تالار گفتمان مانشت
تعداد ساعات برای هر درس - نسخه‌ی قابل چاپ

تعداد ساعات برای هر درس - saranipedram - 17 بهمن ۱۳۹۲ ۰۷:۵۸ ق.ظ

سلام دوستان.
من دارم برای ارشد ۹۳ اماده میشم.روزی ۴ ۵ ساعت شروع کردم.
حالا میخواستم راهنمایی کنید بگید برای هر درس چند ساعت وقت بذارم؟.اگر زمان داشته باشم میتونم تموم کنم ولی بدون اون مشکل پیش میاد برام.
IT هم هستم
فعلا با اینا شروع کردم:
پایگاه
سیستم عامل
مهندسی نرم افزار
گسسته
داده
معماری
شبکه
اگر راهنمایی کنید ممنونتون میشم.

RE: تعداد ساعات برای هر درس - sharif92 - 17 بهمن ۱۳۹۲ ۰۹:۳۰ ق.ظ

(۱۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۷:۵۸ ق.ظ)saranipedram نوشته شده توسط:  سلام دوستان.
من دارم برای ارشد ۹۳ اماده میشم.روزی ۴ ۵ ساعت شروع کردم.
حالا میخواستم راهنمایی کنید بگید برای هر درس چند ساعت وقت بذارم؟.اگر زمان داشته باشم میتونم تموم کنم ولی بدون اون مشکل پیش میاد برام.
IT هم هستم
فعلا با اینا شروع کردم:
پایگاه
سیستم عامل
مهندسی نرم افزار
گسسته
داده
معماری
شبکه
اگر راهنمایی کنید ممنونتون میشم.
سلام.یه توصیه مهم:میزان ساعت اصلا مهم نیست .درک مفاهیم در نتیجه کیفیت مطالعه و در نهایت ملکه ذهن شدن مفاهیم در نتیجه تست و تمرین اهمیت داره.Cool

تعداد ساعات برای هر درس - saranipedram - 17 بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۰۹ ب.ظ

بله حق با شماست.
ولی اگر زمان داشته باشم تو اون مدت زمان یاد میگیرم.چون خودمو میشناسم.وقتی مجبور بشم یاد میگیرم.به خاطر همین پرسیدم.

RE: تعداد ساعات برای هر درس - hoomanab - 17 بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۳۲ ب.ظ

به نظر من اگه الان شروع کنید وسطای مهر دیگه میبرید. مگه اینکه از پایه درسی رو خوب بلد نباشید و بخواید کار کنید. پیشنهاد من اینه که از اواسط تابستان شروع کنید. و توی تابستان کتاب های مرجع بعضی درسا مثل پایگاه داده، معماری، طراحی الگوریتم و شبکه رو بخونید و از مهر کتابای کنکوری رو بخونید و با آزمون های یکی از موسسات پیش برید.
حتما هم آزمون شرکت کنید.
ساعت مطالعه هم مطمینا در برهه های زمانی تغییر میکنه. همین طور که دوستمون گفتند، بیشتر ملاکتون کیفیت کار باشه تا کمیت.
موفق باشید

Sent from my SM-T210R using Tapatalk

تعداد ساعات برای هر درس - saranipedram - 17 بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۰۵ ب.ظ

ممنون ولی من حدود ۲ ۳ ماهی میشه شروع کردم.یه سری از درسام رو هم که بلد نبودم میومدم تهران کلاس.چون نمیخوام وقتمو هدر بدم.
بله کمیت مهمه.ولی من کم میخوام شروع کنم.با روزی ۴ ۵ ساعت.چون درسای خودم و کارم هم هست.
کتاب های کنکوری خوب نیست چون من الان دارم میخونم.
کتاب های مرجع خیلی روی چیزهایی مثل تاریخچه و ... وقت گذاشته.