تالار گفتمان مانشت
clrs یا داده ساختار دکتر قدسی - نسخه‌ی قابل چاپ

صفحه‌ها: ۱ ۲
clrs یا داده ساختار دکتر قدسی - sasan1 - 22 تیر ۱۳۹۰ ۱۱:۳۲ ب.ظ

با سلام
میخاستم ببینم با توجه به اینکه دکتر قدسی احتمالا طراح ساختمان داده است. و کتاب داده ساختار ایشون جدید الچاپ است برای کنکور مفید تره یا کتاب clrs که از گذشته تا به سال گذشته سوالات از این کتاب بوده؟

clrs یا داده ساختار دکتر قدسی - delta - 23 تیر ۱۳۹۰ ۱۱:۴۵ ق.ظ

به طور قطع clrs کتاب دکتر قدسی هم خوبه ولی تجربه من clrs

clrs یا داده ساختار دکتر قدسی - SaeedB12 - 03 شهریور ۱۳۹۰ ۰۱:۲۹ ب.ظ

کتاب CLRS صد در صد بهتره و حتی می تونم بگم خوندنش هم راحت تره. کتاب دکتر قدسی پر است از تمرین های حل نشده و حل التمرینش هم موجود نیست . تمرین هاش هم اکثرا مربوط به مسابقات ACM میشه که فوق العاده مشکله . همین که من نتونم تمرین هاش رو حل کنم اعصابم رو بهم میریزه و نمی تونم به خوندن کتاب ادامه بدم .

clrs یا داده ساختار دکتر قدسی - younes - 24 فروردین ۱۳۹۱ ۱۱:۴۹ ب.ظ

من هم کتاب دکتر قدسی رو دارم.عالیه فقط ایرادش اینه که حل تمرین نداره . من خودم دقیقا یکی از تمرینهاش رو تو دفتر چه ارشد دیدم حتی فونت انگلیسی الگوریتم هم فونت کتاب ایشون بود.

clrs یا داده ساختار دکتر قدسی - Amir V - 31 خرداد ۱۳۹۱ ۰۶:۴۸ ب.ظ

دوستان من CLRS نسخه سوم رو دیدم تو مغازه با ترجمه ابراهیم زاده قلزم. اما ۱ جلده! همین اوکیه بگیرم بخونم؟؟ ترجمش خوبه؟ اونی که دو جلدیه چیه؟ این که گفتم با این دو جلدیه فرق داره؟

clrs یا داده ساختار دکتر قدسی - fatima1537 - 31 خرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۳۱ ب.ظ

(۳۱ خرداد ۱۳۹۱ ۰۶:۴۸ ب.ظ)amir_varasteh نوشته شده توسط:  همین اوکیه بگیرم بخونم؟؟ ترجمش خوبه؟ اونی که دو جلدیه چیه؟ این که گفتم با این دو جلدیه فرق داره؟
بعضی قسمتهاش رو بخونید و با ترجمه دیگه ای مقایسه کنید بعد هرکدوم رو که پسنیدید بخرید.اگر هم که فقط همین یکی موجوده که دیگه مسئله ای نیست(من مقایسه کردم و ترجمه دهقان رو از نظر خودم بهتر دیدم هر جور که خودتون صلاح میدونید)
۲ جلدی ترجمه دهقان طرزه است
کتاب ابراهیم زاده قلزم که ۱ جلدیه فرقی با دهقان که ۲ جلدیه نداره. فقط قلزم زیادی قطوره!

clrs یا داده ساختار دکتر قدسی - Amir V - 31 خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۴۳ ب.ظ

ممنون. یکی از دوستان میگفت ویرایش دوم از سوم بهتره!

همینطوره؟

اگه بهتره که به جای کتاب نو، برم دسته دومش رو بخرم.

clrs یا داده ساختار دکتر قدسی - fatima1537 - 01 تیر ۱۳۹۱ ۱۲:۵۶ ق.ظ

(۳۱ خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۴۳ ب.ظ)amir_varasteh نوشته شده توسط:  ممنون. یکی از دوستان میگفت ویرایش دوم از سوم بهتره!

همینطوره؟
من ویرایش دوم را دارم.بچه ها میگفتند یکمی اشکال داره ترجمه اش و بعضی جاها خوب ترجمه نشده ولی از نظر من که ۳ ترجمه این کتاب را باهم مقایسه کردم کتاب دهقان بهتره.
ویرایش های جدیدتر بهترند.به نطر من مقدمه مترجم ویرایش جدید را بخونید اگر چیزی در مورد تفاوت و بهتر شدن و ... گفته نشده بود که دست دوم و با قیمت مناسبتر بخرید

RE: clrs یا داده ساختار دکتر قدسی - Hermione - 31 مرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۴۶ ب.ظ

