تالار گفتمان مانشت
سوال از الگوریتم های جستجو (آزمون جامع دوم مدرسان شریف) - نسخه‌ی قابل چاپ

سوال از الگوریتم های جستجو (آزمون جامع دوم مدرسان شریف) - reza6966 - 27 دى ۱۳۹۲ ۰۹:۴۶ ب.ظ

سلام
دوستان این ۳ سوال از آزمون جامع دوم مدرسان شریف هست
آیا این ۳ سوال دارای اشکال نیست ؟

جستجوی هزینه یکنواخت حالت خاصی از BFS هست ؟ یا BFS حالت خاصی از جستجوی هزینه یکنواخت هست ؟
آیا جستجو *A حالت خاصی ار هزینه یکنواخت هست یا هزینه یکنواخت حالت خاصی از *A هست ؟؟؟

[attachment=14713]

RE: 3 سوال هوش از آزمون جامع دوم مدرسان شریف - masoud67 - 28 دى ۱۳۹۲ ۰۳:۵۷ ق.ظ

BFS نمیتونه حالت خاصی از UCS باشه چون UCS صف اولویت داره ولی BFS با صف معمولی کار میکنه . پس به نظرم USC حالت خاصی از BFS هست همونطور که حالت خاصی از *A هم هست

در مورد ربات فوتبالیست این ربات داره با یک سری هم تیمی هاش همکاری میکنه و یک سری عامل رقیب هم هستند. یعنی محیط رقابتی و همکاری با هم هست. و اون سوال دقیقا مشابه ربات جابجا کننده قطعاته

RE: 3 سوال هوش از آزمون جامع دوم مدرسان شریف - Good! - 28 دى ۱۳۹۲ ۰۴:۴۴ ق.ظ

(۲۸ دى ۱۳۹۲ ۰۳:۵۷ ق.ظ)masoud67 نوشته شده توسط:  BFS نمیتونه حالت خاصی از UCS باشه چون UCS صف اولویت داره ولی BFS با صف معمولی کار میکنه . پس به نظرم USC حالت خاصی از BFS هست همونطور که حالت خاصی از *A هم هست

در مورد ربات فوتبالیست این ربات داره با یک سری هم تیمی هاش همکاری میکنه و یک سری عامل رقیب هم هستند. یعنی محیط رقابتی و همکاری با هم هست. و اون سوال دقیقا مشابه ربات جابجا کننده قطعاته

bfs حالت خاصی از ucs هست درصورتیکه هزینه همه اعمال برابر باشه.

RE: 3 سوال هوش از آزمون جامع دوم مدرسان شریف - آنجلا - ۲۸ دى ۱۳۹۲ ۰۸:۲۸ ق.ظ

(۲۸ دى ۱۳۹۲ ۰۳:۵۷ ق.ظ)masoud67 نوشته شده توسط:  BFS نمیتونه حالت خاصی از UCS باشه چون UCS صف اولویت داره ولی BFS با صف معمولی کار میکنه . پس به نظرم USC حالت خاصی از BFS هست همونطور که حالت خاصی از *A هم هست

BFS هم به نوعی داره از صف اولویت استفاده میکنه و اولویت هم عمقشه...ولی این هیچ ارتباطی نداره به مساله...BFS حالت خاصی از UCS هست که در آن (g(n)= depth (n هست... UCS حالت خاصی از A* هست که در آن h(n) =0 هست

RE: 3 سوال هوش از آزمون جامع دوم مدرسان شریف - مصطفی۲۳ - ۲۸ دى ۱۳۹۲ ۱۰:۵۹ ق.ظ

سلام
تو کتاب راهیان ارشد اینا رو کامل گفته .هزینه یکسان یا g(n) =depth(n) یا هزینه هرگره تابعی صغودی از عمق ان گره باشد usc به bfs تبدیل میشه

منم ۱ روزدم ولی غلط بود! کلا مدرسان دیروز اصن خوب کار نکرده بود

RE: 3 سوال هوش از آزمون جامع دوم مدرسان شریف - masoud67 - 28 دى ۱۳۹۲ ۱۱:۱۴ ق.ظ

(۲۸ دى ۱۳۹۲ ۰۸:۲۸ ق.ظ)آنجلا نوشته شده توسط:  BFS هم به نوعی داره از صف اولویت استفاده میکنه و اولویت هم عمقشه...ولی این هیچ ارتباطی نداره به مساله...BFS حالت خاصی از UCS هست که در آن (g(n)= depth (n هست... UCS حالت خاصی از A* هست که در آن h(n) =0 هست
پس من اشتباه کردم. من از اون لحاظ بررسی کردم.