تالار گفتمان مانشت
نمودار زمانی مدار میلی! - نسخه‌ی قابل چاپ

نمودار زمانی مدار میلی! - AEM4949 - 06 بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۱۴ ب.ظ

سلام دوستان
کلید این تست ۴ اعلام شده ، ولی به نظر من ۱ درسته.نظر شما چیه؟

[تصویر:  241601_untitled.JPG]

RE: نمودار زمانی مدار میلی! - amin222 - 08 بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۳۸ ق.ظ

سلام با نظر شما موافقم گزینه ۱ درسته دیگرام حالت یک مدار میلی که خروجی تابعی از ورودی و وضعیت فعلی وبدون کلاک هم ممکنه خروجی عوض بشه

RE: نمودار زمانی مدار میلی! - izadan11 - 09 بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۵۳ ب.ظ

(۰۸ بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۳۸ ق.ظ)amin222 نوشته شده توسط:  سلام با نظر شما موافقم گزینه ۱ درسته دیگرام حالت یک مدار میلی که خروجی تابعی از ورودی و وضعیت فعلی وبدون کلاک هم ممکنه خروجی عوض بشه
کارنو کشیدم بستگی داره به نحوه ی طراحی مدار اگه مدار رو به ساده ترین شکل ممکن رسم کنیم یک میشه اگر نه۴ میشه پس یک صحیح تره

RE: نمودار زمانی مدار میلی! - AEM4949 - 09 بهمن ۱۳۹۲ ۰۶:۵۴ ب.ظ

(۰۹ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۵۳ ب.ظ)izadan11 نوشته شده توسط:  
(08 بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۳۸ ق.ظ)amin222 نوشته شده توسط:  سلام با نظر شما موافقم گزینه ۱ درسته دیگرام حالت یک مدار میلی که خروجی تابعی از ورودی و وضعیت فعلی وبدون کلاک هم ممکنه خروجی عوض بشه

درسته ولی وقتی مدار رو رسم کنی می تونی در این مورد تصمیم بگیری
من گزینه ی۴ رو قابل قبول تر از بقیه می دونم چون وقتی مادر حالت c هستیم و وروی عوض میشه چون هیچ ورودی ای به c وجد نداره که خروجیشیک باشه بدیهی است که یک شدن آن امکان پذیر نیست

رسم مدار ، اونم سر جلسه؟!Big Grin
میشه بیشتر توضیح بدی؟

RE: نمودار زمانی مدار میلی! - سودابه م - ۰۹ بهمن ۱۳۹۲ ۰۶:۵۹ ب.ظ

(۰۹ بهمن ۱۳۹۲ ۰۶:۵۴ ب.ظ)aem4949 نوشته شده توسط:  
(09 بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۵۳ ب.ظ)izadan11 نوشته شده توسط:  
(08 بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۳۸ ق.ظ)amin222 نوشته شده توسط:  سلام با نظر شما موافقم گزینه ۱ درسته دیگرام حالت یک مدار میلی که خروجی تابعی از ورودی و وضعیت فعلی وبدون کلاک هم ممکنه خروجی عوض بشه

درسته ولی وقتی مدار رو رسم کنی می تونی در این مورد تصمیم بگیری
من گزینه ی۴ رو قابل قبول تر از بقیه می دونم چون وقتی مادر حالت c هستیم و وروی عوض میشه چون هیچ ورودی ای به c وجد نداره که خروجیشیک باشه بدیهی است که یک شدن آن امکان پذیر نیست

رسم مدار ، اونم سر جلسه؟!Big Grin
میشه بیشتر توضیح بدی؟

یک نکته ای رو که شما در نظر نگرفتی اینه که درسته خروجی برمبنای ورودی وحالت تغییر میکنه اما حالت ها تنها در لبه کلاک تغییر میکنن

RE: نمودار زمانی مدار میلی! - AEM4949 - 09 بهمن ۱۳۹۲ ۰۷:۰۵ ب.ظ

(۰۹ بهمن ۱۳۹۲ ۰۶:۵۹ ب.ظ)سودابه م نوشته شده توسط:  یک نکته ای رو که شما در نظر نگرفتی اینه که درسته خروجی برمبنای ورودی وحالت تغییر میکنه اما حالت ها تنها در لبه کلاک تغییر میکنن

دوست خوبم نکته ظریفی رو گفتی ولی من در نظر گرفتمش.Cool
این مدار طبق داده های سوال ، به لبه های بالا رونده حساسه.

RE: نمودار زمانی مدار میلی! - hosshah - 09 بهمن ۱۳۹۲ ۰۷:۲۸ ب.ظ

سلام داداش من باهات موافقم همون گزینه ۱ میشه
پس لازم به توضیح نیست چون خودت همه ریزه کاری ها رو در نظر گرفتی
اصلا این مداره میلی دقیقا مثل همون رسم مدار هستش. من مطمئنم دوستمون مدار رو هم بکشه به همون گزینه ۱ میرسه چون ورودی مستقیما به گیته خروجی وصله و با هر تغییرش باعث تغییره خروجی میشه
واسه چه سالیه این؟

RE: نمودار زمانی مدار میلی! - AEM4949 - 09 بهمن ۱۳۹۲ ۰۷:۴۹ ب.ظ

(۰۹ بهمن ۱۳۹۲ ۰۷:۲۸ ب.ظ)hosshah نوشته شده توسط:  سلام داداش من باهات موافقم همون گزینه ۱ میشه
پس لازم به توضیح نیست چون خودت همه ریزه کاری ها رو در نظر گرفتی
اصلا این مداره میلی دقیقا مثل همون رسم مدار هستش. من مطمئنم دوستمون مدار رو هم بکشه به همون گزینه ۱ میرسه چون ورودی مستقیما به گیته خروجی وصله و با هر تغییرش باعث تغییره خروجی میشه
واسه چه سالیه این؟

سلام و ممنون_مربوط به سال ۸۱ هست.

جزوه خلاصه نصیر رو نگاه کردم ، اونم زده گزینه یک.پس نتیجه میگیریم کتاب من (مدرسان)اشتباه جواب داده.Cool

ممنون از همه دوستان

RE: نمودار زمانی مدار میلی! - hosshah - 09 بهمن ۱۳۹۲ ۰۷:۵۱ ب.ظ

(۰۹ بهمن ۱۳۹۲ ۰۷:۴۹ ب.ظ)aem4949 نوشته شده توسط:  سلام و ممنون_مربوط به سال ۸۱ هست.

جزوه خلاصه نصیر رو نگاه کردم ، اونم زده گزینه یک.پس نتیجه میگیریم کتاب من (مدرسان)اشتباه جواب داده.Cool

ممنون از همه دوستان

خواهش می کنم خب خدا رو شکر
دکتر اجلالی هم که هرچی بگه بی برو برگرد درسته
مدرسان Big Grin

RE: نمودار زمانی مدار میلی! - سودابه م - ۰۹ بهمن ۱۳۹۲ ۰۹:۳۵ ب.ظ

تو کتاب پورانم سوالش بود اونم زده بود ۱/ البته کتاب پوران من قدیمیه شاید چاپ جدید نداشته باشه.ولی خوب بود دوباره این نکاتو مرور کردمSmile

RE: نمودار زمانی مدار میلی! - aminfaraji - 09 اسفند ۱۳۹۶ ۰۳:۱۵ ب.ظ

سلام میشه بگید از کجا فهمیدید که کلاک پایین رونده و بالا رونده است؟ من نمی دونم داخل این سوال هاکلاک پایین بگیرم یا بالارونده