تالار گفتمان مانشت
ریاضی در فرصت باقیمانده - نسخه‌ی قابل چاپ

ریاضی در فرصت باقیمانده - ۳۰noohe - 05 دى ۱۳۹۲ ۱۱:۵۳ ب.ظ

سلام
من به شدت توی ریاضی ها مشکل دارم! درصد های تخصصی و مشترک ام خیلی خوب میشن و راضی ام از خودم
ولی ریاضی رو خیلی وقتا در حد صفر میزنم و وقتی کارنامم رو با بقیه مقایسه میکنم میبینم یه ریاضی صفر زدن رتبه ام رو چیزی حدود ۵۰ تا بیشتر کرده!
با توجه به این که مباحث ریاضی خیلی زیاد هستن (مخصوصا آمار) و تقریبا یک ماه و نیم دیگه فرصت باقی مونده برای این که چیزی حدود ۲۰ درصد بتونم بزنم چه درس یا مباحثی رو تمرکز کنم روش؟ و چه درسایی رو حذف کنم؟

ریاضی در فرصت باقیمانده - ۳۰noohe - 07 دى ۱۳۹۲ ۰۶:۴۹ ب.ظ

کسی ایده ای نداره؟

ریاضی در فرصت باقیمانده - maryam.raz - 08 دى ۱۳۹۲ ۰۷:۳۹ ب.ظ

نمیشه خیلی واضح گفت چون هر سال یه جور سوال میدن
قبلا میگفتن محاسبات راحترین درس بین ریاضی ها هست ولی سوالات پارسال محاسبات کاملا متفاوت با سالهای گذشته بود و کمتر کسی پاسخ داد.
یه نکته هم اینه که شما از چه درسهایی پیش زمینه دارید مثلا از آمار چیزهایی تو ذهنتون مونده یا از مهندسی یا..
ریاضی تمرین زیاد لازم داره بنظر من بیشتر روی آمار وقت بذارید مث فصل اول و فصل چهارم.

ریاضی در فرصت باقیمانده - ۳۰noohe - 13 دى ۱۳۹۲ ۱۲:۳۳ ق.ظ

ممنون از پاسختون
ریاضی گسسته یه مقدار آشنایی دارم + آمار هم اون اوایل

RE: ریاضی در فرصت باقیمانده - Riemann - 14 دى ۱۳۹۲ ۰۲:۵۷ ق.ظ

(۰۵ دى ۱۳۹۲ ۱۱:۵۳ ب.ظ)۳۰noohe نوشته شده توسط:  سلام
من به شدت توی ریاضی ها مشکل دارم! درصد های تخصصی و مشترک ام خیلی خوب میشن و راضی ام از خودم
ولی ریاضی رو خیلی وقتا در حد صفر میزنم و وقتی کارنامم رو با بقیه مقایسه میکنم میبینم یه ریاضی صفر زدن رتبه ام رو چیزی حدود ۵۰ تا بیشتر کرده!
با توجه به این که مباحث ریاضی خیلی زیاد هستن (مخصوصا آمار) و تقریبا یک ماه و نیم دیگه فرصت باقی مونده برای این که چیزی حدود ۲۰ درصد بتونم بزنم چه درس یا مباحثی رو تمرکز کنم روش؟ و چه درسایی رو حذف کنم؟

آمار از دوفصل آخرش هر سال یه سوال میاد. گراف هر سال یه سوال میاد. شمارش هر سال یه سوال میاد. سری فوریه هر سال یه سوال میاد. انتگرال مخطلط هر سال یه سوال میاد.
تا این جا ۳۷/۵ درصد من واست لیست کردم حالا شما ۴ تاش رو انتخاب کن. ( لیست من محاسبات رو هم شامل میشه حل عددی معادلات، معادلات دیفرانسیل، انتگرال ها)Big Grin

RE: ریاضی در فرصت باقیمانده - ۳۰noohe - 14 دى ۱۳۹۲ ۰۱:۰۰ ب.ظ

(۱۴ دى ۱۳۹۲ ۰۲:۵۷ ق.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  
(05 دى ۱۳۹۲ ۱۱:۵۳ ب.ظ)۳۰noohe نوشته شده توسط:  سلام

آمار از دوفصل آخرش هر سال یه سوال میاد. گراف هر سال یه سوال میاد. شمارش هر سال یه سوال میاد. سری فوریه هر سال یه سوال میاد. انتگرال مخطلط هر سال یه سوال میاد.
تا این جا ۳۷/۵ درصد من واست لیست کردم حالا شما ۴ تاش رو انتخاب کن. ( لیست من محاسبات رو هم شامل میشه حل عددی معادلات، معادلات دیفرانسیل، انتگرال ها)Big Grin

ممنون Smile
آمار کتاب پارسه اون فصل های آخرشو که باز کردم وحشت کردم :دی
سری فوریه و انتگرال مختلط آسونه؟ (ریاضی مهندسی پاس نکردم هنوز)

ریاضی در فرصت باقیمانده - Riemann - 14 دى ۱۳۹۲ ۰۱:۲۷ ب.ظ

(۱۴ دى ۱۳۹۲ ۰۱:۰۰ ب.ظ)۳۰noohe نوشته شده توسط:  آمار کتاب پارسه اون فصل های آخرشو که باز کردم وحشت کردم
فصلای آخرش خیلی فکر نمیخواد فقط حجم مطلبش بالاست.
(۱۴ دى ۱۳۹۲ ۰۱:۰۰ ب.ظ)۳۰noohe نوشته شده توسط:  سری فوریه و انتگرال مختلط آسونه؟
بستگی به پایه ریاضی ۱ تون داره که چقدر با انتگرال و ... راحت هستید. از نظر من آسون هست ولی باز اینا هم حجم مطالبشون بالاست!

RE: ریاضی در فرصت باقیمانده - ۳۰noohe - 14 دى ۱۳۹۲ ۰۱:۴۲ ب.ظ

(۱۴ دى ۱۳۹۲ ۰۱:۲۷ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  
(14 دى ۱۳۹۲ ۰۱:۰۰ ب.ظ)۳۰noohe نوشته شده توسط:  آمار کتاب پارسه اون فصل های آخرشو که باز کردم وحشت کردم
فصلای آخرش خیلی فکر نمیخواد فقط حجم مطلبش بالاست.
(۱۴ دى ۱۳۹۲ ۰۱:۰۰ ب.ظ)۳۰noohe نوشته شده توسط:  سری فوریه و انتگرال مختلط آسونه؟
بستگی به پایه ریاضی ۱ تون داره که چقدر با انتگرال و ... راحت هستید. از نظر من آسون هست ولی باز اینا هم حجم مطالبشون بالاست!

آهان
ممنون از راهنمای خیلی خوبتون