تالار گفتمان مانشت
تست در مورد SQL - نسخه‌ی قابل چاپ

تست در مورد SQL - ardaaalan - 03 بهمن ۱۳۹۳ ۰۴:۰۱ ب.ظ

سلام میشه اینو حل کنین
گزینه ۱ چرا غلطه ؟؟
تو کلیدش گزینه ۴ رو به عنوان گزینه درست زده .
(S(S#,Sname,Status,City
(P(P#,Pname,Color,Weight,City
(SP(S#,P#,Qty
[attachment=17841]

RE: تست در مورد SQL - shahin_cr7 - 03 بهمن ۱۳۹۳ ۰۶:۲۹ ب.ظ

سلام

تابعی که استفاده کرده، فکر کنم exists باشه که اشتباهی چاپ شده extsts

این تابع روال کارش همون طور که میدونید، بر اساس شرطی که واسش گذاشته شده true یا false برمی گردونه (اگر رکوردی داشتیم صحیح در غیر این صورت غلط)

RE: تست در مورد SQL - ardaaalan - 03 بهمن ۱۳۹۳ ۰۶:۴۳ ب.ظ

(۰۳ بهمن ۱۳۹۳ ۰۶:۲۹ ب.ظ)shahin_cr7 نوشته شده توسط:  سلام

تابعی که استفاده کرده، فکر کنم exists باشه که اشتباهی چاپ شده extsts

این تابع روال کارش همون طور که میدونید، بر اساس شرطی که واسش گذاشته شده true یا false برمی گردونه (اگر رکوردی داشتیم صحیح در غیر این صورت غلط)

سلام . میشه بیشتر توضیح بدین ؟؟
الان ترجمه جمله چی میشه ؟؟

RE: تست در مورد SQL - shahin_cr7 - 03 بهمن ۱۳۹۳ ۰۶:۵۲ ب.ظ

با توجه به این که اطلاعات جدول رو نداده(و روال کار تابع exists که توضیح دادم)، ما فقط می تونیم بگیم که این کوئری صحیح یا غلط برمی گردونه.

یعنی درواقع جواب کوئری رابطه نیست، یا صحیح برمی گردونه یا غلط پس این جا جواب گزینه، هیچکدام میشه.

امیدوارم خوب توضیح داده باشم.

RE: تست در مورد SQL - afagh.msm - 03 بهمن ۱۳۹۳ ۰۷:۱۶ ب.ظ

دوستمون توضیحو جوابو خوب گفتن من فقط تعریفیارو میگم شاید کمکت کنه
تابع exist در صورت وجود حداقل یک سطر true ارزیابی می کند وتابع not exists در صورت عدم وجود سطر true ارزیابی میکند

RE: تست در مورد SQL - ardaaalan - 03 بهمن ۱۳۹۳ ۰۷:۳۳ ب.ظ

(۰۳ بهمن ۱۳۹۳ ۰۶:۵۲ ب.ظ)shahin_cr7 نوشته شده توسط:  با توجه به این که اطلاعات جدول رو نداده(و روال کار تابع exists که توضیح دادم)، ما فقط می تونیم بگیم که این کوئری صحیح یا غلط برمی گردونه.

یعنی درواقع جواب کوئری رابطه نیست، یا صحیح برمی گردونه یا غلط پس این جا جواب گزینه، هیچکدام میشه.

امیدوارم خوب توضیح داده باشم.

آها
گرفتم . مرسی

(۰۳ بهمن ۱۳۹۳ ۰۷:۱۶ ب.ظ)afagh.msm نوشته شده توسط:  دوستمون توضیحو جوابو خوب گفتن من فقط تعریفیارو میگم شاید کمکت کنه
تابع exist در صورت وجود حداقل یک سطر true ارزیابی می کند وتابع not exists در صورت عدم وجود سطر true ارزیابی میکند

سلام و مرسی . فهمیدم چی به چیه
Smile

RE: تست در مورد SQL - shamim_70 - 08 بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۵۹ ب.ظ

سلام
از رو گزینه متوجه میشین ک هر ۳ گزینه اول مفهوم selectرو می روسنن درصورتی ک صورت سوال چنین چیزی مطرح نکرده!