - Who cares - 04 مهر ۱۳۹۸ ۰۷:۲۳ ق.ظ

(۰۴ مهر ۱۳۹۸ ۰۱:۳۹ ق.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  سلام دوست عزیز،
خوش آمدی به جمع کنکوری های ۹۹، من با روشی که انتخاب کردی کاملا موافقم. من هنوز پولمو ندادن، سکته کردم بیمارستان رفتم هنوز ندادن، عرق کارگر به کفن تبدیل شد ندادن. وگرنه منم میخواستم فقط آزمون آزمایشی شرکت کنم. حالا هم راستش خیال دارم فقط تست بخونم. بهترین کار همینه که یه دور اول رو دارم تموم میکنم، شروع میکنم به تست زدن و تکنیک های تست زنی. این بهترین کاره و اینطوری اشکال آدم راحت رو میشه و میتونه بره دنبالش.

تو این تاپیک دوستان یه چند روزی از دست من راحت بودن. راستش روز یکشنبه یه تشنج بدی بر من عارض شد و من راهی بیمارستان شدم. نمیدونم سکته بود، تشنج بود، ولی هر چی بود حدود هفتاد و هشت دقیقه بیهوش بودم. حسابی تنبیه شدم که دیگه بیخودی استرس نداشته باشم. من که ارشد اولم نیست و برای همین آخرت بیخیالی میخوام به خوندنم ادامه بدم و همین حالا مینویسم سال دیگه این موقع ارشد دانشگاه تهران هوش مصنوعی یا شریف هوش مصنوعی خدمت شما هستم. Smile
من دوبار قبلا بهترین رتبه ها رو در دانشگاه تهران آوردم یکی در حیطه ی هنر و دیگری در حیطه ی ادبیات. حالا تو کامپیوتر هم میخوام امتحان کنم شانسم رو. و یه کاری دارم انجام میدم. تمام نکته های درس معماری کامپیوتر رو دارم فیلم آموزشی میسازم برای بچه های مانشت. هر زمان قسمت اولش حاضر شد میزارم اینجا. یه کار خیلی ساده و در عین حال برای دوره کردن عالیه.

دوستان عزیز نتیجه اخلاقی از ماجرای من اینکه بیخیالی بخونین تا بهترین قبول بشین.

خیلی ممنون ، آره به نظر خودم هم این از روش تموم کن برو بعدی بهتره ،هم بیشتر مرور میشه و در آخر تو آزمون اشکالاتی که داشتیم رئ زود متوجه میشیم ... پس از این به بعد هدف ۳۰ درصد اول تمام دروس ( البته به جز ریاضی ۱و ۲ Smile )
موفق باشی انشالله همگی سال بعد تهران یا شریف ...
ممنون از خوش آمد گویی ولی جدید نیستم ، قبلا هم یه گفتگوی مختصری داشتیم باهم .

گام به گام تا ارشد ۹۹ - marvelous - 04 مهر ۱۳۹۸ ۱۱:۱۶ ق.ظ

من با اون تشنجی که کردم همه چی از ذهنم پاک شد. شروع کردم اولین آموزشم رو دارم درست میکنم که معماری کامپیوتر هست. یه جورایی یه آموزش مفید برای جمع بندیه. حتما میزارم اینجا تا همه استفاده کنن. به نظرم کلا از این جمع بندیها بخونیم خیلی بهتره تا کلی خونی کنیم.

گام به گام تا ارشد ۹۹ - marvelous - 05 مهر ۱۳۹۸ ۱۱:۵۹ ب.ظ

دوستان عزیز سلام،
انگار فقط خودم اینجا مینویسم. ولی خب میخوام یه خبر داغ بدم. به زودی بهترین آموزش معماری کامپیوتر رو از فرادرس شاهد خواهیم بود. من به کمک برادرم که مهندس برق هست داریم این آموزش رو درست میکنیم. یعنی مدرس فنی اثر کسی دیگه ای هست و تهیه کننده اون منم. حالا گفتم فرادرس ولی ممکنه که فقط از همینجا بزارم برای بچه های کنکوری که استفاده کنن.
من تو این مدت تمام کتابهای مربوطه رو مطالعه کردم و متوجه شدم که نقص بزرگ از این درسه که البته باید بگم بهترین کنابی رو که برای این درس پیدا کردم کتاب هادی یوسفی از انتشارات پوران پژوهش هست. برای آموزش معماری کامپیوتر هم ما همون سرفصلهای کنکوری رو استفاده کردیم و امیدوارم این تلاش ساده محصول مشترک یه مهندس و کارگردان به کار دوستان بیاد. منتظر پیشنهادات و انتقادات شما هم هستم.

راستش واقعا بعضی از این فیلمهای فرادرس فاجعه هستن. نمیخوام اسم مدرس خاصی رو ببرم ولی بهترین مدرسی که دیدم شیرافکن بوده. باید سیستم آموزش از راه دور رو یه تکونی داد. نمیخوام بگم کاره ای هستم، ولی میخوام سهم خودم رو این وسط انجام بدم و به درد خود کنکوریم هم بخورم.

گام به گام تا ارشد ۹۹ - amir95 - 06 مهر ۱۳۹۸ ۰۹:۵۱ ب.ظ

سلام بچه ها در چه حالین ؟ تا کجا پیش رفتین؟

گام به گام تا ارشد ۹۹ - marvelous - 06 مهر ۱۳۹۸ ۱۰:۱۹ ب.ظ

سلام، خسته نباشی
من که اخبارم رو مینویسم هر روز اینجا و مشغول شدم با یه بیماری الکی ولی برنامه رو میخونم با آهنگ ملایم و نمیزارم عقب بیفتم. چاره ای ندارم. ولی دارم روی آموزش معماری کامپیوتر کار میکنم در کنار درس.
متاسفانه خیلی تشنج بدی به من عارض شد و همین مسئله الان چند روزیه دست و پامو کند کرده و خلاصه خیلی درگیرم.
درسته این مشکلات هست، ولی از خودم راضی هستم و میبینم تو این شرایط خوب دارم از پس همه چی بر میام.

RE: گام به گام تا ارشد ۹۹ - amir95 - 06 مهر ۱۳۹۸ ۱۱:۱۸ ب.ظ

(۰۶ مهر ۱۳۹۸ ۱۰:۱۹ ب.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  سلام، خسته نباشی
من که اخبارم رو مینویسم هر روز اینجا و مشغول شدم با یه بیماری الکی ولی برنامه رو میخونم با آهنگ ملایم و نمیزارم عقب بیفتم. چاره ای ندارم. ولی دارم روی آموزش معماری کامپیوتر کار میکنم در کنار درس.
متاسفانه خیلی تشنج بدی به من عارض شد و همین مسئله الان چند روزیه دست و پامو کند کرده و خلاصه خیلی درگیرم.
درسته این مشکلات هست، ولی از خودم راضی هستم و میبینم تو این شرایط خوب دارم از پس همه چی بر میام.

سلام ، امیدوارم که حالتون بهتر بشه و سرشار از انرژی های خوب و سلامتی باشین ، کنکور ارشد هم مثل کوهنوردیه تو مسیر همیشه پستی و بلندی های زیادی هست و این سختی ها هستن که شما رو برای ادامه مسیر قدرتمند تر میکنن و با پست هایی که مینویسین ادم سرسختی بنظر میاین و اینن مشکلات چیزی نیستن که بخوان شما رو از مسیر موفقیت دور کنن.
در مورد معماری بالاتر گفتین یوسفی میخونید بنظرم اشتتباه میکنید اصلا منبع خوبی نیست حتما تجدید نظر کنید.