تالار گفتمان مانشت
تصحیح برنامه ریزی شخصی - نسخه‌ی قابل چاپ

تصحیح برنامه ریزی شخصی - پشتکار - ۲۵ شهریور ۱۳۹۰ ۰۴:۴۳ ب.ظ

سلام بر دوستان
برنامه شخصی من به اینصورته:
هر روز
۷/۳۰ تا ۹: آمار و احتمال مهندس
۹/۱۵ تا ۱۰/۴۵: مدار منطقی
۱۱ تا ۱۲/۳۰: نظریه زبان

عصرها هم ۴ تا ۵/۳۰: CLRS
دوستان لطف کنن نظرشون رو در مورد با کیفیت کردن این برنامه بهم بگن
خیلی خیلی ممنونمSmile

تصحیح برنامه ریزی شخصی - blackhalo1989 - 25 شهریور ۱۳۹۰ ۰۵:۴۰ ب.ظ

تخصصی نمیخونید؟

RE: تصحیح برنامه ریزی شخصی - پشتکار - ۲۵ شهریور ۱۳۹۰ ۰۷:۵۶ ب.ظ

(۲۵ شهریور ۱۳۹۰ ۰۵:۴۰ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  تخصصی نمیخونید؟

به نظرتون حتما تخصصی هم بذارم؟
کدومو حذف کنم بجاش تخصصی بذارم؟
خودم میگم اینها رو تموم کنم، مثلا نظریه رو تا بتونم جاش کامپایلر رو بذارم

تصحیح برنامه ریزی شخصی - HRZ - 25 شهریور ۱۳۹۰ ۰۸:۰۹ ب.ظ

‏روزی شش ساعت، اگه بتونی اجراش کنی عالیه.
فقط به نظرت هفت و نیم واسه شروع زود نیست ساعت چند می خوای بیدار بشی تا اماده بشی و صبحانه بخوری و ورزش بکنی من فعلا ساعت نه یا نه و نیم شروع می کنم.
دیگه این که به نظرت یک ساعت و نیم واسه هر درس کم نیست من که تا بخوام رو درس مسلط بشم یه نیم ساعتی طول میکشه حداقل واسه هر درس دو ساعت تا دو ساعت و نیم وقت میزارم

RE: تصحیح برنامه ریزی شخصی - mosavat - 25 شهریور ۱۳۹۰ ۰۸:۳۱ ب.ظ

به نظر من بعضی درسها رو میشه به موازات هم خوند و حتما لازم نیست ترتیب پیشنیازی رعایت بشه (مخصوصا اینکه شما قبلا یکبار این درس‌ها رو خواندید و پاس کردید و زمینه ذهنی دارید )

شاید فقط یکی دو تا درس باشه که حتما پیشنیاز دروس دیگه باشه

اکیدا توصیه میشه که تستهای هیچ گروهی رو بی جواب نگذارید‌، اینکه از هر گروه( ریاضی‌، مشترک‌، تخصصی )چند درس و چه درسهایی رو بخواید حذف کنید تصمیمش با خودتونه اما اینکه سوالات یک گروه رو بطور کلی بی جواب بگذارید کار عاقلانه ای نیست و علم آمار میگه که به ضررتون خواهد بود

RE: تصحیح برنامه ریزی شخصی - پشتکار - ۲۵ شهریور ۱۳۹۰ ۰۸:۳۸ ب.ظ

(۲۵ شهریور ۱۳۹۰ ۰۸:۳۱ ب.ظ)daneshju-arshad نوشته شده توسط:  اکیدا توصیه میشه که تستهای هیچ گروهی رو بی جواب نگذارید‌، اینکه از هر گروه( ریاضی‌، مشترک‌، تخصصی )چند درس و چه درسهایی رو بخواید حذف کنید تصمیمش با خودتونه اما اینکه سوالات یک گروه رو بطور کلی بی جواب بگذارید کار عاقلانه ای نیست و علم آمار میگه که به ضررتون خواهد بود

