تالار گفتمان مانشت
زبان چی و چه جوری بخونم؟ - نسخه‌ی قابل چاپ

صفحه‌ها: ۱ ۲
زبان چی و چه جوری بخونم؟ - maedehgh3 - 15 شهریور ۱۳۹۵ ۰۹:۵۲ ب.ظ

کمــــــــــــــــک !
من نمیدونم زبان چی بخونم و چه جوری بخونم که نتیجه بده.
میشینم متن های کنکور های سال های پیشو میخونم میگم خب که چی الان این چه تاثیری داره؟
زبان تخصصی پارسه بنظرتون خوبه؟
زبانمم بد نیست خوبه

RE: زبان چی و چه جوری بخونم؟ - edward71 - 15 شهریور ۱۳۹۵ ۱۰:۵۳ ب.ظ

(۱۵ شهریور ۱۳۹۵ ۰۹:۵۲ ب.ظ)maedehgh3 نوشته شده توسط:  کمــــــــــــــــک !
میشینم متن های کنکور های سال های پیشو میخونم میگم خب که چی الان این چه تاثیری داره؟
زبانمم بد نیست خوبه
زبان تخصصی پارسه رو بخونید به همراه اون ویس های کلاسی دکتر مظرفی رو گوش بدید تا تکنیک ها دستتون بیاد
زبان عمومی هم کتاب زیر ذره بین جلد یک برای لغات و جلد دوم برای گرامر رو بخونید و تست هاشو بزنید

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

RE: زبان چی و چه جوری بخونم؟ - maedehgh3 - 16 شهریور ۱۳۹۵ ۰۷:۲۹ ب.ظ

(۱۵ شهریور ۱۳۹۵ ۱۰:۵۳ ب.ظ)edward71 نوشته شده توسط:  
(15 شهریور ۱۳۹۵ ۰۹:۵۲ ب.ظ)maedehgh3 نوشته شده توسط:  کمــــــــــــــــک !
زبانمم بد نیست خوبه
زبان تخصصی پارسه رو بخونید به همراه اون ویس های کلاسی دکتر مظرفی رو گوش بدید تا تکنیک ها دستتون بیاد
زبان عمومی هم کتاب زیر ذره بین جلد یک برای لغات و جلد دوم برای گرامر رو بخونید و تست هاشو بزنید

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

ممنونم Angel

RE: زبان چی و چه جوری بخونم؟ - sharif95 - 16 شهریور ۱۳۹۵ ۰۸:۱۹ ب.ظ

(۱۶ شهریور ۱۳۹۵ ۰۷:۲۹ ب.ظ)maedehgh3 نوشته شده توسط:  کمــــــــــــــــک !

قدم اول مشخص کن چند درصد میخوای ؟
۳۰٪ ٬ ۵۰٪ یا ۷۰٪ و یا حتی ۱۰۰٪

برای هر کدوم از درصدای بالا نحوه مطالعه فرق داره . بگو چند درصد میخوای بزنی تا بگم چطوری و از رو چی بخونی . من درک مطلب و لغت ۱۰۰٪ میخواستم که خدا رو شکر با برنامه ریزی موفق شدم.

RE: زبان چی و چه جوری بخونم؟ - stateless - 16 شهریور ۱۳۹۵ ۱۰:۱۰ ب.ظ

(۱۶ شهریور ۱۳۹۵ ۰۸:۱۹ ب.ظ)sharif95 نوشته شده توسط:  
(16 شهریور ۱۳۹۵ ۰۷:۲۹ ب.ظ)maedehgh3 نوشته شده توسط:  کمــــــــــــــــک !

برای هر کدوم از درصدای بالا نحوه مطالعه فرق داره . بگو چند درصد میخوای بزنی تا بگم چطوری و از رو چی بخونی . من درک مطلب و لغت ۱۰۰٪ میخواستم که خدا رو شکر با برنامه ریزی موفق شدم.

