تالار گفتمان مانشت
تفاوت (logn!l) با !(logn) - نسخه‌ی قابل چاپ

تفاوت (logn!l) با !(logn) - Mr.R3ZA - 08 تیر ۱۳۹۷ ۱۲:۱۹ ق.ظ

با سلام
دوستان عزیز تفاوت (logn!l) با !(logn) چیه؟؟
و کدومشون همون nlgn هست

RE: تفاوت (logn!l) با !(logn) - somaye-z - 08 تیر ۱۳۹۷ ۰۱:۱۶ ق.ظ

سلام
بنظرم !lognهمون nlogn هست چون !n کوچکتر از n^n هست و بنابراین اگر به جای !nمقدار n^n قرار بدید با توجه به ویژگی لگاریتم مقدارش کوچکتر از nlogn میشه اما !(logn)نزدیک به !n هست.

RE: تفاوت (logn!l) با !(logn) - peymankop - 08 تیر ۱۳۹۷ ۰۹:۴۶ ق.ظ

سلام
کلا یه قانونی در مورد تقریب لگاریتم داریم که اگه یادت بمونه همه اینایی که فاکتوریل دارنو جواب میدی تقریبشو اون قانونم اینه :
(!logn) همیشه میشه nlgn که جای n هر چیزی میتونه باشه مثلا اگه بخوای اون دوتا مورد بالارو با هم مقایسه کنی و از هر دو طرف لاگ بگیری اولی میشه (lg(nlgn (اول تقریب استفاده کردم برای !lgn) و دومی میشه lgn lglgn که یعنی جای اون n من lgn گذاشتم.
در ضمن !n و !(logn) هیچ ربطی به هم ندارن و واضحه !n رشد بیشتری داره.

RE: تفاوت (logn!l) با !(logn) - somaye-z - 08 تیر ۱۳۹۷ ۰۶:۳۹ ب.ظ

(۰۸ تیر ۱۳۹۷ ۰۹:۴۶ ق.ظ)peymankop نوشته شده توسط:  سلام
کلا یه قانونی در مورد تقریب لگاریتم داریم که اگه یادت بمونه همه اینایی که فاکتوریل دارنو جواب میدی تقریبشو اون قانونم اینه :
(!logn) همیشه میشه nlgn که جای n هر چیزی میتونه باشه مثلا اگه بخوای اون دوتا مورد بالارو با هم مقایسه کنی و از هر دو طرف لاگ بگیری اولی میشه (lg(nlgn (اول تقریب استفاده کردم برای !lgn) و دومی میشه lgn lglgn که یعنی جای اون n من lgn گذاشتم.

سلام
رشد !n از! (logn) و رشد nlognبیشتر از !lognهست این بحث ها در ساختمان داده و طراحی الگوریتم مطرح شده و دقیقا معادل هم نیستن

RE: تفاوت (logn!l) با !(logn) - Mr.R3ZA - 09 تیر ۱۳۹۷ ۱۲:۳۷ ق.ظ

(۰۸ تیر ۱۳۹۷ ۰۶:۳۹ ب.ظ)somaye-z نوشته شده توسط:  
(08 تیر ۱۳۹۷ ۰۹:۴۶ ق.ظ)peymankop نوشته شده توسط:  سلام

سلام
رشد !n از! (logn) و رشد nlognبیشتر از !lognهست این بحث ها در ساختمان داده و طراحی الگوریتم مطرح شده و دقیقا معادل هم نیستن

شما که گفتی !logn همون nlogn هست. حالا چطور میگی رشد nlognبیشتر از !lognهست!!!!

RE: تفاوت (logn!l) با !(logn) - somaye-z - 09 تیر ۱۳۹۷ ۰۳:۰۹ ب.ظ

(۰۹ تیر ۱۳۹۷ ۱۲:۳۷ ق.ظ)Mr.R3ZA نوشته شده توسط:  
(08 تیر ۱۳۹۷ ۰۶:۳۹ ب.ظ)somaye-z نوشته شده توسط:  
(08 تیر ۱۳۹۷ ۰۹:۴۶ ق.ظ)peymankop نوشته شده توسط:  سلام

سلام

شما که گفتی !logn همون nlogn هست. حالا چطور میگی رشد nlognبیشتر از !lognهست!!!!
منظور من از همون یعنی از مرتبه nlogn, هست نه اینکه دقیقا عین هم باشن و برای جفت عبارتی که مطرح کردید همینطوره
من شما رو ارجاع میدم به کتاب ساختمان داده یا طراحی مقسمی فصل پیچیدگی رو همراه با تست هاشو بخونید این مباحث خیلی خوب توضیح داده شده.
موفق باشید.