دوست خوبم، منظورم از حذف این نبود که کلا حذف کنم. ببخشید من بد گفتم. منظورم جایگزینیه. اونم در برنامه نه اینکه در کنکور
مثلا اینکه شما بگید بجای امار در برنامه‌ام کامپایلر بخونم

تصحیح برنامه ریزی شخصی - blackhalo1989 - 25 شهریور ۱۳۹۰ ۰۸:۵۱ ب.ظ

من خودم با ساعت‌های طولانی‌تر در حد دو ساعت راحت هستم. تنوع در حد دو تا درس اذیتم نمی‌کنه. واسه گرایش هوش به نظرم حال و‌ هوای درسای مشترک با تخصصی کمی‌ فرق داره و خوب نیست که ۳ تا درس مشترک رو با هم بخونید، بهتره یه کم متنوع باشه مثلا به جای یکی‌ از درسای مشترک، تخصصی بذارید. در نهایت خودتون بهترین مرجع هستید ممکنه دو ساعت براتون زیاد باشه و ممکنه کم باشه. موارد دیگه رو هم امتحان کنید ببینید چجوری راحت هستید.

RE: تصحیح برنامه ریزی شخصی - hossein63 - 25 شهریور ۱۳۹۰ ۰۸:۵۶ ب.ظ

فقط اگه یه وقت نرسیدی سر ساعت درسی رو بخونی اعصابتو بهم نریز و بجاش شب جبرانی بذار .

RE: تصحیح برنامه ریزی شخصی - پشتکار - ۲۵ شهریور ۱۳۹۰ ۱۰:۲۳ ب.ظ

(۲۵ شهریور ۱۳۹۰ ۰۸:۳۱ ب.ظ)daneshju-arshad نوشته شده توسط:  به نظر من بعضی درسها رو میشه به موازات هم خوند و حتما لازم نیست ترتیب پیشنیازی رعایت بشه (مخصوصا اینکه شما قبلا یکبار این درس‌ها رو خواندید و پاس کردید و زمینه ذهنی دارید )
شاید فقط یکی دو تا درس باشه که حتما پیشنیاز دروس دیگه باشه

این توصیه ای بود که آقای تنهایی کرده بودند که نوشته بودند که تا وقتیکه نظریه رو نمی خوندند، PL یا کامپایلر رو شروع نمی کردند که شاید ایشون اون زمان دانشجو بودند.
حالا اگه خودشون محبت کنند نظری بدن بد نیست.Tongue
(۲۵ شهریور ۱۳۹۰ ۰۸:۵۱ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  من خودم با ساعت‌های طولانی‌تر در حد دو ساعت راحت هستم. تنوع در حد دو تا درس اذیتم نمی‌کنه. واسه گرایش هوش به نظرم حال و‌ هوای درسای مشترک با تخصصی کمی‌ فرق داره و خوب نیست که ۳ تا درس مشترک رو با هم بخونید، بهتره یه کم متنوع باشه مثلا به جای یکی‌ از درسای مشترک، تخصصی بذارید. در نهایت خودتون بهترین مرجع هستید ممکنه دو ساعت براتون زیاد باشه و ممکنه کم باشه. موارد دیگه رو هم امتحان کنید ببینید چجوری راحت هستید.
مرسی
من ساعتهای ۴۵ دقیقه ای - یک ساعته و دو و سه ساعته رو امتحان کردم و ۹۰ دقیقه ای واسم خیلی راحت تره.
فکر کنم اول درسای مشترک رو تموم کنم بهتر باشه‌، اینطور نیست؟
به نظرم درسهای مشترک هم مهمند و هم نیاز به وقت بیشتری داره. ولی PL و کامپایلر و بانک و طراحی:
PL که بیشتر خوندنیه
کامپایلر که نصفش نظریه هست
بانک رو مطالعه کردم و فقط فصلهای آخرش مونده
طراحی و کم و بیش مطالعه کردم و دارم CLRS رو می خونم

بازم اگه جایی دارم اشتباه می کنم خوشحال می شم بهم بگید.
از همتون خیلی خیلی خیلیییییییییییییییییییییی ممنونم
SmileSmileSmile

تصحیح برنامه ریزی شخصی - blackhalo1989 - 26 شهریور ۱۳۹۰ ۰۱:۰۹ ق.ظ

کلا نباید چند تا درس شبیه همو با هم بخونید. مثلا من بعضی‌ وقتا یه درس ریاضی‌ رو با یه درس مشترک میخوندم. دلیلش اینه که ذهنتون عادت نکنه به یک درس یا یک نوع درس و بازدهی بیاد پائین و همچنین سر کنکور هم بتونید سریع بین درسای مختلف سویچ کنید.