ما که هدفمون رو روی ۱۰۰ میزاریم (فقط برای این درس). شما برای ۱۰۰ رو بفرمایید تا به امید خدا بهش برسیم.

RE: زبان چی و چه جوری بخونم؟ - sharif95 - 17 شهریور ۱۳۹۵ ۰۸:۳۰ ق.ظ

زمانیکه میگیم ۱۰۰ یعنی قراره به اندازه ۱۰۰٪ تلاش کنیم.

کارهایی که خودم انجام دادم میگم.
۱- لغت: اول از همه تمام تست های لغت ۱۰ سال گذشته رو بررسی کردم . اوایل لغات ساده تر بود ولی ظاهرا منبع مشخصی نمی شد پیدا کرد ولی از سال ۸۹ به بعد لغات از کتاب های ۵۰۴ و ۱۱۰۰ و GRE بودند.

اگه کتاب GRE بارنز رو داشته باشی و لغات کنکور سال ۹۴ رو چک کنی همه رو پیدا میکنی. هر سال ممکنه سلیقه طراح عوض بشه مثل امثال که ۸ تا لغت از ۱۱۰۰ بود و ۲تا از ۵۰۴ ‌و این رو هم بگم که ۱۱۰۰ با GRE حدودا ۳۰٪ هم پوشانی لغوی داره بنابراین زمانیکه من برای GRE گذاشته بودم برای کنکور به درد نخورد ولی شمایی که میخوای ۱۰۰ بزنی باید این چالش ها رو هم تحمل کنی.
اول از همه شبی یک درس لغت ۵۰۴ تموم کن. جمعه ها مرور لغات خونده شده هفته
۵۰۴ که تموم شده ۱۱۰۰ رو شروع کن . کتابش رو بخر و نرم افزار memrise رو هم نصب کن هر شب یک درس از رو نرم افزار میخونی روز بعد از رو کتاب تمرین حل میکنی. جمعه ها مرور
۱۱۰۰حدود ۴۶ هفته درس طبقه بندی شده هر هفته رو در یک روز بخون. تموم شد GRE رو شروع کن

ببین تا اینجا این فقط برای لغت بود برای ۱۰۰٪ حالا ببین اگه دوست داری برای درک مطلب و گرامر روهم ادامه بدم.

RE: زبان چی و چه جوری بخونم؟ - ghamar - 17 شهریور ۱۳۹۵ ۱۱:۱۹ ب.ظ

(۱۷ شهریور ۱۳۹۵ ۰۸:۳۰ ق.ظ)sharif95 نوشته شده توسط:  زمانیکه میگیم ۱۰۰ یعنی قراره به اندازه ۱۰۰٪ تلاش کنیم.

کارهایی که خودم انجام دادم میگم.
۱- لغت: اول از همه تمام تست های لغت ۱۰ سال گذشته رو بررسی کردم . اوایل لغات ساده تر بود ولی ظاهرا منبع مشخصی نمی شد پیدا کرد ولی از سال ۸۹ به بعد لغات از کتاب های ۵۰۴ و ۱۱۰۰ و GRE بودند.

اگه کتاب GRE بارنز رو داشته باشی و لغات کنکور سال ۹۴ رو چک کنی همه رو پیدا میکنی. هر سال ممکنه سلیقه طراح عوض بشه مثل امثال که ۸ تا لغت از ۱۱۰۰ بود و ۲تا از ۵۰۴ ‌و این رو هم بگم که ۱۱۰۰ با GRE حدودا ۳۰٪ هم پوشانی لغوی داره بنابراین زمانیکه من برای GRE گذاشته بودم برای کنکور به درد نخورد ولی شمایی که میخوای ۱۰۰ بزنی باید این چالش ها رو هم تحمل کنی.
اول از همه شبی یک درس لغت ۵۰۴ تموم کن. جمعه ها مرور لغات خونده شده هفته
۵۰۴ که تموم شده ۱۱۰۰ رو شروع کن . کتابش رو بخر و نرم افزار memrise رو هم نصب کن هر شب یک درس از رو نرم افزار میخونی روز بعد از رو کتاب تمرین حل میکنی. جمعه ها مرور
۱۱۰۰حدود ۴۶ هفته درس طبقه بندی شده هر هفته رو در یک روز بخون. تموم شد GRE رو شروع کن

ببین تا اینجا این فقط برای لغت بود برای ۱۰۰٪ حالا ببین اگه دوست داری برای درک مطلب و گرامر روهم ادامه بدم.

