تالار گفتمان مانشت
مهندسی کامپیوتر ۸۲ - ماشین های چند آدرسه - نسخه‌ی قابل چاپ

مهندسی کامپیوتر ۸۲ - ماشین های چند آدرسه - unicornux - 08 بهمن ۱۳۹۲ ۰۹:۲۵ ب.ظ

سلام دوستان این سوال و سازمان سنجش زده ۱ ولی پوران میگه هیچکدوم البته منم همین و میگم. ولی راهی که من رفتم با پوران فرق داره. ازونجا که راهی که پوران رفته اهمیت نداره Smile شما لطف کنید ببینید آیا راه من مشکلی داره؟ الان جوابم غلطه؟
ممنون.

RE: مهندسی کامپیوتر ۸۲ - ماشین های چند آدرسه - kh.jafarzade - 08 بهمن ۱۳۹۲ ۰۹:۴۷ ب.ظ

(۰۸ بهمن ۱۳۹۲ ۰۹:۲۵ ب.ظ)unicornux نوشته شده توسط:  سلام دوستان این سوال و سازمان سنجش زده ۱ ولی پوران میگه هیچکدوم البته منم همین و میگم. ولی راهی که من رفتم با پوران فرق داره. ازونجا که راهی که پوران رفته اهمیت نداره Smile شما لطف کنید ببینید آیا راه من مشکلی داره؟ الان جوابم غلطه؟
ممنون.

سلام
نخیر...شما کجا پوران کجا... Winkمیگم بعد کنکور یه دوره بزاریم بریم همه سوالای ۵ سال اخیرو حل کنیم...ثواب دارهBig Grin

RE: مهندسی کامپیوتر ۸۲ - ماشین های چند آدرسه - alagh - 08 بهمن ۱۳۹۲ ۰۹:۴۷ ب.ظ

(۰۸ بهمن ۱۳۹۲ ۰۹:۲۵ ب.ظ)unicornux نوشته شده توسط:  سلام دوستان این سوال و سازمان سنجش زده ۱ ولی پوران میگه هیچکدوم البته منم همین و میگم. ولی راهی که من رفتم با پوران فرق داره. ازونجا که راهی که پوران رفته اهمیت نداره Smile شما لطف کنید ببینید آیا راه من مشکلی داره؟ الان جوابم غلطه؟
ممنون.

من اشکالی در راه حل شما نمیبینم.شما جواب درست رو به دست اوردین و پوران هم اومده توضیح داده گزینه ها چرا غلط اندSmile
البته من بار اولی که این سوال رو حل کردم گزینه یک رو به دست اوردم ولی الان هرچی فک میکنم نمیدونم راه حلم چی بودهSmile

RE: مهندسی کامپیوتر ۸۲ - ماشین های چند آدرسه - unicornux - 08 بهمن ۱۳۹۲ ۰۹:۵۲ ب.ظ

(۰۸ بهمن ۱۳۹۲ ۰۹:۴۷ ب.ظ)kh.jafarzade نوشته شده توسط:  
(08 بهمن ۱۳۹۲ ۰۹:۲۵ ب.ظ)unicornux نوشته شده توسط:  سلام دوستان این سوال و سازمان سنجش زده ۱ ولی پوران میگه هیچکدوم البته منم همین و میگم. ولی راهی که من رفتم با پوران فرق داره. ازونجا که راهی که پوران رفته اهمیت نداره Smile شما لطف کنید ببینید آیا راه من مشکلی داره؟ الان جوابم غلطه؟
ممنون.

سلام
نخیر...شما کجا پوران کجا... Winkمیگم بعد کنکور یه دوره بزاریم بریم همه سوالای ۵ سال اخیرو حل کنیم...ثواب دارهBig Grin

Big Grin پنج سال کمه Smile بزنیم تو کارِ ۱۰ سال.خدایی ۱۰ سال و لازمم نیست حل کنیم آماده تو مانشت هست. اصن میدیم جعفرنژادم ۲ سوت کپی نه ببخشید چاپ میکنه Smile

RE: مهندسی کامپیوتر ۸۲ - ماشین های چند آدرسه - masoud67 - 08 بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۱۹ ب.ظ

هیچ وقت به خودت شک نکن. کاملا راه حلت درسته.
پوران هم به راه حل تو رفته.

