تالار گفتمان مانشت
ماکس هیپ و بازه اعدادی که می تواند در آخرین سطح آن قرار بگیرد. - نسخه‌ی قابل چاپ

ماکس هیپ و بازه اعدادی که می تواند در آخرین سطح آن قرار بگیرد. - poldasht - 23 دى ۱۳۹۲ ۱۰:۲۱ ب.ظ

از دوستانی که Max-Heap را بخوبی آشنا هستند، تقاضا می کنم لطفا گزاره زیر را شرح بدهید.

- اگر Max-Heap حاوی اعداد متمایز ۱ تا ۱۲۸ باشد، حداکثر ۲۲ عدد بیشتر از ۱۰۰ می تواند در پایین ترین سطح قرار بگیرد.

راهنمایی: ارتفاع درخت برابر با ۷ است (ریشه در ۱) و حداقل ۶ عدد بیشتر از ۱۰۰ در سطوح ۱ تا ۹ هستند. پس ۲۲=۶-۲۸ گره می تواند در آخرین سطح باشد.

با تشکر.

RE: ماکس هیپ و بازه اعدادی که می تواند در آخرین سطح آن قرار بگیرد. - hosshah - 23 دى ۱۳۹۲ ۱۱:۲۲ ب.ظ

(۲۳ دى ۱۳۹۲ ۱۰:۲۱ ب.ظ)poldasht نوشته شده توسط:  از دوستانی که Max-Heap را بخوبی آشنا هستند، تقاضا می کنم لطفا گزاره زیر را شرح بدهید.

- اگر Max-Heap حاوی اعداد متمایز ۱ تا ۱۲۸ باشد، حداکثر ۲۲ عدد بیشتر از ۱۰۰ می تواند در پایین ترین سطح قرار بگیرد.

راهنمایی: ارتفاع درخت برابر با ۷ است (ریشه در ۱) و حداقل ۶ عدد بیشتر از ۱۰۰ در سطوح ۱ تا ۹ هستند. پس ۲۲=۶-۲۸ گره می تواند در آخرین سطح باشد.

با تشکر.

صورت سوال رو اینجوری تغییر میدم:
میخوایم بزرگترین عددی که میتونه در برگ قرار بگیره رو پیدا کنیم و ببینیم چند عدد بین ۱۰۰ و این عدد وجود داره
چون Max-Heap هست طبق شکل میدونیم که هر فرزند باید از پدرش کوچکتر باشه. ما برای اینکه بتونیم عدد موجود در برگمون رو بزرگ کنیم به جای اینکه ۱۲۶ رو فرزند راست ۱۲۸ قرار بدیم همینطور به صورت مورب پایین میریم تا به عمق ۶ یا ارتفاع ۷ برسیم و عددی که به این طریق (درخت مورب) در برگ قرار بگیره بزرگترین عدده ممکنه
و خب مسلما مشخصه ۲۲ عدد بزرگتر از ۱۰۰ میتونن در اون خونه قرار بگیرن (۱۰۱، ۱۰۲، ... ،۱۲۲) چون همشون از ۱۲۳ کوچکترن و میتونن تو درخت MAX-Heap فرزندش باشن

[تصویر:  236993_Untitled-1fvAut.png]

RE: ماکس هیپ و بازه اعدادی که می تواند در آخرین سطح آن قرار بگیرد. - poldasht - 24 دى ۱۳۹۲ ۱۲:۰۲ ق.ظ

درود بر شما دوست عزیز. بصورت کامل متوجه منظورتان شدم.خیلی ممنونم.

RE: ماکس هیپ و بازه اعدادی که می تواند در آخرین سطح آن قرار بگیرد. - سودابه م - ۲۴ دى ۱۳۹۲ ۱۲:۲۹ ق.ظ

(۲۴ دى ۱۳۹۲ ۱۲:۰۲ ق.ظ)poldasht نوشته شده توسط:  درود بر شما دوست عزیز. بصورت کامل متوجه منظورتان شدم.خیلی ممنونم.

دوست عزیز هیچی مثل رسم درخت یا مثل مثال اینجا فسمت هایی از درخت به حل مسایل کمک نمیکنه!تجربه شخصی خودمه!!!!!تا حالا که جواب دادهWink

RE: ماکس هیپ و بازه اعدادی که می تواند در آخرین سطح آن قرار بگیرد. - hosshah - 24 دى ۱۳۹۲ ۱۲:۳۵ ق.ظ

(۲۴ دى ۱۳۹۲ ۱۲:۰۲ ق.ظ)poldasht نوشته شده توسط:  درود بر شما دوست عزیز. بصورت کامل متوجه منظورتان شدم.خیلی ممنونم.

قربون شما، خدا رو شکر
موفق باشی

RE: ماکس هیپ و بازه اعدادی که می تواند در آخرین سطح آن قرار بگیرد. - poldasht - 24 دى ۱۳۹۲ ۱۲:۳۹ ق.ظ

ممنونم از اینکه تجربه هاتون را در اختیار ما قرار می دهید. حق با شماست! سپاس.