تالار گفتمان مانشت
مفهوم شبکه های مدار مجازی - نسخه‌ی قابل چاپ

مفهوم شبکه های مدار مجازی - edward71 - 05 بهمن ۱۳۹۴ ۰۱:۵۶ ق.ظ

درود

دوستان من شبکه های مدار مجازی رو متوجه نمیشم، طرز کارشون چطوریه ؟ طبق این شکلی که میزارم یه تحلیل کردم که برای اتصال کامپیوتر A به کامپیوتر B باید شماره های VC به صورت ۱۲، ۲۱، ۱۲باشه اما کتاب نوشته ۱۲ و ۲۲ و ۳۲ ! متوجه نمیشم چطور اینو بدست آورده

[تصویر:  395326_d0af-fig04-03.gif]

RE: مفهوم شبکه های مدار مجازی - samaneh@90 - 05 بهمن ۱۳۹۴ ۱۰:۰۶ ق.ظ

سلام
من از شکل سر در نیاوردم فقط می دونم بین مبدا و مقصد یک مسیر، مثلا در شکل ۱۲و۲۱و۱۲ یا هر مسیر دیگه ای تشکیل میشه و بسته ها تنها اجازه دارند از این مسیر عبور کنند. شاید کتاب اشتباه تایپیه

مفهوم شبکه های مدار مجازی - edward71 - 05 بهمن ۱۳۹۴ ۰۲:۲۲ ب.ظ

مرجع اصلی هم همون رو نوشته ، میشه یه نفر توضیح بده

Sent from my iPad Air

RE: مفهوم شبکه های مدار مجازی - Happiness.72 - 02 مهر ۱۳۹۵ ۰۵:۰۹ ق.ظ

درود

اقا سامان خوب توضیح دادن ممنون از اش - یه چند تا نکته کنکوری هم من اضافه میکنم با اجازتون

منظور از VC در جملات Virtual Circuit می باشدBlush
۰ - در VC ابتدا یک مسیر بین فرستنده و گیرنده ایجاد میشود : Path Initilize
۱ - در روش VC مسیر ارسال همه بسته ها ثابت است و در زمان برقراری VC تعیین میشود : (Static Path)
۲ - هر Packet حاوی یک شماره مشخصه برای VC می باشد که مسیر آنرا تعیین میکند : (ID Number)
۳ - کنترل ترتیب دریافت در سمت گیرنده صورت می گیرد : Serilize
۴ - VC مطمین تر است .
۵ - در VC لایه های بالا نیاز به چک کردن مجدد بسته ندارند : No Recheck is Required in Upper Layers
۶ - کنترل ازدحام در VC بهتر صورت میگیرد اما چرا ؟ به دلیل رزرو اولیه داده ها : Improvement In Conjestion Control
۷ - در VC یکبار مسیریابی کافیست
۸ - نگهداری اطلاعات رزرو در Router ها هزینه بر است : Cost
۹ - تحمل خطای پایینی دارد. Low Fault Tolerance

RE: مفهوم شبکه های مدار مجازی - Saman - 04 بهمن ۱۳۹۵ ۰۱:۵۲ ب.ظ

سلام

جدول صفحه ۲۸۵ کراس رو اگر دقت کنید شماره VC ها کاملا به صورت تصادفی انتخاب می شوند اعدادی که تحت عنوان ۲۲ و ۲۳ نوشته شده اند هیچ ارتباطی با شماره ورودی و خروجی روتر ها ندارن.
قضیه از این قراره که شما یه مدار مجازی بین دو روتر تشکیل میدهید و برای تشکیل هر مدار در هر مسیر یک VC تصادفی انتخاب میکنید.

مثال :
سطر سوم همون جدول صفحه ی ۲۸۵ رو ببینید لطفا :

واسط ورودی ۱ هستش
شماره VC وردی ۹۷
واست خروجی ۳
شماره VC خروجی ۸۷
-----------------
یعنی :

از سمت ۱ روتر R1 وارد شوید با VC شماره ۹۷ سپس از واسط خروجی ۳ در روتر R1 خارج شوید مادامی که VC شما شماره ۸۷ هست.

اگر دقت کنید شما روی دو لینک VC گذاشته اید.حالا برید به لینک بعدی باز هم VC تغیر میکنه و تا مقصد همین طور هست.
[تصویر:  430368_o6n_125.png]