سلام
ممنون از توضیحات خوبتون

میشه لطف کنید راجع به گرامر و درک مطلب هم توضیح بدید؟

RE: زبان چی و چه جوری بخونم؟ - sharif95 - 18 شهریور ۱۳۹۵ ۰۸:۰۷ ب.ظ

قصد دارم یه برنامه جامع در ارتباط با تکنیک های مطالعه ،انواع سوال درک مطلب ،انتخاب تکنیک مناسب جهت پاسخگویی به هر سوال بنویسم چون هر کتاب درک مطلبی که خوندم تکنیک ها رو جدا توضیح داده بود و یک نسخه یکسان برای پاسخ به همه سوالا ،در صورتی که قدم اول در پاسخ به سوالات درک مطلب شناخت نوع سواله .
یک پیشنهاد مهم برای اونایی که قراره. ارشد امتحان بدن : وقت برای خوندن گرامر نزارید چون باید بسته به سطح زبانتون یک تا دو کتاب گرامر مطالعه کنید و یک کتاب تست گرامر که تست بزنید و در نهایت ۵ سوال کلوزتست که شاید بتونی درست بزنی .
گرامر میشه طوری سوال طرح کرد که گمراه کننده باشه و در نهایت ۵ تا سوال منفی رو دستت میزاره!

داستان بچه های PhD فرق داره گرامر، تعداد سوالای گرامرتون زیاده و ساده.

بهترین کتاب ها برای گرامر که مرجع مطالعه اکثر موسسات هم هست کتاب :
Grammar in use
این کتاب سه سطح داره از مبتدی تا ادونس.اگه تاحالا هیچ وقت کلاس زبان نرفتین و سطح اطلاعات شما همون چیزاییه که تو مدرسه و دانشگاه خوندین پیشنهاد میکنم حداقل تا intermediate بخونید(۲کتاب)

تو این کتابا تست کمه بنابراین کتاب تست گرامر مربوطه رو هم بگیرید . میتونید از انتشارات جنگل یا شهر کتاب تهیه کنید.

گرامر زبان شبیه ریاضیه ! فرمول!
در پست بعدی در ارتباط با تکنیک ها و نحوه پاسخ به سوالات درک مطلب توضیح میدم.

RE: زبان چی و چه جوری بخونم؟ - karbar - 18 شهریور ۱۳۹۵ ۰۸:۴۲ ب.ظ

(۱۸ شهریور ۱۳۹۵ ۰۸:۰۷ ب.ظ)sharif95 نوشته شده توسط:  قصد دارم یه برنامه جامع در ارتباط با تکنیک های مطالعه ،انواع سوال درک مطلب ،انتخاب تکنیک مناسب جهت پاسخگویی به هر سوال بنویسم چون هر کتاب درک مطلبی که خوندم تکنیک ها رو جدا توضیح داده بود و یک نسخه یکسان برای پاسخ به همه سوالا ،در صورتی که قدم اول در پاسخ به سوالات درک مطلب شناخت نوع سواله .
یک پیشنهاد مهم برای اونایی که قراره. ارشد امتحان بدن : وقت برای خوندن گرامر نزارید چون باید بسته به سطح زبانتون یک تا دو کتاب گرامر مطالعه کنید و یک کتاب تست گرامر که تست بزنید و در نهایت ۵ سوال کلوزتست که شاید بتونی درست بزنی .
گرامر میشه طوری سوال طرح کرد که گمراه کننده باشه و در نهایت ۵ تا سوال منفی رو دستت میزاره!

