تالار گفتمان مانشت
کنکور ۹۳ که تموم شد، ۹۴ ای های کامپیوتر بیاین اینجا:) - نسخه‌ی قابل چاپ

کنکور ۹۳ که تموم شد، ۹۴ ای های کامپیوتر بیاین اینجا:) - A V A - 02 اسفند ۱۳۹۲ ۰۴:۳۹ ب.ظ

سلااااااااممممم
آهای اونایی که امسال کنکور اصلیشون بود اما ******** نشد که بشه و میخوان برای ۹۴ زحمت بکشن
آهای اونایی که امسال سیاهی لشگر بودن و فقط خواستن توو جو باشن و میخوان بککککوب بخونن برای ۹۴
بیاین اینجا
دیگه وقتشه ما هم یواش یواش از دوستامون تجربه کسب کنیمو شروع کنیم
زوده؟ خونه تکونی دارین؟ خرید عید دارین؟ من که نگفتم بیاین روزی ۳۰ ساعت درس بخونیم
بیاین با هم آشنا شیمو یه شروعه خوب داشته باشیم
نه مثل اون خرگوشه که آخرش خسته میشه
مثه اون لاک پشته که تا ته مسیر آهسته و پیوسته جلو میره
از کجا شروع کنیم؟با چه منابعی؟ شما استارتو بزنین همه چیز اوکی میشه
یه چیزی که از بچه های اینجا خوب یاد گرفتم اینه که همیشه بهم کمک میکنن چون میدونن وقتی چیزیو به کسی یاد میدی، هم برای خودت جا میوفته هم اشتباهاتت معلوم میشه
بیاین درکنار هم این راهو هموار کنیم
۹۴ ای ها دستا بالااااااااااا
یا علی

کنکور ۹۳ که تموم شد، ۹۴ ای های کامپیوتر بیاین اینجا:) - پوونه - ۰۲ اسفند ۱۳۹۲ ۰۴:۴۶ ب.ظ

آخ جون. بالاخره شدیم کنکوری ِ واقعی:دی

سلام سلام.

از کجا شروع کنیم؟؟ راستش من که از کتابای مرجع میخوام شروع کنم تا آخر شهریور.
بعدش هم با بودجه بندی یکی از کنکورای ازمایشی میرم جلو
کنکور ازمایشی هم اصلا ثبت نام نمیکنم

فعلا همینا.

بقیه دوستان شما هم برنامه هاتون رو بگید که به هم انگیزه بدیم واسه درس خوندن. : )

کنکور ۹۳ که تموم شد، ۹۴ ای های کامپیوتر بیاین اینجا:) - A V A - 02 اسفند ۱۳۹۲ ۰۴:۵۹ ب.ظ

شاید خنده دار باشه اما من اولین برنامه م اینه که تا عید یه سری از عادت های غلطمو برطرف کنم
مثل: ۱/ شب زود خوابیدن به امید صب زود بیدار شدن با اینکه هیچ وقت نشد صب زود پاشم ( که مطمئنم خیلی ها مثه منن و باید برای کنکور این عادتو ترک کنیم)
۲/ اعتیادم به سریالای خارجی. خیلی خیلی برام سخته اما میخوام ترک کنم
۳/ نداشتن تمرکز توو چند مدل موقعیت. من به شخصه بیشتر وقتم توو مترو میگذره که همشم غیر مفیده. وقتی هم که سروصدا باشه نمیتونم درس بخونم. توو کتابخونه که عمرا درس بخونم. بعد از خوردن غدا هم تمرکز ندارم. صبح ها هم همین طور. پس کی درس بخونم؟Smile خب دیگه میخوام تا عید هرچی باعث عدم تمرکز میشه رو از خودم دوور کنم
۴/ زوود ناامید میشم. باید خیلی رووی خودم کار کنم
شاید ۲ یا ۳ درسو کلاس برم(هنوز ۲ دلم)
کنکور چندتا (نه همشو) ثبت نام میکنم
لیست کتاب تستای خوبو از مصاحبه های بچه ها پیدا کردم( اما گوویا دیگه اونا کمک کمکی نمیکنن و باید بیشتر مرجع خوند)
میخوامم فعلا با روزی ۱ یا ۲ ساعت شروع کنم
بچه ها شماها چی؟

