تالار گفتمان مانشت
عبارت postfix - نسخه‌ی قابل چاپ

عبارت postfix - mhd3 - 14 دى ۱۳۹۲ ۱۰:۵۴ ب.ظ

سلام.

مینیمم تعداد متغیرهای میانی در محاسبه عبارت جبری زیر که به صورت postfix است برابر است با...؟
+ab+cd*/a

۱
۲
۳
۴
---------------------------------------
متغیر میانی چیه؟؟

RE: عبارت postfix - Somayeh_Y - 15 دى ۱۳۹۲ ۱۲:۱۵ ق.ظ

برا منم جالب شد این مسئله متغییر میانی، نیم ساعت هرچی فارسی و انگلیسی سرچ کردم به جوابی نرسیدم.Huh

RE: عبارت postfix - mfXpert - 15 دى ۱۳۹۲ ۱۲:۲۴ ق.ظ

خیلی ساده هستش. شما برای ازریابی مقدار این عبارت نیز دارید که برخی مقادیر رو به طور موقت یه جایی (متغیر میانی) نگه دارید تا در ادامه‌ی ارزیابی ازش استفاده کنید.

t1=a+b
t2=c*d
t1=t1/t2
t1=t1+a

پس حداکثر به ۲ تا متغیر میانی نیاز داریم.

RE: عبارت postfix - mhd3 - 15 دى ۱۳۹۲ ۱۲:۳۹ ق.ظ

(۱۵ دى ۱۳۹۲ ۱۲:۲۴ ق.ظ)mfXpert نوشته شده توسط:  خیلی ساده هستش. شما برای ازریابی مقدار این عبارت نیز دارید که برخی مقادیر رو به طور موقت یه جایی (متغیر میانی) نگه دارید تا در ادامه‌ی ارزیابی ازش استفاده کنید.

t1=a+b
t2=c*d
t1=t1/t2
t1=t1+a

پس حداکثر به ۲ تا متغیر میانی نیاز داریم.

ولی مقسمی گفته ۳ تا
من تصویر جواب رو میذارم ببینید متوجه میشید؟؟
سوال ۲۲

RE: عبارت postfix - Somayeh_Y - 15 دى ۱۳۹۲ ۰۷:۲۰ ق.ظ

این تصویر که فرآیند تبدیل postfix به infix هست. پس منظورش از متغییر میانی خونه های پشته هستExclamation

البته اون چیزی که آقای mfXpert گفتند منطقی تره. توی برنامه نویسی چنین مفهومی رو داریم. ولی من جایی ندیدم که به پشته بگن متغییر میانی! شاید چون پشته یک نوع متغییر بین متغییر ایستا و پویا هست. اینطوری نوشته.Huh

RE: عبارت postfix - mhd3 - 15 دى ۱۳۹۲ ۰۱:۱۴ ب.ظ

(۱۵ دى ۱۳۹۲ ۰۷:۲۰ ق.ظ)Somayeh_Y نوشته شده توسط:  این تصویر که فرآیند تبدیل postfix به infix هست. پس منظورش از متغییر میانی خونه های پشته هستExclamation

البته اون چیزی که آقای mfXpert گفتند منطقی تره. توی برنامه نویسی چنین مفهومی رو داریم. ولی من جایی ندیدم که به پشته بگن متغییر میانی! شاید چون پشته یک نوع متغییر بین متغییر ایستا و پویا هست. اینطوری نوشته.Huh

مرسی سمیه جون.
آره درست میگید. منظورش حداقل فضای مورد نیاز پشته بوده.