داستان بچه های PhD فرق داره گرامر، تعداد سوالای گرامرتون زیاده و ساده.

بهترین کتاب ها برای گرامر که مرجع مطالعه اکثر موسسات هم هست کتاب :
Grammar in use
این کتاب سه سطح داره از مبتدی تا ادونس.اگه تاحالا هیچ وقت کلاس زبان نرفتین و سطح اطلاعات شما همون چیزاییه که تو مدرسه و دانشگاه خوندین پیشنهاد میکنم حداقل تا intermediate بخونید(۲کتاب)

تو این کتابا تست کمه بنابراین کتاب تست گرامر مربوطه رو هم بگیرید . میتونید از انتشارات جنگل یا شهر کتاب تهیه کنید.

گرامر زبان شبیه ریاضیه ! فرمول!
در پست بعدی در ارتباط با تکنیک ها و نحوه پاسخ به سوالات درک مطلب توضیح میدم.
سلام
به نظر من اگر سطح زبانتون متوسطه خیلی سریع گرامر رو بخونید، بعد چند دوره تست بزنید، دستتون میاد که باید بزنید یا نه. چون اگر احتمالی هم وجود داشته باشه که توانایی زدنش رو داشته باشید، حیفه! چون تکراریه موضوعاتش اکثرا.
برای کنکور هم پیشنهاد می کنم که کتاب کنکوری بخونید نه گرامر این یوز مثلا. چون تاکید مباحث و جنس سوالات مشخصه. گرامر این یوز هم بد نیست، ولی efficient نیست برای کنکور.
پیشنهاد من کتاب زیر ذره بینه. آزمون هاشو هم حتما بدید، خرد خرد بتون نکته یاد میده و چون حالت امتحان هم هست امکان اینکه یادتون بمونه زیاده.
موفق باشید

RE: زبان چی و چه جوری بخونم؟ - sharif95 - 18 شهریور ۱۳۹۵ ۰۸:۵۴ ب.ظ

(۱۸ شهریور ۱۳۹۵ ۰۸:۴۲ ب.ظ)karbar نوشته شده توسط:  سلام
به نظر من اگر سطح زبانتون متوسطه خیلی سریع گرامر رو بخونید، بعد چند دوره تست بزنید، دستتون میاد که باید بزنید یا نه. چون اگر احتمالی هم وجود داشته باشه که توانایی زدنش رو داشته باشید، حیفه! چون تکراریه موضوعاتش اکثرا.
برای کنکور هم پیشنهاد می کنم که کتاب کنکوری بخونید نه گرامر این یوز مثلا. چون تاکید مباحث و جنس سوالات مشخصه. گرامر این یوز هم بد نیست، ولی efficient نیست برای کنکور.
پیشنهاد من کتاب زیر ذره بینه. آزمون هاشو هم حتما بدید، خرد خرد بتون نکته یاد میده و چون حالت امتحان هم هست امکان اینکه یادتون بمونه زیاده.
موفق باشید

اینم بد نیست، ولی بنده هیچ وقت زیر ذره بین رو نخوندم ، دوستانی که خوندن و کنکور هم دادن لطفاکارنامه امسالشون رو بزارن که از " زیر ذره بین" خوندن و تونستن (گرامر رو به ویژه) خوب پاسخ بدن. تا دوستان کنکوری امسال با دلیل و مدرک و خیال راحت گرامر رو از کتاب ذکر شده مطالعه کنند. همونطور که فرمودید اگه ساده سوال بیاد حیفه از دست بره.

