تالار گفتمان مانشت
ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - نسخه‌ی قابل چاپ

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - farhud - 10 تیر ۱۳۹۴ ۰۹:۲۵ ب.ظ

۱۶-۱۷ سال درس بخون. دو سال برو سربازی. بعد با هزار مکافات کار پیدا کن. دوزار سنارشاهی پول جمع کن. بعد کل پس اندازتو تعهد کن که بدی به یکی دیگه. بعد دعا کن که مردونگی کنه و نخواد. تازه اگه پیدا بشه آدمی که دخترشو بخواد به کسی بده که میگه من توانم اینقدره و بیشتر از این نمیتونم مهر کنم. مملکته داریم؟؟ Big Grin

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - m.teymourpour - 10 تیر ۱۳۹۴ ۰۹:۳۸ ب.ظ

(۱۰ تیر ۱۳۹۴ ۰۸:۴۴ ب.ظ)shayesteNEY نوشته شده توسط:  
(10 تیر ۱۳۹۴ ۰۴:۱۱ ب.ظ)m.teymourpour نوشته شده توسط:  
(10 تیر ۱۳۹۴ ۰۴:۰۸ ب.ظ)sanaz777 نوشته شده توسط:  آقایون انتظار دارن مهریه که نباشه هیچ جایزه هم بگیرن از خانواده عروس مثل اینکه Smile)
نه. معقول باشه و پسر توان پرداختشو داشته باشه
به نظر من اگه مهریه برای این نیست که هر وقت دعواشون شد پسره بگه دستتو بیار این ۱۴ تا سکه رو بگیر مهریته
بدو برو خونه بابات
به هر حال یه کم اذیت شه بد نیست Big GrinBig GrinBig Grin
در هر حال ممکنه این پسره ۲۷ ساله الان کل پس اندازش ۲ میلیون هم نیست خب طبیعه که در حد توانش یعنی یک سکه و نیم میتونه نهایت دو سکه میتونه مهر کنهBig Grin
فردا اقا میشه میلیاردر
دو سکه میندازه جلو خانومش میگه اینم مهریت
به نظر من مهریه باید متعارف باشه نه خیلی کم که خوش خوشون اقا باشه نه خیلی زیاد که خودش و خوانودش نتونه پرداخت کنه که مجبور بشن برای در رفتن از زیرش کارای دیگه انجام بدن Shy
دختر خانمی که معرفت به خرج میده و مهریه ای معقول(مهریه ای که اقا پسر اذیت نشه) رو قبول میکنه لیاقتش اینه که هر چی تو زندگی بدست آوردی بدی بهشSmile
آقایون قدرنشناس نیستنSmile

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - IT.girll - 10 تیر ۱۳۹۴ ۰۹:۴۷ ب.ظ

تو ایران تمام قوانین همه و همه اش ضد زنه. فقط حق مهریه رو تو دادگاه واسه زن به رسمیت میشناسن که اونم خوب ماست مالیش کردین Smile Smile

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - m.teymourpour - 10 تیر ۱۳۹۴ ۰۹:۵۲ ب.ظ

میدونید چرا آقایون از مهریه بالا بدشون میاد؟
چون دوست ندارن همسرشون بهشون به عنوان یه منبع مادی نگاه کنه
مگه غیر از اینه پولی که اقا در میاره صرف همسر و بچه و آسایش خانواده میشه؟

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - Menrva - 10 تیر ۱۳۹۴ ۱۰:۴۱ ب.ظ

من موندم مهریه یینیی اینقددددددد مهمهههههههههههههههه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!؟!!!!!!!!!!!!من اصن به این موصوع تاحالا فکرنکردم..حس فکرکردنم بهش نیست چون واقعا مهم نیست..من فکرم روی جهیزیسSad
زبونم لال خدا نکرده زندگی ادم خرابشه این پول مهریه اصلا ازگلوی ادم پایین نمیره اصلا به مهرییه فکرشم نمیکنی...
مهریه یه شی تزئینی هست به نظرمBig Grin
(۱۰ تیر ۱۳۹۴ ۰۷:۰۸ ب.ظ)m.teymourpour نوشته شده توسط:  جهیزیه رو معمولا خود خانما مهم میکنن وگرنه اصلا مهم نیست
واقعا خدایی ینی برای اقایون مهم نیست جهیزیه..؟!!!!!!!!!!!!
پس چرافامیلای دخترما اینقدر درگیر جهیزیه بودن..Sad
من خیلی سر این موضوع ناراحتم..Sad..