من برای این درس مقسمی ، پارسه، پوران، مدرسانو خوندم پارسال واقعیتش سخت می تونستم تست بزنم چون این روش خوندن صحیح نبود فک کنم که من نتیجه نگرفتم چون نکته هایی که برای حل کردن تست ها تو کتابا گفته می شد یکم با هم یکی نبودت بعضیاش
این باعث می شد من تمرکز خوبی رو نکته ها نتونستم پیدا کنم نکته هایی که بلد بودم زیاد بودن ولی وقتی تست حل می کردم یه جورایی مطالب کتابارو با هم قاطی کرده بودم برای امسال نظرم اینه که CLRSرو بخونم با مقسمی و پارسه حالا نمی دونم تا چه حد تصمیم درسته یا نهHuh

RE: clrs یا داده ساختار دکتر قدسی - farzaneh1991 - 02 شهریور ۱۳۹۱ ۰۵:۱۴ ب.ظ

(۳۱ مرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۴۶ ب.ظ)negin_oscar نوشته شده توسط:  من برای این درس مقسمی ، پارسه، پوران، مدرسانو خوندم پارسال واقعیتش سخت می تونستم تست بزنم چون این روش خوندن صحیح نبود فک کنم که من نتیجه نگرفتم چون نکته هایی که برای حل کردن تست ها تو کتابا گفته می شد یکم با هم یکی نبودت بعضیاش
این باعث می شد من تمرکز خوبی رو نکته ها نتونستم پیدا کنم نکته هایی که بلد بودم زیاد بودن ولی وقتی تست حل می کردم یه جورایی مطالب کتابارو با هم قاطی کرده بودم برای امسال نظرم اینه که CLRSرو بخونم با مقسمی و پارسه حالا نمی دونم تا چه حد تصمیم درسته یا نهHuh

به نظر من clrs رو بخونین با مقسمی

clrs یا داده ساختار دکتر قدسی - esi - 02 شهریور ۱۳۹۱ ۰۵:۳۴ ب.ظ

من فقط clrs رو خوندم خوب هم نتیجه گرفتم، البته دلیل نمیشه حتما برای شما هم خوبه اما من پیشنهاد می کنم حتما clrs رو بخونی.
کلا واسه الگوریتم و ساختمان هرچی منبع بخونی بازم کمه

RE: clrs یا داده ساختار دکتر قدسی - ttiiko - 02 شهریور ۱۳۹۱ ۰۸:۲۰ ب.ظ

CLRS قلزم تک جلدی چاپ اول غلط زیاد داره ، حتی بعضی جاها یوهو فرمول رو جا انداخته یا اشتباه نوشته! همش باید از روی pdf اصلی صفحه به صفحه چک کنم اشتباه نداشته باشه! عصبانیم کرد! حیف پول !
واقعا برای ایشون متاسفم ! بجای وقت تلف کردن تو راه ایران-کانادا حداقل قبل چاپ یه بار کتابتونو چک میکردید حضرت آقای دکتر !Angry

clrs یا داده ساختار دکتر قدسی - M.H.P - 02 شهریور ۱۳۹۱ ۰۸:۳۰ ب.ظ

البته من فک کنم که حل تمرین داده ساختار دکتر قدسی در دست چاپ باشه مطمئن نیستم

RE: clrs یا داده ساختار دکتر قدسی - مهربان - ۱۸ شهریور ۱۳۹۱ ۰۴:۵۴ ب.ظ

سلام دوستان
امیدوارم حال همگی خوب باشه
من میخوام شروع کنم ساختمان داده را از روی کتاب دکتر قدسی ( ترجمه clrs ) بخونم
اما نمیدونم چجوری باید بخونم
منظورم اینه که بعضی فصول این کتاب مربوط به طراحی الگوریتم و من قصد دارم فعلا فقط ساختمان بخونم
باید چکار کنم؟
فصولی که هم فصل ساختمان داده پوران یا مقسمی است را از روی کتاب دکتر قدسی بخونم با نه؟
من یکم گیج شدم
ممنون میشم راهنماییم کنید

RE: clrs یا داده ساختار دکتر قدسی - csharpisatechnology - 14 آبان ۱۳۹۱ ۰۳:۱۲ ق.ظ

(۱۸ شهریور ۱۳۹۱ ۰۴:۵۴ ب.ظ)مهربان نوشته شده توسط:  سلام دوستان
امیدوارم حال همگی خوب باشه
من میخوام شروع کنم ساختمان داده را از روی کتاب دکتر قدسی ( ترجمه clrs ) بخونم
اما نمیدونم چجوری باید بخونم
منظورم اینه که بعضی فصول این کتاب مربوط به طراحی الگوریتم و من قصد دارم فعلا فقط ساختمان بخونم
باید چکار کنم؟
فصولی که هم فصل ساختمان داده پوران یا مقسمی است را از روی کتاب دکتر قدسی بخونم با نه؟
من یکم گیج شدم
ممنون میشم راهنماییم کنید

پیچیدگی و الگوریتم توی ساختمان هم سوال میاد پس بخون
نخواستی هم برو فصل بعدی