تالار گفتمان مانشت
سوالی از شبکه بیزین (سوال ۱۱۸ آزمون هشتم مدرسان شریف) - نسخه‌ی قابل چاپ

سوالی از شبکه بیزین (سوال ۱۱۸ آزمون هشتم مدرسان شریف) - reza6966 - 11 بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۰۶ ب.ظ

سلام
چرا جواب ۲۰ % میشود ؟

[attachment=15126]

RE: سوالی از شبکه بیزین (سوال ۱۱۸ آزمون هشتم مدرسان شریف) - hosein_khoshdel - 12 بهمن ۱۳۹۲ ۰۹:۰۵ ب.ظ

من فک می کنم منظورش این بوده که اگر فرد انتخاب شده پسر باشد احتمال این که نمره ی A داشته باشد چقدر است.چون فقط در اون صورته که ۲۰% جواب می شه.

اما با چیزی که نوشته به نظر من همون سه پنجم یعنی ۶۰ درصد درسته.

RE: سوالی از شبکه بیزین (سوال ۱۱۸ آزمون هشتم مدرسان شریف) - reza6966 - 13 بهمن ۱۳۹۲ ۰۲:۳۰ ق.ظ

(۱۲ بهمن ۱۳۹۲ ۰۹:۰۵ ب.ظ)hosein_khoshdel نوشته شده توسط:  من فک می کنم منظورش این بوده که اگر فرد انتخاب شده پسر باشد احتمال این که نمره ی A داشته باشد چقدر است.چون فقط در اون صورته که ۲۰% جواب می شه.

من هم ۶۰ % بدست آوردم اما توی پاسخنامه زده ۲۰ % Huh

RE: سوالی از شبکه بیزین (سوال ۱۱۸ آزمون هشتم مدرسان شریف) - Good! - 13 بهمن ۱۳۹۲ ۰۸:۲۷ ق.ظ

(۱۳ بهمن ۱۳۹۲ ۰۲:۳۰ ق.ظ)reza6966 نوشته شده توسط:  
(12 بهمن ۱۳۹۲ ۰۹:۰۵ ب.ظ)hosein_khoshdel نوشته شده توسط:  من فک می کنم منظورش این بوده که اگر فرد انتخاب شده پسر باشد احتمال این که نمره ی A داشته باشد چقدر است.چون فقط در اون صورته که ۲۰% جواب می شه.

من هم ۶۰% بنظرم جوابه.به وضوح داره میگه اگر فرد انتخاب شده دارای معدل A باشه چند درصد پسره؟نه که اگر پسر باشه چند درصد A هست!انقد این مدرسان یه سوالایی میده که ترجیح میدم بعد آزمون زیاد روش وقت نذارم

RE: سوالی از شبکه بیزین (سوال ۱۱۸ آزمون هشتم مدرسان شریف) - ali007 - 13 بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۱۸ ق.ظ

(۱۳ بهمن ۱۳۹۲ ۰۸:۲۷ ق.ظ)Good! نوشته شده توسط:  
(13 بهمن ۱۳۹۲ ۰۲:۳۰ ق.ظ)reza6966 نوشته شده توسط:  
(12 بهمن ۱۳۹۲ ۰۹:۰۵ ب.ظ)hosein_khoshdel نوشته شده توسط:  من فک می کنم منظورش این بوده که اگر فرد انتخاب شده پسر باشد احتمال این که نمره ی A داشته باشد چقدر است.چون فقط در اون صورته که ۲۰% جواب می شه.

من هم ۶۰% بنظرم جوابه.به وضوح داره میگه اگر فرد انتخاب شده دارای معدل A باشه چند درصد پسره؟نه که اگر پسر باشه چند درصد A هست!انقد این مدرسان یه سوالایی میده که ترجیح میدم بعد آزمون زیاد روش وقت نذارم

به نظر من ۲۰ درصد درسته..حلش:

P(AlP)=P(A)/P(P)*P(PlA
P(P)=0.4
P(A)=4/30
P(PlA)=3/5

با جاگذاری میشه ۲۰ درصد..

RE: سوالی از شبکه بیزین (سوال ۱۱۸ آزمون هشتم مدرسان شریف) - Good! - 13 بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۲۱ ق.ظ

(۱۳ بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۱۸ ق.ظ)ali007 نوشته شده توسط:  
(13 بهمن ۱۳۹۲ ۰۸:۲۷ ق.ظ)Good! نوشته شده توسط:  

P(AlP)=P(A)/P(P)*P(PlA
P(P)=0.4
P(A)=4/30
P(PlA)=3/5

میدونم.ولی بنظرم سوال همون P(P|A) رو میخواد

RE: سوالی از شبکه بیزین (سوال ۱۱۸ آزمون هشتم مدرسان شریف) - izadan11 - 13 بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۵۴ ق.ظ

اشتراکشون میشه [tex](3/5)*(4/30)=4/50[/tex]
احتمال a بودن ۴/۳۰
پس داریم
[tex](4/50)/(4/30)=.6[/tex]

RE: سوالی از شبکه بیزین (سوال ۱۱۸ آزمون هشتم مدرسان شریف) - helena - 13 بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۵۳ ب.ظ

(۱۳ بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۱۸ ق.ظ)ali007 نوشته شده توسط:  
(13 بهمن ۱۳۹۲ ۰۸:۲۷ ق.ظ)Good! نوشته شده توسط:  

P(AlP)=P(A)/P(P)*P(PlA
P(P)=0.4
P(A)=4/30
P(PlA)=3/5

به نظر منم حلش درسته . P(A|P) رو میخواد...احتمال انتخاب فردی که معدلش Aشده پسر باشد!

RE: سوالی از شبکه بیزین (سوال ۱۱۸ آزمون هشتم مدرسان شریف) - hoomanab - 13 بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۵۱ ب.ظ

P(A) = 4/30 = 2/15
P(boy ^ A) = 3/5 * 2/15 = 2/25
P(boy) = 2/5
P(A|boy) = P(A^boy) / p(boy) = (2/25) / (2/5) = 0.2
به همین سادگی Smile[/code]

RE: سوالی از شبکه بیزین (سوال ۱۱۸ آزمون هشتم مدرسان شریف) - mahin93 - 22 بهمن ۱۳۹۲ ۰۷:۰۹ ب.ظ

P(A) = 4/30 = 2/15
تا اینجا رو موافقم ولی چرا p(boy) برابر با ۲/۵ میشه من برابر با ۰/۴ گذاشتم
و در انتها با جایگذاری در فرمول جواب ۰/۲۴ شد.......؟؟؟؟؟؟ کاملا گیج شدمUndecidedDodgyHuhHuhHuh

RE: سوالی از شبکه بیزین (سوال ۱۱۸ آزمون هشتم مدرسان شریف) - zahra412 - 24 بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۱۵ ق.ظ

(۲۲ بهمن ۱۳۹۲ ۰۷:۰۹ ب.ظ)mahin93 نوشته شده توسط:  P(A) = 4/30 = 2/15
تا اینجا رو موافقم ولی چرا p(boy) برابر با ۲/۵ میشه من برابر با ۰/۴ گذاشتم
و در انتها با جایگذاری در فرمول جواب ۰/۲۴ شد.......؟؟؟؟؟؟ کاملا گیج شدمUndecidedDodgyHuhHuhHuh

۰/۴ هم که بذاری جوابت ۲۰ درصد در میاد.مگه ۰/۴ و ۲/۵ با هم فرق دارن؟؟؟؟؟؟؟؟