کنکور ۹۳ که تموم شد، ۹۴ ای های کامپیوتر بیاین اینجا:) - threefx - 02 اسفند ۱۳۹۲ ۰۵:۲۳ ب.ظ

منم باید کم کم شروع کنم ...
به خصوص اینکه رشته قبلیم الکترونیک هست و زیاد ارتباطی به IT نداره
اما با اصطلاحات و مفاهیم معمولا آشنام و اکثرا اونا رو تجربی استفاده کردم ...
بهترین زمان شروع واسه ما که سر کلاس این درس ها نبودیم به نظرتون کی هست ؟

RE: کنکور ۹۳ که تموم شد، ۹۴ ای های کامپیوتر بیاین اینجا:) - A V A - 02 اسفند ۱۳۹۲ ۰۵:۳۵ ب.ظ

(۰۲ اسفند ۱۳۹۲ ۰۵:۲۳ ب.ظ)threefx نوشته شده توسط:  منم باید کم کم شروع کنم ...
به خصوص اینکه رشته قبلیم الکترونیک هست و زیاد ارتباطی به IT نداره
اما با اصطلاحات و مفاهیم معمولا آشنام و اکثرا اونا رو تجربی استفاده کردم ...
بهترین زمان شروع واسه ما که سر کلاس این درس ها نبودیم به نظرتون کی هست ؟

بنظر من شمام از همین روزا رفته رفته شروع کنین تا با مباحث آشنا شین
من خودم درسیو داشتم که اصلا سر کلاس نمیرفتم و تا شبای امتحان اصلن باز نکرده بودمش و وقتی برای امتحان میخوندم کلافه بودم چون هیچ پیش زمینه ای نداشتم
به نظر من شما این روزها شروع کنین راجع به کلیات هر درس تحقیق کنین که بدونین اصلا قراره چی رو بخونین. مثلا بدونین کلیات درس ساختمان داده چی هست هر فصل رو مختصرا نگاه کنین
و حتما یه چارت تهیه کنین و دروس رو بر اساس پیشنیازی بخونین

کنکور ۹۳ که تموم شد، ۹۴ ای های کامپیوتر بیاین اینجا:) - threefx - 02 اسفند ۱۳۹۲ ۰۵:۴۴ ب.ظ

الان تو آی تی به نظرتون بهترین روند خوندن چی هست ؟

به خصوص فک کنم دروس گسسته و ساختمان داده و طراحی الگوریتم و پایگاه داده به هم مربوط باشند
بهترین انتخاب برای رعایت پیش نیازی این دروس ( یا دروس مد نظر شما) به چه نحوی هست به نظرتون ؟

کنکور ۹۳ که تموم شد، ۹۴ ای های کامپیوتر بیاین اینجا:) - A V A - 02 اسفند ۱۳۹۲ ۰۶:۰۲ ب.ظ

من آی تی نیستم اما راجع به دروس مشترکمون راهنماییتون میکنم
۱/زبان که کلا بحثش جداس و بهتره همیشه در کنار درسا یه وقتی بهش اختصاص بدین
۲/ دروس مشترک:ساختمان گسسته (این درس برای کامپیوتری ها جزو ریاضیات محسوب میشه و پیش نیازی ای نداره) ساختمان داده و الگوریتم دروسی هستن که بهم مربوطن و ساختمان پیش نیازه. مهندسی نرم و شبکه هم پیش نیازی ندارن
۳/ مدیریت: (اطلاعی در این زمینه ندارم)
۴/تخصصی:پایگاه داده و سیستم عامل و هوش هستن.(برای هوش بهتره اول ساختمان داده و الگوریتم خونده شن)
۵/ معماری.
واقعیت اینه برای دروسی که حرفی نزدم مثل معماری شما تووی کنکور درسی پشنیازش ندارین اما باید مدار منطقی بلد باشین. نمیدونم توو رشته الکترونیک منطقی داشتین یا نه. ولی برای پایگاه و سیستم فکر نکنم مشکلی داشته باشین.
درکل به خاطر ضریب ۴ بودن مشترک برای آی تی بهتره وقت بیشتری روش بزارین
بدنیست مصاحبه های بچه های آی تی رو هم مطالعه کنین