RE: تصحیح برنامه ریزی شخصی - پشتکار - ۲۶ شهریور ۱۳۹۰ ۰۱:۳۵ ب.ظ

(۲۶ شهریور ۱۳۹۰ ۰۱:۰۹ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  کلا نباید چند تا درس شبیه همو با هم بخونید. مثلا من بعضی‌ وقتا یه درس ریاضی‌ رو با یه درس مشترک میخوندم. دلیلش اینه که ذهنتون عادت نکنه به یک درس یا یک نوع درس و بازدهی بیاد پائین و همچنین سر کنکور هم بتونید سریع بین درسای مختلف سویچ کنید.

نکته جالب و خوبی بود. متشکرم
اما یه مسئله مهم
بچه‌ها من قراره درس ساختمان + پایگاه رو به کسی بازگو کنم.(مثل تدریس). اجباری هم هستش، یعنی نمی تونم عوضشون کنم
به نظرتون برنامه‌ام رو چطوری تغییر بدم که این دو توش باشه تا متبحر‌تر شم؟

RE: تصحیح برنامه ریزی شخصی - mamat - 26 شهریور ۱۳۹۰ ۰۴:۰۰ ب.ظ

دوستان من یک برنامه ریزی واسه رشته IT سال پیش کرده بودم که البته ۱ ماه بیشتر درس نخوندم که بتونم راجع به نتیجش چیزی بگم ولی تا اون موقع که ادامه میدادم خوب بود.
البته این برنامه شخصی هست و با توجه به نیازم تو هر درس که احساس میکردم، طرح کرده بودم و میتونه واسه افراد مختلف با قابلیتها و ضعفها در دروس مختلف متفاوت باشه.
فقط خواستم با گذاشتن این برنامه بچه‌ها یه استارتی واسه برنامه ریزیشون بزنن و دیگه وقتو بیشتر از این تلف نکنن.
امیدوارم مورد استفادتون قرار بگیره یا حداقل یه تکونی بهتون بده که زود واسه زمانبندیتون تصمیم بگیرین.
با تشکر

تصحیح برنامه ریزی شخصی - mamat - 26 شهریور ۱۳۹۰ ۰۶:۲۴ ب.ظ

در مورد برنامه یه نکته دیگه هم بگم.
نظر من اینه که تمام درسهارو باید باهم بخونیم واسه اینکه تو کنکور هم بتونیم بهتر بین درسها سویچ کنیم شاید اولش سخت باشه ولی اگه بهش عادت کنیم واسه کنکور خیلی خوبه.

RE: تصحیح برنامه ریزی شخصی - Majid gh - 27 شهریور ۱۳۹۰ ۰۸:۵۹ ق.ظ

دوستان من یک برنامه ریزی دیگه هم واسه IT مزارم البته ایو با نظرات چندین نفر از کاربران محترم مانشت که امسال قبول شدن نوشتم .البته مطمئنن ایراداتی داره که اگه نگاه کردین میتونین ایراداتشو بهم بگین با تشکر
۱-در این برنامه ریزی درسها موازی هم هستند.
۲-به دو درس مهندسی نرم و شبکه زیاد اهمیت داده شده شما میتونین به جای اون ۲ درس از دروس مشترک دیگه استفاده کنین
۳-این برنامه ریزی برای ۷ روزه هفته و ۴ بازه زمانی طراحی شده است

تصحیح برنامه ریزی شخصی - Matin5723 - 20 مهر ۱۳۹۰ ۰۲:۳۰ ب.ظ

سلام
خوبه
تنوع مثل زمانه!(اکه تنوع نبود زمان مطرحه نبود)