تالار گفتمان مانشت
رابطه بازگشتی برای تعداد تکرار یک دستور - نسخه‌ی قابل چاپ

صفحه‌ها: ۱ ۲
رابطه بازگشتی برای تعداد تکرار یک دستور - nazanin_sh - 12 بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۵۳ ب.ظ

سلام دوستان
من دچار تعدد کلید و ناسازگاری بین کلیدها شدم!
این سوال رو من میگم ۳ میشه. کلید پردازش میگه ۱ میشه. ماهان هم میگه ۳ میشه.
حالا نظر شما چیه؟

[attachment=15150]

RE: رابطه بازگشتی برای تعداد تکرار یک دستور - unicornux - 12 بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۰۶ ب.ظ

(۱۲ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۵۳ ب.ظ)nazanin_sh نوشته شده توسط:  سلام دوستان
حالا نظر شما چیه؟

عکس مشکل داره بالا نمیاد.

RE: رابطه بازگشتی برای تعداد تکرار یک دستور - nazanin_sh - 12 بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۱۲ ب.ظ

(۱۲ بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۰۶ ب.ظ)unicornux نوشته شده توسط:  
(12 بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۵۳ ب.ظ)nazanin_sh نوشته شده توسط:  سلام دوستان
حالا نظر شما چیه؟

اصلاح شد، ممنونSmile

RE: رابطه بازگشتی برای تعداد تکرار یک دستور - unicornux - 12 بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۳۸ ب.ظ

(۱۲ بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۱۲ ب.ظ)nazanin_sh نوشته شده توسط:  
(12 بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۰۶ ب.ظ)unicornux نوشته شده توسط:  
(12 بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۵۳ ب.ظ)nazanin_sh نوشته شده توسط:  سلام دوستان
حالا نظر شما چیه؟

اصلاح شد، ممنونSmile

۱ میشه فکر کنم .
به ازای ۲ هر دو ۸ بار اجرا میشن.

RE: رابطه بازگشتی برای تعداد تکرار یک دستور - mohammad.ardeshiri - 12 بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۴۷ ب.ظ

اون گزینه بالاییه که نصفش مشخصه ۲ میشه ۲۰۴۸ Big Grin عدد مورد علاقه دکتر قدسی کلا تا ۲۰۴۸ دید تستشو بزن

RE: رابطه بازگشتی برای تعداد تکرار یک دستور - nazanin_sh - 12 بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۴۹ ب.ظ

(۱۲ بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۳۸ ب.ظ)unicornux نوشته شده توسط:  ۱ میشه فکر کنم .

ولی من به ازای ۲ حساب میکنم ۴ میشه. یعنی همون ۳!
با این که کوچکتر مساوی نیستن ۸ به دست میارین؟ منظورم اینه که علامت تساوی ندارن فقط کوچیکتر دارن!

RE: رابطه بازگشتی برای تعداد تکرار یک دستور - mohammad.ardeshiri - 12 بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۵۱ ب.ظ

با عدد گزاری مشخص مشیه اگه اشتباه حساب نکرده باشم ۱ میشه

RE: رابطه بازگشتی برای تعداد تکرار یک دستور - unicornux - 12 بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۵۲ ب.ظ

(۱۲ بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۴۹ ب.ظ)nazanin_sh نوشته شده توسط:  
(12 بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۳۸ ب.ظ)unicornux نوشته شده توسط:  ۱ میشه فکر کنم .

ولی من به ازای ۲ حساب میکنم ۴ میشه. یعنی همون ۳!
با این که کوچکتر مساوی نیستن ۸ به دست میارین؟ منظورم اینه که علامت تساوی ندارن فقط کوچیکتر دارن!

فکر کنم شما فقط Count رو حساب میکنید. ++i و ++j هم باید حساب کنید.