RE: زبان چی و چه جوری بخونم؟ - sharif95 - 19 شهریور ۱۳۹۵ ۰۱:۳۶ ب.ظ

با توجه به اینکه این پست در بخش دکتری قرار گرفته لازمه یک مطلب رو اضافه کنم که دو هفته به کنکور تستای دکتری بخش زبان رو پاسخ میدادم و سوال های درک مطلب و لغت رو بین ۷۰ تا ۹۰ درصد نتیجه میگرفتم. بخش لغت دکتری نیاز به تست زدن خیلی خیلی زیاد داره چون لازمه شما جایگاه استفاده از لغات رو درک کنید گاهی دو لغت با یک معنی یکسان در جایگاه مشخصی قابل استفاده هستند بنابر این در ارتباط با لغت تست ، تست و تست زیاد.
و اما درک مطلب .اولش زندگینامه زبانم رو تعریف کنم که با هم به یک نقطه مشترک برسیم.

من حدود ۳-۴ سال کلاس زبان میرفتم از ترم یک تا ادونس در یکی از موسسات معتبر و به نام تهران در نهایت خیلی خوب میتونستم انگلیسی صحبت

کنم و لیسینینگم هم خوب شده بود بنابر این از خودم انتظار داشتم زمانی که با درک مطلب مواجه میشم خیلی خوب از پسش بر بیام ، که متاسفانه اصلا

اینطور نشد. اولین مرتبه که شروع کردم به پاسخ تست های سال گذشته همه گذینه ها رو منفی زدم! بدتر از همه اینکه خوندن یک پاراگراف برای پاسخ

دادن به یک سوال نیم ساعت زمان می برد. اون زمان فکر میکردم کلا درک مطلب اینطوریه ، ولی بعد یک سال متوجه شدم که تکنیک ها رو نمی دونستم.

خیلی از کتابها رو در ارتباط با درک مطلب میخوندم ولی باز بیفایده بود.

یه روز بارونی پاییزی Smile تصمیم گرفتم روش زبان خوندنم رو ارزیابی کنم و از همین نقطه بود که تحول آغاز شد! به هر روشی که درس میخونی برای یک ماه و فقط یک ماه لطفا زبان رو اولین درس قرار بده. زمانی که ذهن برای کشف و شهود آمادست.

در ادامه چند سوال میپرسم و کتابهایی که پاسخ سوالهاتون رو پیدا کنید ذکر می کنم.

۱-آیا شما ساختار یا قالب متون زبان انگلیسی رو می شناسید؟

۲-آیا شما با انواع سوال درک مطلب آشنا هستید؟

۳-چند تا تکنیک برای مطالعه متون زبان وجود داره؟

۴-از چه تکنیکی برای پاسخ دادن به چه نوع سوالی باید استفاده کرد؟

جواب این سوال ها و خیلی سوال های دیگه رو در کتاب های زیر میتونی پیدا کنی.

۱- قبل از هر کتابی کتاب زبان تخصصی پارسه نوشته آقای مظفری رو بخونید .

چطوری خوندنش مهمه. تو این کتاب تکنیک هایی رو ذکر کرده و در ادامه هر تکنیک یک مثال زده، این کتاب کامل به زبان انگلیسیه شما هر تکنیک رو تو یک دفترچه خودت به فارسی یه طوری که خودت بفهمی بنویس تا بعد با بگم. هر درس رو باید تو یه روز بخونی. مهمه! (فقط تکنیک ها و نکته ها و روش ها رو بنویس خلاصه) ۱۰ درسه تو ۱۰ روز باید تموم بشه.

هر درس یک ساعت تا ۱/۵فکر نکن از بقیه درسات عقب میمونی قراره یک ماهه درک مطلب رو تقویت کنیم بعد زمان رو کاهش میدیم.

۲- کتاب زبان تخصصی کامپیوتر خلیلی فر راهیان ارشد.

میدونم الان داری فکر میکنی خوب چه کاریه من که قراره تست جامع بزنم زبان رو هم همونجا جواب میدم! لطفا اگه جزو بچه های ۱۰۰% درک مطلب

هستی این مسیر رو برو . ابتدای کتاب راهیان هم یک سری تکنیک گفته بخون اونایی که تو کتاب پارسه نبوده تو دفترچه ای که به این کار اختصاص

دادی بنویس. هر روز صبح اول از همه یادت نره! بعد خوندن درسنامه روزی یک تست کامل مثلا "کامپیوتر ۹۰" روز بعد " it 90"

توصیه میکنم تستای دانشگاه آزادش رو نزنید و از سال ۸۸ به بعد شروع کنید.

