تالار گفتمان مانشت
آیا elesevier برای نویسندگان ایرانی تحریم است؟ - نسخه‌ی قابل چاپ

آیا elesevier برای نویسندگان ایرانی تحریم است؟ - دریایه آبی پر تلاطم - ۱۳ آبان ۱۳۹۲ ۰۷:۵۷ ب.ظ

آیا elesevier برای نویسندگان ایرانی تحریم است؟
یعنی با نوشتن مقاله در آن به جای پوئن مثبت نمره ی منفی داره؟

آیا elesevier برای نویسندگان ایرانی تحریم است؟ - sepid - 13 آبان ۱۳۹۲ ۱۱:۴۱ ب.ظ

بستگی به ژورنالش داره، از Editor-in- cheif ژورنال بپرسید.
من برای یکی از ژورنالهاش می خواستم بفرستم ازشون پرسیدم گفتم ما همچین قانونی نداریم، یعنی تحریمی وجود نداره.

آیا elesevier برای نویسندگان ایرانی تحریم است؟ - rascal1364 - 17 آبان ۱۳۹۲ ۰۴:۰۴ ق.ظ

با سلام
اصلا امکان نداره این حرف قانونی باشه
شاید یه ادیتور چون ایرانی هستی کار خوب را با دید بد بررسی کند، اما این کار هم غیر قانونی است، ولی چون سلیقه نیز در اون کار دخیله، خیلی نمیشه باهاشون بحث کرد.
اما در کل هر ساله وزارت علوم دو لیست سفید و سیاه از مجلات علمی را منتشر میکنه، من خودم که بررسی کردم تقریبا همه مجلات کامپیوتریش توی لیست سفید هستند و هیچ مشکلی ندارند.

آیا elesevier برای نویسندگان ایرانی تحریم است؟ - دریایه آبی پر تلاطم - ۱۹ آبان ۱۳۹۲ ۰۱:۳۳ ق.ظ

من دانشگاه ازادیم.واسه ۲ نمره پایانی مقاله پایان نامه میخام تو الزویر مقاله بدم.میخام بدونم امتیاز منفی نمی گیرم با دادن مقاله به این ژورنال؟
تو مصاحبه دکتری چی؟ گیر نمیدن اازویر مقاله دادم.؟

آیا elesevier برای نویسندگان ایرانی تحریم است؟ - دریایه آبی پر تلاطم - ۲۰ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۷ ق.ظ

کسی جواب نمیده؟

آیا elesevier برای نویسندگان ایرانی تحریم است؟ - sepid - 20 آبان ۱۳۹۲ ۱۰:۱۹ ق.ظ

(۱۹ آبان ۱۳۹۲ ۰۱:۳۳ ق.ظ)دریایه آبی پر تلاطم نوشته شده توسط:  من دانشگاه ازادیم.واسه ۲ نمره پایانی مقاله پایان نامه میخام تو الزویر مقاله بدم.میخام بدونم امتیاز منفی نمی گیرم با دادن مقاله به این ژورنال؟
تو مصاحبه دکتری چی؟ گیر نمیدن اازویر مقاله دادم.؟
برای چی فکر می کنید امتیاز منفی بگبرین؟
منظورتون اینه از کی قراره امتیاز منفی بگیرین؟
من همچین چیزی نشنیدم.

آیا elesevier برای نویسندگان ایرانی تحریم است؟ - دریایه آبی پر تلاطم - ۲۰ آبان ۱۳۹۲ ۱۱:۳۸ ق.ظ

مسئول پژوهش دانشگاهمون میگفت الزویر پارسال تو تحریم بوده هر کس توش مقاله میداده به جای امتیاز مثبت امتیاز منفی میگرفته.البته منظورم از امتیاز منفی اینه که مسولین ایرانی برای کسی که تو این ژورنال مقاله بده ارزش قائل نبودن.

RE: آیا elesevier برای نویسندگان ایرانی تحریم است؟ - montazer - 14 آذر ۱۳۹۲ ۰۹:۱۸ ب.ظ

(۲۰ آبان ۱۳۹۲ ۱۱:۳۸ ق.ظ)دریایه آبی پر تلاطم نوشته شده توسط:  مسئول پژوهش دانشگاهمون میگفت الزویر پارسال تو تحریم بوده هر کس توش مقاله میداده به جای امتیاز مثبت امتیاز منفی میگرفته.البته منظورم از امتیاز منفی اینه که مسولین ایرانی برای کسی که تو این ژورنال مقاله بده ارزش قائل نبودن.

سلام
این قانون در حد حرف بود و تصویب نشد و قرار بود برای اعضای هیئت علمی دانشگاهها اعمال بشه، اما تا جایی که من میدونم دیگه لغو شده و اجرایی نیست چون واقعا هم علمی نبود این کار...
موفق باشید