تالار گفتمان مانشت
سهمیه مربوط به دانشگاهها - نسخه‌ی قابل چاپ

سهمیه مربوط به دانشگاهها - shafiee123 - 04 اسفند ۱۳۹۳ ۱۲:۰۰ ق.ظ

سلام دوستان من یه سوال داشتم من فارغ التحصیل دانشگاه پیام نور هستم توی استان رتبه اول رو کسب کردم از چند نفر پرسیدم بعضی ها میگفتن تنها سهمیه ای که من دارم اینه که بدون کنکور میتونم توی دانشگاههای غیرانتفاعی و یا پیام نور ادامه تحصیل بدم بعضی ها هم میگفتن که برا کنکور دانشگاه سراسری هم سهمیه دارم و توی رتبه ام خیلی تاثیر میگذاره لطفا اگه کسی از این موضوع اطلاعی داره و منو از این سردرگمی خلاص کنه ممنون میشم

سهمیه مربوط به دانشگاهها - shafiee123 - 18 اسفند ۱۳۹۳ ۰۱:۱۴ ق.ظ

۷۱ نفر بازدید آخه هیچ کسی پیام نوری نیست که جواب سوال منو بدونه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟//

RE: سهمیه مربوط به دانشگاهها - gunnersregister - 18 اسفند ۱۳۹۳ ۱۰:۰۲ ق.ظ

(۰۴ اسفند ۱۳۹۳ ۱۲:۰۰ ق.ظ)shafiee123 نوشته شده توسط:  سلام دوستان من یه سوال داشتم من فارغ التحصیل دانشگاه پیام نور هستم توی استان رتبه اول رو کسب کردم از چند نفر پرسیدم بعضی ها میگفتن تنها سهمیه ای که من دارم اینه که بدون کنکور میتونم توی دانشگاههای غیرانتفاعی و یا پیام نور ادامه تحصیل بدم بعضی ها هم میگفتن که برا کنکور دانشگاه سراسری هم سهمیه دارم و توی رتبه ام خیلی تاثیر میگذاره لطفا اگه کسی از این موضوع اطلاعی داره و منو از این سردرگمی خلاص کنه ممنون میشم
فک کنم اینطوری باشه:
حتما باید کنکور شرکت کرده باشی و انتخاب رشته بکنی.
تو سراسری هم تاثیرگذاره البته اینو حتما پیگیری کنید.
ببینید تو رتبه تاثیر گذار نیست تو قبولیتوون تاثیرگذاره.مثلا ممکنه با رتبه ۲۰۰ و شاگرد اولی امیرکبیر قبول بشید.
باید نمره علمی کنکورتوون ۸۰ یا ۹۰ درصد نمره علمی نفر آخر پذیرفته شده تو اوون گرایش و اون دانشگاه باشه.
دانشگاهتون خودش آمار شاگرد اولیها رو واسه وزارت علوم میفرسته .
البته بهتره خودتوون هم پیگیر باشید و ازدانشگاه بخواید آمار رو سریعتر بفرسته تا سهمیه توون نسوزه.
ضمنا این سهمیه فقط یه بار قابل استفاده است.
موفق باشید.

البته نباید از تاریخ فارغ التحصیلیتوون بیشتر از یه ترم گذشته باشه

سهمیه مربوط به دانشگاهها - Bache Mosbat - 18 اسفند ۱۳۹۳ ۱۱:۲۱ ق.ظ

سوالتون رو جای نادرستی پرسیدین. بخش اخبار مناسب این سوال نیست. لطفا در بخش دانشگاه ها یا مسایل جانبی بپرسید.