تالار گفتمان مانشت
اگه برنامه نویسی بلد نباشی ممکنه تو ارشد کم بیاری؟ - نسخه‌ی قابل چاپ

اگه برنامه نویسی بلد نباشی ممکنه تو ارشد کم بیاری؟ - mehrana_68 - 28 مهر ۱۳۹۰ ۱۰:۰۷ ب.ظ

سلام.
من کارشناسی نرم افزار خوندم.تو ۴سال کارشناسی اصلا خوب درس نخوندم اما می دونم واسه کنکور مشکل ندارم چون مباحث تئوریه و باید خوند.من تو کارشناسی رو هیچ زبان برنامه نویسی تسلط پیدا نکردم و تو هیچ زمینه ای مثل طراحی وب و... کار نکردم برای همین همه ترسم از اینه که اگه ارشد نرم افزار قبول بشم نتونم ادامه بدم و کم بیارم .این موارد تو ارشد نرم افزار و آی تی چقدر مهمه؟

اگه برنامه نویسی بلد نباشی ممکنه تو ارشد کم بیاری؟ - aatwo - 29 مهر ۱۳۹۰ ۱۲:۳۸ ق.ظ

شما یه زبان برنامه نویسی رو یکماه اگه بخواهید می تونید فول بشید
اما به نظرم جدا از یک زبان برنامه نویسی اینه که درس الگوریتم رو حتما پایه اتون رو قوی کنید
البته این نظره شخصیم هست

اگه برنامه نویسی بلد نباشی ممکنه تو ارشد کم بیاری؟ - mfXpert - 29 مهر ۱۳۹۰ ۱۲:۴۸ ق.ظ

به نظر من هم مشکلی پیش نمی یاد.اما حتما در اولین فرصت یک زبان برنامه نویسی رو یاد بگیرید.چون اصلا جالب نیست که یه دانشجوی رشته کامپیوتر رو هیچ زبانی تسلط نداشته باشه

اگه برنامه نویسی بلد نباشی ممکنه تو ارشد کم بیاری؟ - Fardad-A - 29 مهر ۱۳۹۰ ۱۲:۵۲ ق.ظ

چون این سوال را بارها در این سایت و در پیامهای خصوصی میپرسند من میگم اگه براتون قبول شدن در ارشد مهمه فعلا" باین فکر نکنید. طبیعی است که باید یک مهندس نرم افزار برنامه نویسی بلد باشه ولی اینجا ایرانه.Tongue
البته اینجوری هم نیست که یکماهه کسی برنامه نویس حرفه ای بشه و بتونه برنامه خوب و عالی و با ساختار و چارچوب محکم بنویسه.اینکار واقعا" زحمت داره و علاوه بر دانش و پشتکار و وقت گذاشتن استعداد و علاقه هم میخواد.
بلد نبودن برنامه نویسی بعد از قبولی ارشد ،یک جورایی مثل کسانی می ماند که گواهینامه دارند ولی رانندگی بلد نیستند. فعلا" اگه میتونید گواهینامه را بگیرید. ولی قبل از اینکه پشت فرمان ارشد بشینید یک کم کار کنید تا در ارشد به مشکل نخورید و در انجام پروژه‌ها کارتون گیر نکنه. البته میزان نیازتون باین دانش و مهارت ،خیلی هم بستگی بجایی که قبول میشید داره. ممکنه در ارشد هم لازمتون نشهBig GrinBig Grin

اگه برنامه نویسی بلد نباشی ممکنه تو ارشد کم بیاری؟ - Bache Mosbat - 29 مهر ۱۳۹۰ ۰۱:۱۴ ق.ظ

نرم افزار شاید . ولی معماری و هوش کم نمی آرین . چون اکثرا بچه های معماری بهانه میارن که چون سخت افزار بودن برنامه نویسی بلد نیستن! بچه های هوشم اغلب فقط متلب احتیاج دارن که اونم سر هر تمرین می تونین باهاش تمرین کنین در همون حد یاد بگیرین .

اگه برنامه نویسی بلد نباشی ممکنه تو ارشد کم بیاری؟ - fatima1537 - 29 مهر ۱۳۹۰ ۰۲:۲۱ ق.ظ

نیاز به دونستن گرامر و دستورات زبانها نیست.به نظر من برای کنکور ارشد فقط درحد فهم الگوریتم و روش حل مسائل به برنامه نویسی نیاز دارید که دانشجوهای کامپیوتر در این حد هستند .با یه نگاه به تستهای کنکور میشه حدو حدودش رو متوجه شد

RE: اگه برنامه نویسی بلد نباشی ممکنه تو ارشد کم بیاری؟ - mehrana_68 - 29 مهر ۱۳۹۰ ۱۱:۳۱ ق.ظ

ممنون از همگی