کنکور ۹۳ که تموم شد، ۹۴ ای های کامپیوتر بیاین اینجا:) - نیکا - ۰۳ اسفند ۱۳۹۲ ۱۱:۵۴ ق.ظ

منم هستمRolleyes
امسال شرکت کردم با این که خیلی از دروس رو نخوندم....سال آینده مصمم تر هستم برای کنکور...فکر میکنم از همتون هم سنم بیشتره Big Grin
به سن نیست که به استعداد و پشتکار هست که بنده دارمCool
همگی موفق میشیم با تلاش و توکل به خدا

RE: کنکور ۹۳ که تموم شد، ۹۴ ای های کامپیوتر بیاین اینجا:) - kingmax - 03 اسفند ۱۳۹۲ ۱۲:۵۳ ب.ظ

سلام من تازه کارم میخوام شروع کنم Smile
با کتب منبع رشته کارشناسی ام هم ای تی بوده ولی کتب منبع خیلی هاشو نمیدونم چی هستنHuh
ترم تابستون ۸ واحد و ترم مهرم احتمالا ۲۴ واحد دارم این ترمم که ۲۰ تا خدا رحم کنهConfused
میخوام از الان شروع کنم هر چه زودتر بتونم کتب منبع را فراهم کنم شروع میکنم Undecided
یکی لیست کامل کتب منبع را بنویسه Wink ان شاالله عاقبت بخیر میشهShy
آزمونم همه ی آزمون های پارسه به علاوه جزوه ها و کتاباشCool

RE: کنکور ۹۳ که تموم شد، ۹۴ ای های کامپیوتر بیاین اینجا:) - احسان مومنی - ۰۳ اسفند ۱۳۹۲ ۰۶:۵۵ ب.ظ

با سلام خدمت دوستای عزیز و هم قطاران گرامی Big Grin

ما هم هستیم Big Grin من راستش قراره IT شرکت کنم (اگه بشه که انشاالله شبکه ، اگر خداای نکرده به شبکه نرسید رتبم ، فناوری اطلاعات پزشکی (دانشگاه تهران - دانشکده فناوری های نوین )رو به این خاطر که میان رشته ایه و یه سری دلیله دیگه خیلی دوست دارم Big Grin )

راستش من با دو تا درس شبکه و مهندسی نرم افزار کارمو شروع کردم Smile

کنکور ۹۳ که تموم شد، ۹۴ ای های کامپیوتر بیاین اینجا:) - e2000 - 03 اسفند ۱۳۹۲ ۰۸:۲۵ ب.ظ

سلام ،
من هم هستم Smile
گرایش هم مهندسی نرم افزار.

RE: کنکور ۹۳ که تموم شد، ۹۴ ای های کامپیوتر بیاین اینجا:) - sanahin - 03 اسفند ۱۳۹۲ ۱۰:۱۷ ب.ظ

سلام دوستان.منم هستم.خیلی خوبه اینجا یک رقابت دوستانه بین بچه ها است. فقط من کلاس نمیرفتم شب امتحانم شاید به زور یک چهارم کتابو میخوندم میرفتم امتحان.از کتابای مرجع هم خوشم نمیاد Confused یه جورین.
ولی با توجه به این که تو کلاسا هم کتابامو نخوندم.نمیدونم الان تکلیفم چیه.Sad
ولی ایشالا میخوام بخونم برا تهران Blush
پیش به سوی پیروزیTongue

RE: کنکور ۹۳ که تموم شد، ۹۴ ای های کامپیوتر بیاین اینجا:) - sanahin - 03 اسفند ۱۳۹۲ ۱۰:۳۴ ب.ظ