(۱۰ تیر ۱۳۹۴ ۰۸:۵۰ ب.ظ)IT.girll نوشته شده توسط:  کلا مسائل زندگی هر چی پنهان تر باشه کمتر بحث پیش میاد. بعد من یه چیزی رو هم تازه کشف کردم اینکه به هیچ وجه نباید بدی همسر رو به خانواده یا دوست گفت. بعد یه مدت طرف اون خصلت بد رو کنار بذاره دیگران تا آخر عمر بیخیال نمیشن.
آفرین خیلی حرف خوبی زدی...و همچنین بدی فامیل و اعضای خانواده به همسر اصلا نباید گفت...بعدا یه حرفایی میزنه که انتظارش رو نداری..

*بچه ها حرف جهیزیه باشه بهتره......دخالت خانوادها کجا بودBig Grinاون واسه قدیمابودTongue..الان برو کیف کن با مادر شوهرت...
با مادرشوهرت خوب باش باهات خوبه هواشوداشته باش از دخترخودشم بیشتر بهت میرسهTongue ادم وقتی محبت کنه خوبی کنه خوبی و محبت میبینه اما همه چی درحدمتعادلش خوبه......تازه دیگه مادرشوهر مثل مادرت میشه چون دیگه باهاشون زندگی میکنی عضوی از خانوادت میشه..مخصوصا اگه مادرشوهرت دختر نداشته باشه که دیگه صفااااااااسTongue به به چه شودااااااTongue

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - IT.girll - 10 تیر ۱۳۹۴ ۱۰:۵۳ ب.ظ

(۱۰ تیر ۱۳۹۴ ۱۰:۴۱ ب.ظ)Menrva نوشته شده توسط:  آفرین خیلی حرف خوبی زدی...و همچنین بدی فامیل و اعضای خانواده به همسر اصلا نباید گفت...بعدا یه حرفایی میزنه که انتظارش رو نداری..

آفرین اینو یادم نبود. کلا آدم باید حرف تو دلش نگه داره.

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - Menrva - 10 تیر ۱۳۹۴ ۱۰:۵۸ ب.ظ

(۱۰ تیر ۱۳۹۴ ۱۰:۵۳ ب.ظ)IT.girll نوشته شده توسط:  آفرین اینو یادم نبود. کلا آدم باید حرف تو دلش نگه داره.
با همسرت دردل کن اما هیچوقت بد فامیل و اعضای خانواده اصلا نگو..صلاحشم همینه.. وهمچنین اقایون به همسرشون..

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - Menrva - 10 تیر ۱۳۹۴ ۱۱:۰۵ ب.ظ

میگما اقای تیمورپور مهریه معقول ینی چجوری؟قیمت?چند؟(یلحظه احساس کردم رفتم بازار میخوام چیزی بخرمBig Grin )

چی میشه پسرا هم جهیزیه نخواااااااااااانTongue

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - Riemann - 10 تیر ۱۳۹۴ ۱۱:۳۷ ب.ظ

(۱۰ تیر ۱۳۹۴ ۰۹:۲۵ ب.ظ)farhud نوشته شده توسط:  ۱۶-۱۷ سال درس بخون. دو سال برو سربازی. بعد با هزار مکافات کار پیدا کن. دوزار سنارشاهی پول جمع کن. بعد کل پس اندازتو تعهد کن که بدی به یکی دیگه. بعد دعا کن که مردونگی کنه و نخواد. تازه اگه پیدا بشه آدمی که دخترشو بخواد به کسی بده که میگه من توانم اینقدره و بیشتر از این نمیتونم مهر کنم. مملکته داریم؟؟ Big Grin
داغانام کردی !

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - blackhalo1989 - 10 تیر ۱۳۹۴ ۱۱:۴۹ ب.ظ

(۱۰ تیر ۱۳۹۴ ۰۸:۴۴ ب.ظ)shayesteNEY نوشته شده توسط:  به نظر من اگه مهریه برای این نیست که هر وقت دعواشون شد پسره بگه دستتو بیار این ۱۴ تا سکه رو بگیر مهریته
بدو برو خونه بابات
در هر حال ممکنه این پسره ۲۷ ساله الان کل پس اندازش ۲ میلیون هم نیست خب طبیعه که در حد توانش یعنی یک سکه و نیم میتونه نهایت دو سکه میتونه مهر کنهBig Grin
فردا اقا میشه میلیاردر
به نظر من مهریه باید متعارف باشه نه خیلی کم که خوش خوشون اقا باشه نه خیلی زیاد که خودش و خوانودش نتونه پرداخت کنه که مجبور بشن برای در رفتن از زیرش کارای دیگه انجام بدن Shy
اسم این همون اهرمه که شما دارید توصیفش می کنید. همین مهریه هست که اصلا با هدف مهریه تناقض داره. ضمن اینکه طرز تفکرتون هم درست نیست. زندگی مشترک میدون بکس نیست. تو زندگی مشترک یا دو نفر با هم برنده میشن یا دو نفر با هم بازنده میشن.

