تالار گفتمان مانشت
[درخواست کمک] انتخاب موضوع پروژه پایانی - نسخه‌ی قابل چاپ

صفحه‌ها: ۱ ۲
کمک در انتخاب موضوع پروژه پایانی (تو این هول کنکور انتخاب واحد افتده جلو) - Pakniat - 28 دى ۱۳۹۱ ۰۳:۴۸ ب.ظ

(۲۵ دى ۱۳۹۱ ۰۲:۵۵ ق.ظ)masume_ml نوشته شده توسط:  میخام تو زمینه هوش مصنوعی باشه تحقیقاتی هم نباشه یه جورایی به درد ارشدم بخوره . کلی به کارم بگیره خلاصه به درد بخور و باشه .

من هرچه قدر فکر می کنم منظورتون رو متوجه نمی شم ؟!

RE: کمک در انتخاب موضوع پروژه پایانی (تو این هول کنکور انتخاب واحد افتده جلو) - masume_ml - 29 دى ۱۳۹۱ ۰۱:۲۵ ق.ظ

(۲۸ دى ۱۳۹۱ ۰۳:۴۸ ب.ظ)Pakniat نوشته شده توسط:  
(25 دى ۱۳۹۱ ۰۲:۵۵ ق.ظ)masume_ml نوشته شده توسط:  میخام تو زمینه هوش مصنوعی باشه تحقیقاتی هم نباشه یه جورایی به درد ارشدم بخوره . کلی به کارم بگیره خلاصه به درد بخور و باشه .

من هرچه قدر فکر می کنم منظورتون رو متوجه نمی شم ؟!
منظور خاصی ندارم در کل دنبال یه موضوع خوب در زمینه هوش مصنوعی میگردم چوم ارشد هم میخام هوش بخونم خیلی بی ربط نباشه
استاد راهنمام گفته هر موضوعی خودت انتخاب کنی تاییش میکنم
حالا کمکم کنید

کمک در انتخاب موضوع پروژه پایانی (تو این هول کنکور انتخاب واحد افتده جلو) - Lonely Palm - 29 دى ۱۳۹۱ ۰۲:۵۱ ق.ظ

اگر قرار باشه موضوعی به درد ارشدتون بخوره، باید تحقیقاتی باشه
نمیشه که تحقیقاتی نباشه و به درد ارشد اونم گرایش هوش! بخوره
به نظرم تو زمینه الگوریتم های بهینه سازی یه موضوعی رو بردارید و حل کنید شبیه سازی کنید. هم کاربردهای زیادی داره هم مسائل حل نشده بکر زیادی تو این زمینه هست.
البته واسه پایان نامه کارشناسی یه ذره سنگینه که اونم چون قصد دارید که به درد ارشدتون بخوره، باید متحمل بشین

RE: کمک در انتخاب موضوع پروژه پایانی (تو این هول کنکور انتخاب واحد افتده جلو) - masume_ml - 29 دى ۱۳۹۱ ۰۹:۵۱ ب.ظ

(۲۹ دى ۱۳۹۱ ۰۲:۵۱ ق.ظ)a.nikfarjam نوشته شده توسط:  اگر قرار باشه موضوعی به درد ارشدتون بخوره، باید تحقیقاتی باشه
نمیشه که تحقیقاتی نباشه و به درد ارشد اونم گرایش هوش! بخوره
به نظرم تو زمینه الگوریتم های بهینه سازی یه موضوعی رو بردارید و حل کنید شبیه سازی کنید. هم کاربردهای زیادی داره هم مسائل حل نشده بکر زیادی تو این زمینه هست.
البته واسه پایان نامه کارشناسی یه ذره سنگینه که اونم چون قصد دارید که به درد ارشدتون بخوره، باید متحمل بشین

خیلی ممنونم میشه لطف کنید منبع بهم معرفی کنید و چند تا از اون مسائل حل نشده بکر نام ببرید.

