تالار گفتمان مانشت
مرتب سازی- دولتی۸۱ - نسخه‌ی قابل چاپ

مرتب سازی- دولتی۸۱ - dokhtare payiz - 09 فروردین ۱۳۹۵ ۰۶:۰۱ ب.ظ

میشه توضیح بدین این فرمولو با توجه به الگوریتم, چطور به دست آورده؟

RE: مرتب سازی- دولتی۸۱ - mahyamk - 09 فروردین ۱۳۹۵ ۱۰:۱۸ ب.ظ

(۰۹ فروردین ۱۳۹۵ ۰۶:۰۱ ب.ظ)dokhtare payiz نوشته شده توسط:  میشه توضیح بدین این فرمولو با توجه به الگوریتم, چطور به دست آورده؟

سلام
عکس خیلی کوچیکه ولی فکر کنم متوجه شدم کدوم سوال رو پرسیدین
دستور repeat دستور اول اجرا میکنه و تا موقعی که شرط غلط هست اجرا میشه ، شرط صحیح که شد خارج میشه

این طوری اول اندیس خانه اول را بررسی میکنه چون شرط برقراره میره دومین شرط از اخر یکبار اندیس j چک میکنه میبینه صحیحه کوچکتر مساویه میاد بیرون ولی این دو شرط داخل حلقه هستند پس دوباره اول اندیس i که اضافه شده و خونه دوم را اشاره میکنه بررسی میشه شرطش و چون شرط repeat برقراره میاد بیرون به همین ترتیب تا وسط ارایه هردو اندیس (اولیاز اول ارایه جلو میره و اخری از اخر ارایه به عقب برمیگردده) پس میشه p+r/2 مثال بزنید مشخص میشه سقفش میشه برای اینکه i , j همو رد کنند

RE: مرتب سازی- دولتی۸۱ - Saman - 10 فروردین ۱۳۹۵ ۱۰:۲۳ ق.ظ

از روش تریس کردن خیلی خیلی قابل درک تر و تصویری تر میشه این مدل سوالاتو فهمید که یه ایده میشه برای حالت های بعدی

RE: مرتب سازی- دولتی۸۱ - dokhtare payiz - 10 فروردین ۱۳۹۵ ۰۵:۳۰ ب.ظ

(۰۹ فروردین ۱۳۹۵ ۱۰:۱۸ ب.ظ)mahyamk نوشته شده توسط:  
(09 فروردین ۱۳۹۵ ۰۶:۰۱ ب.ظ)dokhtare payiz نوشته شده توسط:  میشه توضیح بدین این فرمولو با توجه به الگوریتم, چطور به دست آورده؟

سلام
عکس خیلی کوچیکه ولی فکر کنم متوجه شدم کدوم سوال رو پرسیدین
دستور repeat دستور اول اجرا میکنه و تا موقعی که شرط غلط هست اجرا میشه ، شرط صحیح که شد خارج میشه

این طوری اول اندیس خانه اول را بررسی میکنه چون شرط برقراره میره دومین شرط از اخر یکبار اندیس j چک میکنه میبینه صحیحه کوچکتر مساویه میاد بیرون ولی این دو شرط داخل حلقه هستند پس دوباره اول اندیس i که اضافه شده و خونه دوم را اشاره میکنه بررسی میشه شرطش و چون شرط repeat برقراره میاد بیرون به همین ترتیب تا وسط ارایه هردو اندیس (اولیاز اول ارایه جلو میره و اخری از اخر ارایه به عقب برمیگردده) پس میشه p+r/2 مثال بزنید مشخص میشه سقفش میشه برای اینکه i , j همو رد کنند
ممنون, میشه یه مثالم خودتون بزنین

(۱۰ فروردین ۱۳۹۵ ۱۰:۲۳ ق.ظ)samanbeigmiri نوشته شده توسط:  از روش تریس کردن خیلی خیلی قابل درک تر و تصویری تر میشه این مدل سوالاتو فهمید که یه ایده میشه برای حالت های بعدی
روش تریس کردن چی هس؟