۳-کتاب درک مطلب دکتر زارع انتشارات مولفان فرهیخته.

به ویژه برای کنکور دکتری عالیه چون متونی که انتخاب کرده از هر موضوعی هست و تنها متون تخصصی کامپیوتر نیست. خوب از اینجا به بعد می تونی زبان رو هر زمان که دوست داری بخونی.

۴-کتاب زبان تخصصی کامپیوتر حاج رسولیها.

در این کتاب متونی از مقالات مختلف انتخاب شده .روزی یک درس فقط درک مطلب چون تستای لغتش از لغات تخصصی کامپیوتره که کنکور دانشگاه دولتی تست تخصصی لغت نداره. بنابراین فقط متون مطالعه شود.(ناگفته نمونه در پاسخ ها اندکی گزینه نادرست وجود داره ولی هدفم از معرفی این کتاب اینه که شما تعداد زیادی متن تخصصی در ارتباط با کامپیوتر داشته باشد تا به هدف تند خوانی دست پیدا کنید)

کتاب ها تموم شد. شما در انتهای مطالعه کتاب ۳ باید به تمام سوالات پرسیده شده در ابتدا بتونی پاسخ بدی اگه نتونی یعنی سرسری خوندی. پس از همون اول درست شروع کن که مجبور نباشی دومرتبه از اول شروع کنی.

برای همه شما آرزوی موفقیت میکنم.مسیری رو که خودم رفتم و موفق شدم با شما به اشتراک گذاشتم امیدوارم این چرخه ادامه پیدا کنه.

RE: زبان چی و چه جوری بخونم؟ - mahsa banoo - 09 دى ۱۳۹۵ ۱۰:۱۰ ق.ظ

(۱۹ شهریور ۱۳۹۵ ۰۱:۳۶ ب.ظ)sharif95 نوشته شده توسط:  با توجه به اینکه این پست در بخش دکتری قرار گرفته لازمه یک مطلب رو اضافه کنم که دو هفته به کنکور تستای دکتری بخش زبان رو پاسخ میدادم و سوال های درک مطلب و لغت رو بین ۷۰ تا ۹۰ درصد نتیجه میگرفتم. بخش لغت دکتری نیاز به تست زدن خیلی خیلی زیاد داره چون لازمه شما جایگاه استفاده از لغات رو درک کنید گاهی دو لغت با یک معنی یکسان در جایگاه مشخصی قابل استفاده هستند بنابر این در ارتباط با لغت تست ، تست و تست زیاد.
و اما درک مطلب .اولش زندگینامه زبانم رو تعریف کنم که با هم به یک نقطه مشترک برسیم.

من حدود ۳-۴ سال کلاس زبان میرفتم از ترم یک تا ادونس در یکی از موسسات معتبر و به نام تهران در نهایت خیلی خوب میتونستم انگلیسی صحبت

کنم و لیسینینگم هم خوب شده بود بنابر این از خودم انتظار داشتم زمانی که با درک مطلب مواجه میشم خیلی خوب از پسش بر بیام ، که متاسفانه اصلا

اینطور نشد. اولین مرتبه که شروع کردم به پاسخ تست های سال گذشته همه گذینه ها رو منفی زدم! بدتر از همه اینکه خوندن یک پاراگراف برای پاسخ

دادن به یک سوال نیم ساعت زمان می برد. اون زمان فکر میکردم کلا درک مطلب اینطوریه ، ولی بعد یک سال متوجه شدم که تکنیک ها رو نمی دونستم.

خیلی از کتابها رو در ارتباط با درک مطلب میخوندم ولی باز بیفایده بود.