کمک در انتخاب موضوع پروژه پایانی (تو این هول کنکور انتخاب واحد افتده جلو) - shahryar711 - 30 دى ۱۳۹۱ ۰۷:۵۶ ق.ظ

البته می تونید رو مضوع هایی مثل پردازش تصویر کار کنید که همین پردازش تصویر بخودش به بخش های مختلفی تقسم می شه
مثل پردازش صوت پردازش صورت پرداش تشخصی پلاک خودرو و ...

RE: کمک در انتخاب موضوع پروژه پایانی (تو این هول کنکور انتخاب واحد افتده جلو) - Lonely Palm - 30 دى ۱۳۹۱ ۰۴:۳۸ ب.ظ

(۲۹ دى ۱۳۹۱ ۰۹:۵۱ ب.ظ)masume_ml نوشته شده توسط:  خیلی ممنونم میشه لطف کنید منبع بهم معرفی کنید و چند تا از اون مسائل حل نشده بکر نام ببرید.
راستش منابع رو باید از اساتیدتون کمک بگیرید ولی الگوریتم های بهینه سازی ای که جدیدتر هستند، مثل کلونی زنبور عسل مصنوعی ( ABC algorithm ) یا بهینه سازی جغرافیای زیستی ( BBO ) یا حتی کرم شب تاب ( FA) الگوریتم هایی هستند که مسائلی که قبلا توسط الگوریتم های قدیمی تر مثل ژنتیک و SA حل شده را میشه با اون ها حل کرد و نتایجشو با این الگوریتم ها ارزیابی و مقایسه کرد.
بحث ترکیب این ها با شبکه عصبی هم که خودش یه دنیای جداگونه است.
اینکه حالا چه مسئله ای رو انتخاب کنین که هم خودتون خوشتون بیاد هم استادتون، واقعا بستگی به سلایق خودتون داره

RE: کمک در انتخاب موضوع پروژه پایانی (تو این هول کنکور انتخاب واحد افتده جلو) - blackhalo1989 - 30 دى ۱۳۹۱ ۰۵:۰۳ ب.ظ

(۳۰ دى ۱۳۹۱ ۰۷:۵۶ ق.ظ)shahryar711 نوشته شده توسط:  البته می تونید رو مضوع هایی مثل پردازش تصویر کار کنید که همین پردازش تصویر بخودش به بخش های مختلفی تقسم می شه
مثل پردازش صوت پردازش صورت پرداش تشخصی پلاک خودرو و ...
پردازش صوت و پردازش تصویر جدا هستند. پردازش صوت هم نمیگن، پزدازش گقتار میگن بیشتر.
پردازش گفتار و پردازش صوت نیاز به پیش نیاز داره. بدون پیش نیازهاش هم سخته هم بی معنی.

کمک در انتخاب موضوع پروژه پایانی (تو این هول کنکور انتخاب واحد افتده جلو) - Pakniat - 30 دى ۱۳۹۱ ۰۹:۱۸ ب.ظ

دوستان هنوز تو لفظ گیر کردند...!
---
اگر پایه ریاضی خوبی دارید می تونید در مدت یک ترم پایان نامه خوبی ارائه بدید در هر زمینه هوش محاسباتی -اما اگر تصمیم دارید در مدت یک ترم روی موضوعی کار کنید که به درد کنکور هم بخوره به نظرم روی مسائل احتمالاتی سرمایه گذاری کنید و بهترین منبع اینترنت.
موفق باشید

انتخاب موضوع پروژه (لطفا راهنماییم کنید) - miniyator - 10 اسفند ۱۳۹۱ ۰۱:۱۵ ق.ظ

سلام دوستان
برای پروژه ام به دنبال ی موضوع نو هستم در زمینه ی (هوش مصنوعی)که بشه مقاله ام ازش نوشت و در مستر اپلایش کرد
منتظر راهنمایی دوستانی هستم که در این زمینه کار کرده اند. لطفا منبع هم معرفی کنید. سپاس