تالار گفتمان مانشت
کمک برای ریاضی مهندسی از پایه - نسخه‌ی قابل چاپ

کمک برای ریاضی مهندسی از پایه - salizadeh.c - 02 تیر ۱۳۹۴ ۱۱:۴۷ ق.ظ

سلام به همه دوستان ...
لطفا به بنده که از یکی از رشته های انسانی می خوام کوچ کنم به سمت مهندسی کامپیوتر کمک کنید ...
از مباحث ریاضی ۲ و ۳ دبیرستان کدام ها رو بخونم تا پایه ام برای فراگیری ریاضی مهندسی خوب شه؟؟؟؟
ناگفته نماند هر چند تابحال ریاضی نخواندم به علت اینکه رشته ی دبیرستان و دانشگاهیم انسانی بوده اما فهم ریاضی خیلی خوبی دارم
بی نهایت سپاسگذارم

ویرایش :

کتاب های سال دوم و سوم دبیرستان رشته ریاضی و تجربی رو کامل نگاه کردم که شامل این ها هست
رشته تجربی : ریاضی ۲ مشترک بین ریاضی و تجربی / ریاضی ۳ مخصوص سوم تجربی / ریاضی عمومی ۱ و ۲ پیش دانشگاهی
رشته ریاضی : ریاضی ۲ مشترک بین ریاضی و تجربی / حسابان مخصوص سوم ریاضی / ریاضیات گسسته پیش دانشگاهی

به نظرتون کدوم کتاب و کدوم فصول به کارم میاند...؟؟؟؟
ممنون

RE: کمک برای ریاضی مهندسی از پایه - gunnersregister - 02 تیر ۱۳۹۴ ۰۶:۱۷ ب.ظ

برای خوندن ریاضی مهندسی لازمه با مباحث مشتق گیری، انتگرال گیری،مشتق جزیی،حد توابع چند متغیره، سریها، توابع مثلثاتی،توابع هایپربولیک،مختصات قطبی،رسم توابع ، تا حدی معادلات دیفرانسیل و تبدیل لاپلاس آشنایی کامل داشته باشین.
پس نه تنها سرفصلهای مربوطه کتابهای دبیرستان رو بخونید بلکه لازمه کتابهای حساب دیفرانسیل و انتگرال ۱و۲ دانشگاه + معادلات دیفرانسیل رو هم یه نگاه خوب و عمیق بندازید.

برای ریاضی مهندسی لازم نیست گسسته رو خونده باشین و خوشبختانه از همدیگه مستقل هستن. ولی خوندن ریاضی ۲ سال دوم، حسابان سال سوم و حساب دیفرانسیل و انتگرال پیش دانشگاهی لازمه.

RE: کمک برای ریاضی مهندسی از پایه - Densike - 02 تیر ۱۳۹۴ ۰۹:۴۲ ب.ظ

به نظر من ریاضی مهندسی رو حذف کنین و آمار احتمال محاسبات و گسسته بخونین
اینا پیش نیاز آنچنانی هم ندارن