تالار گفتمان مانشت
راهنمایی برای قطعه بندی تصویر - نسخه‌ی قابل چاپ

راهنمایی برای قطعه بندی تصویر - mm123456789 - 13 خرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۱۷ ب.ظ

سلام دوستان
روزتون بخیر
دوستان موضوع پایان نامم در زمینه تشخیص چهره هست براساس یک سیستم بعد من برای انجام مراحل پایان نامم باید یه تصویر رو از ورودی بگیرم بعد باید قطعه بندی تصویر نجام بدم میشه راهنماییم کنین؟ آیا الگوریتم روش چیزی وجود داره ؟
ممنون میشم اگه یه روشی روخودتون میدونین و پیچیده نیست راهنماییم کنین

RE: راهنمایی برای قطعه بندی تصویر - Skyrim - 13 خرداد ۱۳۹۵ ۰۹:۱۷ ب.ظ

(۱۳ خرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۱۷ ب.ظ)mm123456789 نوشته شده توسط:  سلام دوستان
روزتون بخیر
دوستان موضوع پایان نامم در زمینه تشخیص چهره هست براساس یک سیستم بعد من برای انجام مراحل پایان نامم باید یه تصویر رو از ورودی بگیرم بعد باید قطعه بندی تصویر نجام بدم میشه راهنماییم کنین؟ آیا الگوریتم روش چیزی وجود داره ؟

پباده‌سازی الگوریتم های PCA, KLT,ICA در نرم‎افزار متلب تو اینترنت وجود داره. با توجه منبع یا مقاله ای که استفاده میکنید میتونید استفاده کنید.

RE: راهنمایی برای قطعه بندی تصویر - mm123456789 - 14 خرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۱۳ ق.ظ

(۱۳ خرداد ۱۳۹۵ ۰۹:۱۷ ب.ظ)reza.kh نوشته شده توسط:  
(13 خرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۱۷ ب.ظ)mm123456789 نوشته شده توسط:  سلام دوستان
روزتون بخیر

پباده‌سازی الگوریتم های PCA, KLT,ICA در نرم‎افزار متلب تو اینترنت وجود داره. با توجه منبع یا مقاله ای که استفاده میکنید میتونید استفاده کنید.
این الگوریتم ها برای قطعه بندی تصویر به کار میره؟

RE: راهنمایی برای قطعه بندی تصویر - Skyrim - 14 خرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۴۰ ق.ظ

(۱۴ خرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۱۳ ق.ظ)mm123456789 نوشته شده توسط:  
(13 خرداد ۱۳۹۵ ۰۹:۱۷ ب.ظ)reza.kh نوشته شده توسط:  
(13 خرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۱۷ ب.ظ)mm123456789 نوشته شده توسط:  سلام دوستان
روزتون بخیر

این الگوریتم ها برای قطعه بندی تصویر به کار میره؟

قطعه بندی تصویر یکی از فازهای این الگوریتم ها هست. این الگوریتم ها به شما eigenface نهایی مربوط به کلاس داده تون رو میده. چون گفتید تشخیص چهره مد نظرتون هست، این الگوریتم ها الگوریتم های پر کاربرد و پیشرفته تو این زمینه هستند و اعمال کاهش ابعاد، قطعه بندی، استخراج ویژگی ها و انجام میدن و فضای حالت نهایی رو به شما میدن.