تالار گفتمان مانشت
انتظار فرج به روایت امام رضا (ع) - نسخه‌ی قابل چاپ

انتظار فرج به روایت امام رضا (ع) - نسیم صبح - ۱۵ شهریور ۱۳۹۳ ۰۲:۴۵ ب.ظ

سلام
ایام ولادت امام رضا (ع) بر همه دوستان خوبم مبارک باشه.
چند روایت از امام رضا(ع) دیدم در مورد انتظار فرج . براتون میذارم . امیدوارم دلهامون به واسطه امام رضا (ع) ، به امام زمان (عج) نزدیک تر بشه.

«انتظار فرج» یعنی چشم به راه گشایش بودن .
امام رضا (ع) در روایتی خطاب به «حسن بن جهم» که از ایشان در مورد «فرج» می‏پرسد، می‏فرماید:
أولست تعلم أنّ انتظار الفرج من الفرج؟ قلت: لا أدری إلاّ أن تعلّمنی. فقال: نعم إنتظار الفرج من الفرج.

آیا می‏دانی که انتظار فرج [ جزیی ] از فرج است؟ گفتم: نمی‏دانم مگر اینکه شما به من بیاموزید. فرمود: آری انتظار فرج، جزیی از فرج است.

کتاب الغیبة، ص۲۷۶

صبور باشید.
ما أحسن الصبر و انتظار الفرج أما سمعت قول العبد الصالح: «و ارتقبوا إنّی معکم رقیب» (سوره هود آیه ۹۳) «وانتظروا إنّی معکم من المنتظرین» (سوره اعراف آیه ۷۱ ) فعلیکم بالصبر إنّما یجی‏ء الفرج علی الیأس و قدکان الذین من قبلکم أصبر منکم.

چه نیکوست صبر و انتظار فرج، آیا سخن بنده صالح خدا [ شعیب ] را نشنیدی که فرمود: «و انتظار برید که من [ هم ] با شما منتظرم» و «پس منتظر باشید که من [هم] با شما از منتظرانم»، بر شما باد به صبر و بردباری؛ چرا گشایش بعد از ناامیدی فرا می‏رسد و به تحقیق کسانی که پیش از شما بودند از شما بردبارتر بودند.

کتاب الغیبة ص۲۱۷

چند روایت دیگه هم هست . عمری بود میذارمشون. التماس دعا ، مخصوصا از دوستانی که این روزها زیارت امام هشتم می رن.