RE: رابطه بازگشتی برای تعداد تکرار یک دستور - nazanin_sh - 12 بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۵۲ ب.ظ

(۱۲ بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۴۷ ب.ظ)mohammad.ardeshiri نوشته شده توسط:  اون گزینه بالاییه که نصفش مشخصه ۲ میشه ۲۰۴۸ Big Grin عدد مورد علاقه دکتر قدسی کلا تا ۲۰۴۸ دید تستشو بزن

به نظرم چنین ریسکی نکنید چون اینجا ۳ میشهBig Grin
حالا شما راجع به این سوال ۵۰ نظری ندارین؟

RE: رابطه بازگشتی برای تعداد تکرار یک دستور - mohammad.ardeshiri - 12 بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۵۳ ب.ظ

(۱۲ بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۵۲ ب.ظ)nazanin_sh نوشته شده توسط:  
(12 بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۴۷ ب.ظ)mohammad.ardeshiri نوشته شده توسط:  اون گزینه بالاییه که نصفش مشخصه ۲ میشه ۲۰۴۸ Big Grin عدد مورد علاقه دکتر قدسی کلا تا ۲۰۴۸ دید تستشو بزن

به نظرم چنین ریسکی نکنید چون اینجا ۳ میشهBig Grin
حالا شما راجع به این سوال ۵۰ نظری ندارین؟
آخه اینجا که دکتر قدسی و دستانش سئوال نداده بودن اگه میدادن شک نکن ۲ میشدBig Grin

RE: رابطه بازگشتی برای تعداد تکرار یک دستور - nazanin_sh - 12 بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۵۸ ب.ظ

خب پس یه نگاه به این عکس بندازین
منم مثل این حساب میکنم
شما چطوری حساب میکنید؟

[attachment=15152]

RE: رابطه بازگشتی برای تعداد تکرار یک دستور - mohammad.ardeshiri - 12 بهمن ۱۳۹۲ ۰۶:۰۳ ب.ظ

(۱۲ بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۵۸ ب.ظ)nazanin_sh نوشته شده توسط:  خب پس یه نگاه به این عکس بندازین
منم مثل این حساب میکنم
شما چطوری حساب میکنید؟

عکس load نمیشه فکر کنم درست آپ نشده

RE: رابطه بازگشتی برای تعداد تکرار یک دستور - nazanin_sh - 12 بهمن ۱۳۹۲ ۰۶:۰۵ ب.ظ

(۱۲ بهمن ۱۳۹۲ ۰۶:۰۳ ب.ظ)mohammad.ardeshiri نوشته شده توسط:  عکس load نمیشه فکر کنم درست آپ نشده
ببخشید
درست شد

RE: رابطه بازگشتی برای تعداد تکرار یک دستور - unicornux - 12 بهمن ۱۳۹۲ ۰۶:۱۸ ب.ظ

(۱۲ بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۵۸ ب.ظ)nazanin_sh نوشته شده توسط:  خب پس یه نگاه به این عکس بندازین
منم مثل این حساب میکنم
شما چطوری حساب میکنید؟

count = n(n+1)/2
j++ = n(n+1)/2
i++ = n
T(n)=2n(n+1)/2+n

اما در رابطه با عکس چجوری با n=1 رو ۱ بار حساب کرده؟ حلقه اول یکبار اجرا میشه و i رو ۱ میکنه بعد با i=1 حلقه دوم اجرا نمیشه؟؟؟؟؟

RE: رابطه بازگشتی برای تعداد تکرار یک دستور - nazanin_sh - 12 بهمن ۱۳۹۲ ۰۶:۲۷ ب.ظ

(۱۲ بهمن ۱۳۹۲ ۰۶:۱۸ ب.ظ)unicornux نوشته شده توسط:  اما در رابطه با عکس چجوری با n=1 رو ۱ بار حساب کرده؟ حلقه اول یکبار اجرا میشه و i رو ۱ میکنه بعد با i=1 حلقه دوم اجرا نمیشه؟؟؟؟؟

نه دیگه اجرا نمیشه. چون شرط حلقه اول [tex]i<n[/tex] هست . اگه [tex]i<=n[/tex] شرطمون بود اون موقع حرف شما درست میشد