تالار گفتمان مانشت
سوالی از روابط بازگشتی برای اعداد n رقمی با ارقام ۱ تا ۵ به شرطی که ... - نسخه‌ی قابل چاپ

سوالی از روابط بازگشتی برای اعداد n رقمی با ارقام ۱ تا ۵ به شرطی که ... - masoud67 - 25 دى ۱۳۹۲ ۰۸:۴۶ ب.ظ

سلام
این سوال جواب داده گزینه ۱ ولی من گزینه ۲ بدست آوردم. آیا من اشتباه کردم.
روال حل اینجور سوال ها رو بلدم ولی نمیدونم چرا اینجا یک شده . نکته ای داره که اشتباه کردم؟

RE: سوالی از روابط بازگشتی برای اعداد n رقمی با ارقام ۱ تا ۵ به شرطی که ... - wokesh - 26 دى ۱۳۹۲ ۱۲:۴۴ ب.ظ

(۲۵ دى ۱۳۹۲ ۰۸:۴۶ ب.ظ)masoud67 نوشته شده توسط:  سلام
این سوال جواب داده گزینه ۱ ولی من گزینه ۲ بدست آوردم. آیا من اشتباه کردم.
روال حل اینجور سوال ها رو بلدم ولی نمیدونم چرا اینجا یک شده . نکته ای داره که اشتباه کردم؟

بنظر منم همون گزینه ۲ درسته
[tex] a_{1}=5 [/tex]
[tex] a_{2}=22 [/tex]
[tex] a_{3}=101 [/tex]

تصحیح کردم. اولش گزینه ۱ نوشته بودم.

نمیدونم آقای جویباری هم اشتباه منو کردند یا نه!

RE: سوالی از روابط بازگشتی برای اعداد n رقمی با ارقام ۱ تا ۵ به شرطی که ... - Jooybari - 26 دى ۱۳۹۲ ۰۲:۲۹ ب.ظ

سلام. مشابه جواب اشتباه کنکور ۹۱ هست. منم با جواب گزینه ۱ موافقم.

RE: سوالی از روابط بازگشتی برای اعداد n رقمی با ارقام ۱ تا ۵ به شرطی که ... - masoud67 - 26 دى ۱۳۹۲ ۰۷:۱۹ ب.ظ

(۲۶ دى ۱۳۹۲ ۰۲:۲۹ ب.ظ)Jooybari نوشته شده توسط:  سلام. مشابه جواب اشتباه کنکور ۹۱ هست. منم با جواب گزینه ۱ موافقم.
سلام آقای جویباری.
من الان نفهمیدم چی شد؟
یعنی چون کنکور ۹۱ اشتباه جواب دادن پس اینجا گزینه یک که اشتباهه جوابه؟
سوال کنکور ۹۱ را دیدم تا [tex]a_{n-2}[/tex] داشت و دیگه [tex]a_{n-3}[/tex] تو فرمول بازگشتی اش نبود. کتاب پوران و پارسه هم هر دو جوابی که با این شکل بود را زدند. اونجا به جای ۵ تا رقم ۹ تا رقم میشد بذاری
[tex]7a_{n-1} 15a_{n-2}[/tex]

Re: سوالی از روابط بازگشتی برای اعداد n رقمی با ارقام ۱ تا ۵ به شرطی که ... - hoomanab - 26 دى ۱۳۹۲ ۰۹:۲۳ ب.ظ

گزینه ۱ مگه میشه؟! توی همون مرحله اول ۲ تا ادمه پیدا می کنن و ۳ تا
A(n-1)
میمونه.
توی مرحله دوم هم از شاخه ۲، ۲ و ۳ حذف میشه و ۳تا
A(n-2)
میمونه.
از شاخه ۳ هم فقط ۲ حذف میشه و ۴ تا
A(n-2)
میمونه. ۳ رو از شاخه ۳ نباید ادامه بدیم چون تکراری میشه
[تصویر:  237759_5eryva5e.jpg]

Sent from my SM-T210R using Tapatalk

RE: سوالی از روابط بازگشتی برای اعداد n رقمی با ارقام ۱ تا ۵ به شرطی که ... - Jooybari - 26 دى ۱۳۹۲ ۱۱:۲۲ ب.ظ

(۲۶ دى ۱۳۹۲ ۰۷:۱۹ ب.ظ)masoud67 نوشته شده توسط:  
(26 دى ۱۳۹۲ ۰۲:۲۹ ب.ظ)Jooybari نوشته شده توسط:  سلام. مشابه جواب اشتباه کنکور ۹۱ هست. منم با جواب گزینه ۱ موافقم.
سلام آقای جویباری.
من الان نفهمیدم چی شد؟
یعنی چون کنکور ۹۱ اشتباه جواب دادن پس اینجا گزینه یک که اشتباهه جوابه؟
سوال کنکور ۹۱ را دیدم تا [tex]a_{n-2}[/tex] داشت و دیگه [tex]a_{n-3}[/tex] تو فرمول بازگشتی اش نبود. کتاب پوران و پارسه هم هر دو جوابی که با این شکل بود را زدند. اونجا به جای ۵ تا رقم ۹ تا رقم میشد بذاری
[tex]7a_{n-1} 15a_{n-2}[/tex]

جواب اون سوال تو گزینه ها نبود. فرم کلی رابطه بازگشتی اون سوال هم مشابه این سوال بود.