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - m.teymourpour - 10 تیر ۱۳۹۴ ۱۱:۵۰ ب.ظ

(۱۰ تیر ۱۳۹۴ ۱۱:۰۵ ب.ظ)Menrva نوشته شده توسط:  میگما اقای تیمورپور مهریه معقول ینی چجوری؟قیمت?چند؟(یلحظه احساس کردم رفتم بازار میخوام چیزی بخرمBig Grin )

مهریه ای که هر وقت خانم خواست آقا بتونه بده، حالا نه به راحتی ولی به هر حال بتونه بده
والا خود خانما جهیزیه رو مهم کردن و میخوان جلو کس و ناکس پز بدنSmile وگرنه از نظر ما آقایون فرقی بین کلمن آب با یخچال ساید بای ساید نیست، هر دوشون آب رو خنک نگه میدارنSmile
اجاق گاز هم نباشه مشکلی نیست، زن و شوهر عاشقانه میرن تو حیاط و با هیزم غذا درست میکننSmile اتفاقا خوشمزه ترم میشه
معمولا خود خانما بیشتر با جهیزیه سر و کار دارن، پس خیلی واسه اقایون مهم نیست
اون کسانی هم که میگید واسه جهزیه سخت گرفتن احتمالا خانواده عروس خانم واسه مهریه و بقیه خرج و مخارج سخت گرفتن، خانواده آقا داماد هم خواستن تلافی کنن

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - blackhalo1989 - 10 تیر ۱۳۹۴ ۱۱:۵۱ ب.ظ

(۱۰ تیر ۱۳۹۴ ۱۱:۰۵ ب.ظ)Menrva نوشته شده توسط:  میگما اقای تیمورپور مهریه معقول ینی چجوری؟قیمت?چند؟(یلحظه احساس کردم رفتم بازار میخوام چیزی بخرمBig Grin )

همونطور که من توقع دارم طرف در حد توانم از من مهریه بخواد، منم راضی نیستم طرف و خانواده اش برای جهیزیه به زحمت بیفتن.

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - m.teymourpour - 11 تیر ۱۳۹۴ ۱۲:۰۰ ق.ظ

امشب تو اخبار میگفت ۱۵۰۰ پرونده شوهر آزاری تو پزشک قانونیه Smile تازه میگفت خیلی از آقایون به خاطر ترس از آبرو ریزی به پزشک قانونی مراجعه نمیکنن Smile
به نظرم باید قانونی تصویب بشه تا جلوی همچین حرکات وحشیانه ای علیه آقایون گرفته بشه Smile Big Grin

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - kingmax - 11 تیر ۱۳۹۴ ۱۲:۰۱ ق.ظ

(۱۰ تیر ۱۳۹۴ ۰۸:۱۸ ب.ظ)behnam5670 نوشته شده توسط:  احتمالاً خونواده‌ی شما پارتی‌ش پیش خدا قویه و الا رفقای من که زیر هزینه‌های ازدواج به فنا رفتند، هم از جاهایی که انتظارش رو داشتند و هم از جاهایی که انتظارش رو نداشتند Big Grin
چی بگم نمیدونم شاید!!!Big GrinTongue
میگم میخوای سفارش شما را هم بکنم یا رفقیت را اسمشو بگو سفارشش را بکنمBig GrinWink

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - shayesteNEY - 11 تیر ۱۳۹۴ ۱۲:۰۳ ق.ظ

(۱۰ تیر ۱۳۹۴ ۱۱:۴۹ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(10 تیر ۱۳۹۴ ۰۸:۴۴ ب.ظ)shayesteNEY نوشته شده توسط:  به نظر من اگه مهریه برای این نیست که هر وقت دعواشون شد پسره بگه دستتو بیار این ۱۴ تا سکه رو بگیر مهریته
بدو برو خونه بابات
فردا اقا میشه میلیاردر
اسم این همون اهرمه که شما دارید توصیفش می کنید. همین مهریه هست که اصلا با هدف مهریه تناقض داره. ضمن اینکه طرز تفکرتون هم درست نیست. زندگی مشترک میدون بکس نیست. تو زندگی مشترک یا دو نفر با هم برنده میشن یا دو نفر با هم بازنده میشن.
زندگی میدون بکس نیست
دادگاه هم تو افسانه ها نیست متاسفانه واقعیت زندگی همینه که همه ازدواجها موفق نیست که اگه موفق باشه مهریه چه ۱۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰ سکه باشه چه یه شاخه گل باشه برای طرفین مهم نیست پس ما در مورد این موضوع حرف نمیزنیم که اگه هدف مون صحبت از زندگی موفق باشه نیازی نیست بحث مهریه پیش بیاد
عقل میگه که مهریه باید معقول و کمی بیشتر(فقط کمی) از توان پسر باشه والسلامBig Grin