یه روز بارونی پاییزی Smile تصمیم گرفتم روش زبان خوندنم رو ارزیابی کنم و از همین نقطه بود که تحول آغاز شد! به هر روشی که درس میخونی برای یک ماه و فقط یک ماه لطفا زبان رو اولین درس قرار بده. زمانی که ذهن برای کشف و شهود آمادست.

در ادامه چند سوال میپرسم و کتابهایی که پاسخ سوالهاتون رو پیدا کنید ذکر می کنم.

۱-آیا شما ساختار یا قالب متون زبان انگلیسی رو می شناسید؟

۲-آیا شما با انواع سوال درک مطلب آشنا هستید؟

۳-چند تا تکنیک برای مطالعه متون زبان وجود داره؟

۴-از چه تکنیکی برای پاسخ دادن به چه نوع سوالی باید استفاده کرد؟

جواب این سوال ها و خیلی سوال های دیگه رو در کتاب های زیر میتونی پیدا کنی.

۱- قبل از هر کتابی کتاب زبان تخصصی پارسه نوشته آقای مظفری رو بخونید .

چطوری خوندنش مهمه. تو این کتاب تکنیک هایی رو ذکر کرده و در ادامه هر تکنیک یک مثال زده، این کتاب کامل به زبان انگلیسیه شما هر تکنیک رو تو یک دفترچه خودت به فارسی یه طوری که خودت بفهمی بنویس تا بعد با بگم. هر درس رو باید تو یه روز بخونی. مهمه! (فقط تکنیک ها و نکته ها و روش ها رو بنویس خلاصه) ۱۰ درسه تو ۱۰ روز باید تموم بشه.

هر درس یک ساعت تا ۱/۵فکر نکن از بقیه درسات عقب میمونی قراره یک ماهه درک مطلب رو تقویت کنیم بعد زمان رو کاهش میدیم.

۲- کتاب زبان تخصصی کامپیوتر خلیلی فر راهیان ارشد.

میدونم الان داری فکر میکنی خوب چه کاریه من که قراره تست جامع بزنم زبان رو هم همونجا جواب میدم! لطفا اگه جزو بچه های ۱۰۰% درک مطلب

هستی این مسیر رو برو . ابتدای کتاب راهیان هم یک سری تکنیک گفته بخون اونایی که تو کتاب پارسه نبوده تو دفترچه ای که به این کار اختصاص

دادی بنویس. هر روز صبح اول از همه یادت نره! بعد خوندن درسنامه روزی یک تست کامل مثلا "کامپیوتر ۹۰" روز بعد " it 90"

توصیه میکنم تستای دانشگاه آزادش رو نزنید و از سال ۸۸ به بعد شروع کنید.

۳-کتاب درک مطلب دکتر زارع انتشارات مولفان فرهیخته.

به ویژه برای کنکور دکتری عالیه چون متونی که انتخاب کرده از هر موضوعی هست و تنها متون تخصصی کامپیوتر نیست. خوب از اینجا به بعد می تونی زبان رو هر زمان که دوست داری بخونی.

۴-کتاب زبان تخصصی کامپیوتر حاج رسولیها.

در این کتاب متونی از مقالات مختلف انتخاب شده .روزی یک درس فقط درک مطلب چون تستای لغتش از لغات تخصصی کامپیوتره که کنکور دانشگاه دولتی تست تخصصی لغت نداره. بنابراین فقط متون مطالعه شود.(ناگفته نمونه در پاسخ ها اندکی گزینه نادرست وجود داره ولی هدفم از معرفی این کتاب اینه که شما تعداد زیادی متن تخصصی در ارتباط با کامپیوتر داشته باشد تا به هدف تند خوانی دست پیدا کنید)

کتاب ها تموم شد. شما در انتهای مطالعه کتاب ۳ باید به تمام سوالات پرسیده شده در ابتدا بتونی پاسخ بدی اگه نتونی یعنی سرسری خوندی. پس از همون اول درست شروع کن که مجبور نباشی دومرتبه از اول شروع کنی.