RE: مهندسی کامپیوتر ۸۲ - ماشین های چند آدرسه - hosshah - 08 بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۴۸ ب.ظ

سلام وایت برد داری؟؟؟ من اگه وایت برد داشتم ۱ میشدم Big Grin
داداش جوابه درست وجود نداره ولی به نظرم راحت اشتباست
در واقع شما باید دو معادله و سه مجهول داشته باشی و با استفاده از گزینه کارتو جلو ببری
میدونی چرا؟ چون OP ها با هم برابر نیستن و یکیشون باید OP1 و یکیشون OP2 باشه
درست میگم؟

Re: RE: مهندسی کامپیوتر ۸۲ - ماشین های چند آدرسه - unicornux - 08 بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۵۷ ب.ظ

(۰۸ بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۴۸ ب.ظ)hosshah نوشته شده توسط:  سلام وایت برد داری؟؟؟ من اگه وایت برد داشتم ۱ میشدم Big Grin
داداش جوابه درست وجود نداره ولی به نظرم راحت اشتباست
در واقع شما باید دو معادله و سه مجهول داشته باشی و با استفاده از گزینه کارتو جلو ببری
میدونی چرا؟ چون OP ها با هم برابر نیستن و یکیشون باید OP1 و یکیشون OP2 باشه
درست میگم؟

:-D اینقدر رو وایت برد سوال حل کردم جدیدن رو کاغذ به مشکل بر میخورم...
ایول چالش :-D
آخه مگه میشه یه ماشین ماشین دو نوع اپرند مختلف داشته باشه؟مثلا شما رو یه ماشین ۱۰۰ تا دستور طراحی کردین چه از دستورات حافظه ای چه ثباتی بخاین! استفاده کنید به ۷ بیت نیاز دارین دیگه.

Sent from my ME172V using Tapatalk

RE: مهندسی کامپیوتر ۸۲ - ماشین های چند آدرسه - hosshah - 08 بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۰۶ ب.ظ

چاکرم Wink
خب آره شما مثلا ۱۰۰ تا دستور طراحی کردی ولی این کلیه و صد درصد یه ماشین ممکنه نوع های مختلف اپرند داشته باشه مثل همین مثال هایی که زدی
اگر دستورامون یا همون Opcode هامون فرق نمیکردن که دیگه ۱ بیت برای تمییزشون نمیذاشتیم

RE: مهندسی کامپیوتر ۸۲ - ماشین های چند آدرسه - unicornux - 08 بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۱۷ ب.ظ

(۰۸ بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۰۶ ب.ظ)hosshah نوشته شده توسط:  چاکرم Wink
خب آره شما مثلا ۱۰۰ تا دستور طراحی کردی ولی این کلیه و صد درصد یه ماشین ممکنه نوع های مختلف اپرند داشته باشه مثل همین مثال هایی که زدی
اگر دستورامون یا همون Opcode هامون فرق نمیکردن که دیگه ۱ بیت برای تمییزشون نمیذاشتیم

آره ولی فکر میکنم اون ۱۰۰(مثلا) تا دستور کارشون ثابته. مثلا میایم برای جمع کردن، یک کد تعیین میکنیم.میگیم هر وقت این کد و دیدی جمع کن حالا پرسید چجوری جمع کنم؟ از طریق اون یه بیت میگیم مثلا ثباتی جمع کن. چون اگه بخایم تمایز بینشون قائل شیم مجبوریم ۲ نوع مثلا جمع طراحی کنیم، یکی برای ثباتی ها یکی هم برای حافظه ای ها.اما الان تو همین توضیحی هم که دادم کلی سوال وجود داره Big Grin

RE: مهندسی کامپیوتر ۸۲ - ماشین های چند آدرسه - hosshah - 08 بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۳۰ ب.ظ

(۰۸ بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۱۷ ب.ظ)unicornux نوشته شده توسط:  آره ولی فکر میکنم اون ۱۰۰(مثلا) تا دستور کارشون ثابته. مثلا میایم برای جمع کردن، یک کد تعیین میکنیم.میگیم هر وقت این کد و دیدی جمع کن حالا پرسید چجوری جمع کنم؟ از طریق اون یه بیت میگیم مثلا ثباتی جمع کن. چون اگه بخایم تمایز بینشون قائل شیم مجبوریم ۲ نوع مثلا جمع طراحی کنیم، یکی برای ثباتی ها یکی هم برای حافظه ای ها.اما الان تو همین توضیحی هم که دادم کلی سوال وجود داره Big Grin

خب الان هم آخه دقیقا بر فرض مثال شما دو تا جمع وجود داره
ما به یکیشون فهموندیم که باید دو تا ثبات رو جمع کنه و به یکیشون گفتیم تو باید بری سراغ حافظه یه چی بیاری و جمع کنی Rolleyes