تالار گفتمان مانشت
برای اینکه در ارشد مهندسی رباتیک بخونیم ، تو کارشناسی بهتره چه رشته ای رو انتخاب کنیم - نسخه‌ی قابل چاپ

برای اینکه در ارشد مهندسی رباتیک بخونیم ، تو کارشناسی بهتره چه رشته ای رو انتخاب کنیم - arashmehraabi - 06 مهر ۱۳۹۵ ۱۰:۵۶ ق.ظ

سلام .
خب سوالم همین عنوان تاپیک ئه .
فقط بهش یه علامت سوال اضافه میکنم چون تو عنوان جا نشد Big Grin
برای اینکه در ارشد مهندسی رباتیک بخونیم ، تو کارشناسی بهتره چه رشته ای رو انتخاب کنیم ؟
مهندسی کامپیوتر ، برق یا مکانیک ؟

RE: برای اینکه در ارشد مهندسی رباتیک بخونیم ، تو کارشناسی بهتره چه رشته ای رو انتخاب کنیم - signal_micro - 06 مهر ۱۳۹۵ ۱۱:۲۷ ق.ظ

(۰۶ مهر ۱۳۹۵ ۱۰:۵۶ ق.ظ)arashmehraabi نوشته شده توسط:  سلام .
خب سوالم همین عنوان تاپیک ئه .
فقط بهش یه علامت سوال اضافه میکنم چون تو عنوان جا نشد Big Grin
برای اینکه در ارشد مهندسی رباتیک بخونیم ، تو کارشناسی بهتره چه رشته ای رو انتخاب کنیم ؟
مهندسی کامپیوتر ، برق یا مکانیک ؟
به نظر شخصی و البته مشاهداتی که از افراد داشتم
۱) کامپیوتر(گرایش سخت افزار یا هوش مصنوعی تو لیسانس) ولی الان کامپیوتر گرایشاشو برداشتن تو لیسانس شده مهندسی کامپیوتر ممکنه تو بعضی از دانشگاه ها کلا فازشون نرم افزاری باشه و از درس خوندن زده بشی
۲) برق(ترجیحا گرایش کنترل یا الکترونیک) این رشته فقط به ساخت رباط های پرنده و مسیریاب و اینها نمی پردازه بلکه کار های صنعتی مثل plc و اینا نیز خودش یه جور اتوماسیون (رباتیک) هست
الان بچه های برق بغیر از تهران وضعیت خیلی خوبی ندارن من افراد زیادی رو تو شهرستان دیدم که اصلا دپ هست که چرا رفتیم برق که چی و...
البته اونا افراد نا امیدن اگه هر رشته ای میرفتن به نظرم اوضاع شون همین میشد.
میتونی لیسانس کامپیوتر بگیری و ارشد و دکتری رباتیک فقط دانشگاه لیسانست باید خوب باشه اگه دانشگاه های پنچر بری فقط عمرتو تلف کردی، درس نخونی سنگینتره (تو زمانه الان)