(۰۳ اسفند ۱۳۹۲ ۱۰:۲۶ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  
(03 اسفند ۱۳۹۲ ۱۰:۱۷ ب.ظ)sanahin نوشته شده توسط:  سلام دوستان.منم هستم.خیلی خوبه اینجا یک رقابت دوستانه بین بچه ها است. فقط من کلاس نمیرفتم شب امتحانم شاید به زور یک چهارم کتابو میخوندم میرفتم امتحان.از کتابای مرجع هم خوشم نمیاد Confused یه جورین.
ولی با توجه به این که تو کلاسا هم کتابامو نخوندم.نمیدونم الان تکلیفم چیه.Sad
ولی ایشالا میخوام بخونم برا تهران Blush
پیش به سوی پیروزیTongue
کارتون خیلی سخته! باید از الان بشینید درسا رو بخونید و یادشون بگیرید که راحت ترین کارش خوندن کتاب مرجع هست یا گوش دادن به صدای کلاس ها و یا دیدن فیلم کلاس درسی که یکی بهتون درس بده. بعید میدونم با خوندن کتابای کنکوری چیزی یاد بگیرید! فقط توی تعداد خیلی کم درس کتاب کنکوری میتونه جواب بده.

ممنون از پاسختون.ولی مثلا یک مقدار از کتاب clrs یا پرسمن نرم افزارو که خوندم انقد حرفای اضافی هست که اون مطلب اصلی که برا کنکور لازمه از دست آدم میره. و نمیدونم شماها میتونین با clrs تست بزنین برا طراحی الگوریتم ؟

RE: کنکور ۹۳ که تموم شد، ۹۴ ای های کامپیوتر بیاین اینجا:) - kingmax - 03 اسفند ۱۳۹۲ ۱۰:۵۳ ب.ظ

چرا کسی جواب سوالای ما رو نمیده Huh Confused

کنکور ۹۳ که تموم شد، ۹۴ ای های کامپیوتر بیاین اینجا:) - پوونه - ۰۳ اسفند ۱۳۹۲ ۱۱:۰۶ ب.ظ

(۰۳ اسفند ۱۳۹۲ ۱۲:۵۳ ب.ظ)kingmax نوشته شده توسط:  سلام من تازه کارم میخوام شروع کنم Smile
با کتب منبع رشته کارشناسی ام هم ای تی بوده ولی کتب منبع خیلی هاشو نمیدونم چی هستنHuh
ترم تابستون ۸ واحد و ترم مهرم احتمالا ۲۴ واحد دارم این ترمم که ۲۰ تا خدا رحم کنهConfused
میخوام از الان شروع کنم هر چه زودتر بتونم کتب منبع را فراهم کنم شروع میکنم Undecided
یکی لیست کامل کتب منبع را بنویسه Wink ان شاالله عاقبت بخیر میشهShy
آزمونم همه ی آزمون های پارسه به علاوه جزوه ها و کتاباشCool

مصاحبه دوستانی که پارسال رتبه آوردند رو بخونید منابع رو معرفی کردند.
منابع من کمی متفاوته با منابعی که اکثریت استفاده میکنند. من بیشتر طرفدار مرجع هستم تا کتاب کنکوری. ولی تا جایی که یادم میاد بچه های کنکوری بیشتر اینا رو استفاده میکنند:

ساختمان داده جزوه دکتر قدسی + پارسه+ مقسمی
طراحی الگوریتم: clrs + پارسه + مقسمی
هوش مصنوعی راسل و پوران
نظریه لینز. اکثریت کتاب تست خوبی واسه نظریه معرفی نکردند.
سیستم عامل دکتر حقیقت که مال پارسه هستش.
منطقی هم پارسه + جزوه دکتر اجلالی
آمار پارسه
ریاضی مهندسی پارسه
محاسبات پارسه
معماری پوران و پارسه
گسسته یادم نیست دوستان چی معرفی کردند ولی من خودم از مدرسان میخونم و کتاب خوبیه به نظرم.
مدار الکتریکی یادم نیست ولی من پارسه دارم خوبه.

اوا من الان گرایشتون رو دیدم:دی
خودم که گرایشم هوشه همه رو هوشی میبینم:دی
اینایی که معرفی کردم برا گرایش هوش مصنوعیه.. ولی فکر کنم از منابع دروس مشترک شما هم بتونید استفاده کنید. مصاحبه های بچه ها رو بخونید معرفی کردند منابع رو.