برای همه شما آرزوی موفقیت میکنم.مسیری رو که خودم رفتم و موفق شدم با شما به اشتراک گذاشتم امیدوارم این چرخه ادامه پیدا کنه.

سلام
ممنون زا توضیحات کاملتون
منظور از کتاب آقای مظفری همین کتابی هست که برای ارشد دادن؟ من توی سایت پارسه نگاه کردم دیدم برای دکترا کامپیوتر کتاب زبانی توی سایت فروشگاهشون نبود

RE: زبان چی و چه جوری بخونم؟ - Szare295@gmail.com - 09 دى ۱۳۹۵ ۰۳:۰۶ ب.ظ

(۱۶ شهریور ۱۳۹۵ ۰۸:۱۹ ب.ظ)sharif95 نوشته شده توسط:  
(16 شهریور ۱۳۹۵ ۰۷:۲۹ ب.ظ)maedehgh3 نوشته شده توسط:  کمــــــــــــــــک !

من سی برام کافیه البته سال بعد کنکور دارم میشه یه راهنمایی بفرمایید چیکار کنم?
اینم بگم که زبانم زیر صفره

RE: زبان چی و چه جوری بخونم؟ - gholamreza jalili - 09 دى ۱۳۹۵ ۰۳:۳۷ ب.ظ

سلام دوستان ی نکته در نظر داشته باشن درک مطلب هرچی هم مطالعه داشته باشیم تاثیری ندارد چون درک مطلب شدیدا وابستگی به مغز داره اینو من نمیگم یکی از اساتید زبان می گفت من خودم فقط تو کنکور درک مطلب زدم (چون وقت نبود گرامر بخونم ولی اشتباه کردم) ولی اگر زبان بالای ۷۰ درصد بزنین معجزه میکنه حداقل تو رشته ما علوم کامپیوتر خیلی تاثیر داره سعی کنید ی برنامه ریزی خوب روش داشته باشین

RE: زبان چی و چه جوری بخونم؟ - sharif95 - 09 دى ۱۳۹۵ ۰۹:۴۸ ب.ظ

(۰۹ دى ۱۳۹۵ ۱۰:۱۰ ق.ظ)mahsa banoo نوشته شده توسط:  سلام
ممنون زا توضیحات کاملتون
منظور از کتاب آقای مظفری همین کتابی هست که برای ارشد دادن؟ من توی سایت پارسه نگاه کردم دیدم برای دکترا کامپیوتر کتاب زبانی توی سایت فروشگاهشون نبود
سلام
بله کتاب ایشون مربوط به زبان تخصصی کامپیوتر ارشد میشه، برای دکتری فکر نمی کنم نیاز به زبان تخصصی کامپیوتر باشه .درسته؟
درک مطلب ها از مباحث عمومی هستند.البته برای مطالعه تکنیک ها مناسبه.

(۰۹ دى ۱۳۹۵ ۰۳:۳۷ ب.ظ)gholamreza jalili نوشته شده توسط:  سلام دوستان ی نکته در نظر داشته باشن درک مطلب هرچی هم مطالعه داشته باشیم تاثیری ندارد چون درک مطلب شدیدا وابستگی به مغز داره اینو من نمیگم یکی از اساتید زبان می گفت من خودم فقط تو کنکور درک مطلب زدم (چون وقت نبود گرامر بخونم ولی اشتباه کردم) ولی اگر زبان بالای ۷۰ درصد بزنین معجزه میکنه حداقل تو رشته ما علوم کامپیوتر خیلی تاثیر داره سعی کنید ی برنامه ریزی خوب روش داشته باشین

اکثر مسائل این دنیا شدیدا وابستگی به پشتکار داره! تلاش مستمر، امید،بازبینی مسیر و اصلاح روش.
اگر شخصی بخواد کاری انجام بده راهش رو پیدا میکنه و اگر نخواد بهانشو.