تالار گفتمان مانشت
آیا این زبان منظم است؟ww در a*b سوال پارسه ۵۰ دوم - نسخه‌ی قابل چاپ

آیا این زبان منظم است؟ww در a*b سوال پارسه ۵۰ دوم - masoud67 - 14 دى ۱۳۹۲ ۱۱:۴۹ ق.ظ

[tex]L = \left \{ ww | w\in L(a^{*}b) \right \}[/tex]

RE: آیا این زبان منظم است؟ سوال پارسه ۵۰ دوم - sara_omd - 14 دى ۱۳۹۲ ۰۱:۵۰ ب.ظ

(۱۴ دى ۱۳۹۲ ۱۱:۴۹ ق.ظ)masoud67 نوشته شده توسط:  [tex]L = \left \{ ww | w\in L(a^{*}b) \right \}[/tex]

این زبان منظم نیست ، مستقل از متنه.آخه نیاز به، بخاطر سپاری نامحدود رشته a داره واسه همین منظم نیست اما مستقل از متنه، چون با پشته میشه این کارو کرد.

RE: آیا این زبان منظم است؟ سوال پارسه ۵۰ دوم - masoud67 - 14 دى ۱۳۹۲ ۰۳:۴۱ ب.ظ

(۱۴ دى ۱۳۹۲ ۰۱:۵۰ ب.ظ)sara_omd نوشته شده توسط:  
(14 دى ۱۳۹۲ ۱۱:۴۹ ق.ظ)masoud67 نوشته شده توسط:  [tex]L = \left \{ ww | w\in L(a^{*}b) \right \}[/tex]

این زبان منظم نیست ، مستقل از متنه.آخه نیاز به، بخاطر سپاری نامحدود رشته a داره واسه همین منظم نیست اما مستقل از متنه، چون با پشته میشه این کارو کرد.
نمیشه گفت الحاق دو تا زبان منظمه؟

الحاق دو تا منظم هم نمیشه. اشتباه کردم. چون باید هر دوتا شبیه به هم در بیاد
ممنون جواب دادید

RE: آیا این زبان منظم است؟ سوال پارسه ۵۰ دوم - Riemann - 14 دى ۱۳۹۲ ۰۳:۴۷ ب.ظ

(۱۴ دى ۱۳۹۲ ۰۳:۴۱ ب.ظ)masoud67 نوشته شده توسط:  
(14 دى ۱۳۹۲ ۰۱:۵۰ ب.ظ)sara_omd نوشته شده توسط:  
(14 دى ۱۳۹۲ ۱۱:۴۹ ق.ظ)masoud67 نوشته شده توسط:  [tex]L = \left \{ ww | w\in L(a^{*}b) \right \}[/tex]

نمیشه گفت الحاق دو تا زبان منظمه؟
اگه زبان مورد نظر ما الحاق a*b باشه با خودش این مونظم میشه ولی اینجا این دقیقا کپی همون اولی هستش و میشه [tex]a^iba^ib[/tex]
که این زبان منظم نیست ولی فکر کنم مستقل از متنه ولی گرامرش به ذهنم نمیرسه!

RE: آیا این زبان منظم است؟ سوال پارسه ۵۰ دوم - masoud67 - 14 دى ۱۳۹۲ ۰۳:۵۲ ب.ظ

(۱۴ دى ۱۳۹۲ ۰۳:۴۷ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  اگه زبان مورد نظر ما الحاق a*b باشه با خودش این مونظم میشه ولی اینجا این دقیقا کپی همون اولی هستش و میشه [tex]a^iba^ib[/tex]
که این زبان منظم نیست ولی فکر کنم مستقل از متنه ولی گرامرش به ذهنم نمیرسه!
دمت گرم. آره منظم نیست. ولی مستقل هست . میشه یه جورایی با پشته پیاده اش کرد. اینم بخاطر اینه که ته رشته فقط یه دونه b هست.