تالار گفتمان مانشت
سوال در مورد نرمال کردن رابطه در ۴nf - نسخه‌ی قابل چاپ

سوال در مورد نرمال کردن رابطه در ۴nf - parande27 - 26 آذر ۱۳۹۲ ۰۶:۲۱ ب.ظ

دوستان ب نظر من رابطه ای ک تو شکل هست با تجزیه ب دو رابطه ب شکل زیر بدون هیچ افزونگیه تاپلی قایل تجزیه اس؟؟
A B
a1 b1
a3 b1
a2 b2
a4 b2

A C
a1 c1
a3 c2
a2 c3
a4 c4

RE: سوال در مورد نرمال کردن رابطه در ۴nf - M@A - 19 دى ۱۳۹۲ ۱۱:۱۲ ب.ظ

(۲۶ آذر ۱۳۹۲ ۰۶:۲۱ ب.ظ)parande27 نوشته شده توسط:  دوستان ب نظر من رابطه ای ک تو شکل هست با تجزیه ب دو رابطه ب شکل زیر بدون هیچ افزونگیه تاپلی قایل تجزیه اس؟؟
A B
a1 b1
a3 b1
a2 b2
a4 b2

A C
a1 c1
a3 c2
a2 c3
a4 c4

سلام
جواب شما درسته چون با پیوند این دو جدول هیچ تاپل هشو ایجاد نمیشه اما حافظ وابستگیها نیست
در جدول اصلی این وابستگی C -->B وجود داره ک تنها با پیوند اون سه رابطه بدست میاد و پیوند دورابطه ای ک شما گفتید حافظ این وابستگی نیست.
امیدوارم تونسته باشم منظورمو خوب برسونم
موفق باشید

RE: سوال در مورد نرمال کردن رابطه در ۴nf - parande27 - 05 بهمن ۱۳۹۲ ۰۹:۴۶ ب.ظ

(۱۹ دى ۱۳۹۲ ۱۱:۱۲ ب.ظ)M@A نوشته شده توسط:  
(26 آذر ۱۳۹۲ ۰۶:۲۱ ب.ظ)parande27 نوشته شده توسط:  دوستان ب نظر من رابطه ای ک تو شکل هست با تجزیه ب دو رابطه ب شکل زیر بدون هیچ افزونگیه تاپلی قایل تجزیه اس؟؟
A B
a1 b1
a3 b1
a2 b2
a4 b2

A C
a1 c1
a3 c2
a2 c3
a4 c4

سلام
جواب شما درسته چون با پیوند این دو جدول هیچ تاپل هشو ایجاد نمیشه اما حافظ وابستگیها نیست
در جدول اصلی این وابستگی C -->B وجود داره ک تنها با پیوند اون سه رابطه بدست میاد و پیوند دورابطه ای ک شما گفتید حافظ این وابستگی نیست.
موفق باشید

ممنونم متوجه شدم

RE: سوال در مورد نرمال کردن رابطه در ۴nf - g_monireh - 07 بهمن ۱۳۹۲ ۰۹:۴۶ ب.ظ

(۱۹ دى ۱۳۹۲ ۱۱:۱۲ ب.ظ)M@A نوشته شده توسط:  
(26 آذر ۱۳۹۲ ۰۶:۲۱ ب.ظ)parande27 نوشته شده توسط:  دوستان ب نظر من رابطه ای ک تو شکل هست با تجزیه ب دو رابطه ب شکل زیر بدون هیچ افزونگیه تاپلی قایل تجزیه اس؟؟
A B
a1 b1
a3 b1
a2 b2
a4 b2

A C
a1 c1
a3 c2
a2 c3
a4 c4

سلام
موفق باشید
میشه یکم بیشتر توضیح بدید.ممنون میشم.Blush