تالار گفتمان مانشت
آزمون هشتم مدرسان - Unification - نسخه‌ی قابل چاپ

آزمون هشتم مدرسان - Unification - ali.majed.ha - 26 فروردین ۱۳۹۶ ۱۰:۴۲ ب.ظ

با عرض سلام
دوستان در مورد یکسان سازی مگه قانون نیست که هر متغیری سمت چپ اومد، دیگه هیچ جوره ( یعنی نه به عنوان آرگومان تابع و نه به صورت متغیر ) در سمت راست بیاد ؟ من سوال زیر رو با استفاده از همین قانون و رد تمام گزینه ها، گزینه ی ۴ رو زدم. چرا می گه ۱ ؟
با تشکر

RE: آزمون هشتم مدرسان - Unification - *tarannom* - 26 فروردین ۱۳۹۶ ۱۰:۵۸ ب.ظ

(۲۶ فروردین ۱۳۹۶ ۱۰:۴۲ ب.ظ)alimamala نوشته شده توسط:  با عرض سلام
دوستان در مورد یکسان سازی مگه قانون نیست که هر متغیری سمت چپ اومد، دیگه هیچ جوره ( یعنی نه به عنوان آرگومان تابع و نه به صورت متغیر ) در سمت راست بیاد ؟ من سوال زیر رو با استفاده از همین قانون و رد تمام گزینه ها، گزینه ی ۴ رو زدم. چرا می گه ۱ ؟
با تشکر

اول بگید کدوما متغیره کدوما ثابت؟Bفقط ثابته؟
خب طبق همون توضیحی که قبلا گذاشتم حل کنیم:
اول y رو با (F(B یکسان ساز میکنیم. خب هرچی y تو سوال تغییر میدیم.
حالا x رو با ((F(F(B یکسان سازی میکنیم. خب هرچی x هست تغییر میدیم.
حالا vرو با((F(Bیکسان سازی میکنیم. و تمام.

وقتی گزینه ها اینطوریه مثلا همون گزینه اول شما هرچیو تو صورت سوال تغییر میدی یکسان سازی میکنی تو گزینه هم تغییر بده ببین مث یکسان سازی که خودت دراوردی میشه یانه.مثلا همون گزینه اولو اگه به جایy هاب طرف دوم همون(F(B که یکسان سازی کردید و بذاری حله.....

RE: آزمون هشتم مدرسان - Unification - ali.majed.ha - 26 فروردین ۱۳۹۶ ۱۱:۰۲ ب.ظ

(۲۶ فروردین ۱۳۹۶ ۱۰:۵۸ ب.ظ)*tarannom* نوشته شده توسط:  
(26 فروردین ۱۳۹۶ ۱۰:۴۲ ب.ظ)alimamala نوشته شده توسط:  با عرض سلام
با تشکر

توی سوال چیزی نگفته، فکر کنم بله، چون با حرف بزرگ نوشتتش

RE: آزمون هشتم مدرسان - Unification - ali.majed.ha - 27 فروردین ۱۳۹۶ ۰۸:۰۵ ق.ظ

(۲۶ فروردین ۱۳۹۶ ۱۰:۵۸ ب.ظ)*tarannom* نوشته شده توسط:  
(26 فروردین ۱۳۹۶ ۱۰:۴۲ ب.ظ)alimamala نوشته شده توسط:  با عرض سلام
با تشکر

خب طبق همون توضیحی که قبلا گذاشتم حل کنیم:
اول y رو با (F(B یکسان ساز میکنیم. خب هرچی y تو سوال تغییر میدیم.
حالا x رو با ((F(F(B یکسان سازی میکنیم. خب هرچی x هست تغییر میدیم.
حالا vرو با((F(Bیکسان سازی میکنیم. و تمام.

وقتی گزینه ها اینطوریه مثلا همون گزینه اول شما هرچیو تو صورت سوال تغییر میدی یکسان سازی میکنی تو گزینه هم تغییر بده ببین مث یکسان سازی که خودت دراوردی میشه یانه.مثلا همون گزینه اولو اگه به جایy هاب طرف دوم همون(F(B که یکسان سازی کردید و بذاری حله.....

مرسی دوست عزیز، بسیار لطف کردید
موفق باشید