تالار گفتمان مانشت
جایگشت به ترتیب حروف الفبا - نسخه‌ی قابل چاپ

جایگشت به ترتیب حروف الفبا - زینب۶۶ - ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۷:۳۹ ب.ظ

به چند طریق می توان حروف ,a,s,ooo,cc,ii,ll,g را جایگشت داد به طوری که حروف صدا دار به تزتیت حروف الفبا باشند؟
مرسی :-)

RE: جایگشت به ترتیب حروف الفبا - Jooybari - 24 تیر ۱۳۹۳ ۰۸:۴۱ ب.ظ

سلام. کافیه اول محل قرار گرفتن حروف صدادار را مشخص کنید. یعنی انتخاب ۶ از ۱۲ و در تعداد حالات جایگشت دادن ۶ حرف بی صدا ضرب کنید. حروف صدادار فقط یک حالت خواهند داشت.

RE: جایگشت به ترتیب حروف الفبا - Jooybari - 31 تیر ۱۳۹۳ ۰۷:۵۹ ب.ظ

(۳۱ تیر ۱۳۹۳ ۰۷:۱۰ ب.ظ)Np-hard نوشته شده توسط:  اول ۶ حرف صدادار رو میچینیم، که یه حالت بیشتر ندارند چون باید به ترتیب الفبا باشن. حالا ۷ جا بین حروف صدادار برای بقیه حروف بی صدا باقی میمونه که ما باید ۶ جا رو انتخاب کنیم و حروف بی صدا رو بچینیم که میشه [tex]\binom{7}{6}\frac{6!}{2!\: \: 2!}[/tex]

سلام. فکر کنم سوال رو کامل نخوندید. قرار نیست حروف بی صدا بین حروف صدادار قرار بگیرن. انتخاب ۶ از ۷ رو اصلاح کنید.

RE: جایگشت به ترتیب حروف الفبا - Np-hard - 31 تیر ۱۳۹۳ ۱۱:۱۳ ب.ظ

(۳۱ تیر ۱۳۹۳ ۰۷:۵۹ ب.ظ)Jooybari نوشته شده توسط:  
(31 تیر ۱۳۹۳ ۰۷:۱۰ ب.ظ)Np-hard نوشته شده توسط:  اول ۶ حرف صدادار رو میچینیم، که یه حالت بیشتر ندارند چون باید به ترتیب الفبا باشن. حالا ۷ جا بین حروف صدادار برای بقیه حروف بی صدا باقی میمونه که ما باید ۶ جا رو انتخاب کنیم و حروف بی صدا رو بچینیم که میشه [tex]\binom{7}{6}\frac{6!}{2!\: \: 2!}[/tex]

سلام. فکر کنم سوال رو کامل نخوندید. قرار نیست حروف بی صدا بین حروف صدادار قرار بگیرن. انتخاب ۶ از ۷ رو اصلاح کنید.
درسته من اشتباه کردم.

RE: جایگشت به ترتیب حروف الفبا - fzpakzad - 09 مرداد ۱۳۹۳ ۰۴:۲۹ ب.ظ

این درسته؟

RE: جایگشت به ترتیب حروف الفبا - Jooybari - 09 مرداد ۱۳۹۳ ۰۸:۵۹ ب.ظ

(۰۹ مرداد ۱۳۹۳ ۰۴:۲۹ ب.ظ)fzpakzad نوشته شده توسط:  این درسته؟

سلام. حروف صدادار جایگشت نیاز نداره. مخرجش رو حذف کنید. فقط انتخاب ۶ از ۱۲ کافیه.