تالار گفتمان مانشت
تفاوت run time و time complexity - نسخه‌ی قابل چاپ

کمک لطفا - javank20 - 22 آذر ۱۳۹۴ ۰۶:۱۲ ق.ظ

سلام دوستان...من دارم روی موضوع پایان نامم کار میکنم اینترنت اشیا ..یه پایان نامه پیدا کردن دانشگاه علم و صنعت که نیاز به ایمیل دوستان دانشجو داره امکانش هست لینک صفحه د راختیارتون بگذارم پایان نامه را بهم بدید؟ممنون میشم کمکم کنید

تفاوت run time و time complexity - greenday - 26 آذر ۱۳۹۴ ۰۹:۱۷ ق.ظ

دوستان تفاوت run time و time complexity چیه؟
لطفا با مثال توضیح بدین،من از پایه با این مفاهیم مشکل دارم.
ممنون

RE: تفاوت run time و time complexity - mfXpert - 26 آذر ۱۳۹۴ ۱۱:۰۷ ق.ظ

Run time مربوط به برنامه میشه و time complexity مربوط به الگوریتم.

Run time یعنی اون مدت زمان (یا دوره‌ای) که برنامه در حال اجرا است. یک برنامه، run time داره، compile time داره، link time داره و سه نقطه.

Time complexity یعنی بیایم و بررسی کنیم ببینیم یک الگوریتم با توجه به اندازه ورودی چه میزان زمان برای اجرا نیاز دارد و زمان مورد نیاز رو براساس تابعی از اندازه ورودی بدست بیاریم که میشه همون استفاده از نمادهای بیگ اُ و امگا و سه نقطه.

دقت داشته باشید که تو مبحث time complexity وقتی صحبت از زمان میشه منظور چیزی مثل ثانیه و دقیقه و این چیزا نیست. یعنی مثلا شما میتونید بگید run time فلان برنامه ۲ ثانیه هستش اما نمیتونید بگید time complexity فلان الگوریتم ۲ ثانیه هستش.

RE: تفاوت run time و time complexity - MShariati - 26 آذر ۱۳۹۴ ۰۲:۰۵ ب.ظ

Run Time: زمان اجرای یک پیاده‌سازی (برنامه‌ی اجرایی) مشخص از یک الگوریتم
◄ زمان دقیق تک‌تک گام‌ها - مثلاً مقایسه ۱، انتساب ۳، ضرب اعشاری ۲
◄ ضریبی ثابت از زمان اجرا روی ماشین واقعی - مثلاً برای یک ماشین کند ضرب در ۱/۳ و روی دیگری ضرب در ۰/۸

Time Complexity: زمان مجانبی الگوریتم (که معمولاً به صورت شبه کد بیان می‌شود)
◄ زمان گام‌های ساده ثابت فرض می‌شود - مثلاً دستوراتی با زمان ۳ و ۱۰۰۰ و ۱۰۰۰۰۰، همگی به صورت (۱)O در نظر گرفته می‌شود.
◄ تعیین رده‌ی زمان اجرا روی ماشین واقعی - مثلاً زمان‌های (O(9n² + ۳۰n و (O(n² - ۱۰۰۰n در یک رده هستند.
◄ حد زمان اجرا وقتی n به بی‌نهایت میل کند را نشان می‌دهند.

RE: تفاوت run time و time complexity - MShariati - 27 آذر ۱۳۹۴ ۰۶:۵۳ ق.ظ

Run Time: زمان اجرای یک پیاده‌سازی (برنامه‌ی اجرایی) مشخص از یک الگوریتم
◄ زمان دقیق تک‌تک گام‌ها - مثلاً مقایسه ۱، انتساب ۳، ضرب اعشاری ۲
◄ ضریبی ثابت از زمان اجرا روی ماشین واقعی - مثلاً برای یک ماشین کند ضرب در ۱/۳ و روی دیگری ضرب در ۰/۸

Time Complexity: زمان مجانبی الگوریتم (که معمولاً به صورت شبه کد بیان می‌شود)
◄ زمان گام‌های ساده ثابت فرض می‌شود - مثلاً دستوراتی با زمان ۳ و ۱۰۰۰ و ۱۰۰۰۰۰، همگی به صورت (۱)O در نظر گرفته می‌شود.
◄ تعیین رده‌ی زمان اجرا روی ماشین واقعی - مثلاً زمان‌های (O(9n² + ۳۰n و (O(n² - ۱۰۰۰n در یک رده هستند.
◄ حد زمان اجرا وقتی n به بی‌نهایت میل کند را نشان می‌دهند.

RE: تفاوت run time و time complexity - سعید زارع - ۲۷ آذر ۱۳۹۴ ۱۲:۱۰ ب.ظ

شاید رند کردن یا گرد کردن باشه Rolleyes

شاید گرد یا رند کنی منظورش این باشه

RE: تفاوت run time و time complexity - greenday - 28 آذر ۱۳۹۴ ۱۲:۴۳ ب.ظ

ممنون دوستانBlush