تالار گفتمان مانشت
مجانب |(n^2 sin(n| - نسخه‌ی قابل چاپ

مجانب |(n^2 sin(n| - Aseman7 - 30 مهر ۱۳۹۲ ۰۴:۱۱ ق.ظ

چرا برا اعداد حقیقی نمی شه بگیم |n^2 sinn| از امگای n می شه ولی برا اعداد طبیعی میشه ؟
انگار یه جا تو همین پوران خوندم که سینوس (جزو توابع نوسانی )را کلا براش مجانب نمی گیریم چون تو یه بازه معلوم نیست .

RE: مجانب |(n^2 sin(n| - SnowBlind - 30 مهر ۱۳۹۲ ۰۲:۴۸ ب.ظ

(۳۰ مهر ۱۳۹۲ ۰۴:۱۱ ق.ظ)Aseman7 نوشته شده توسط:  چرا برا اعداد حقیقی نمی شه بگیم |n^2 sinn| از امگای n می شه ولی برا اعداد طبیعی میشه ؟
انگار یه جا تو همین پوران خوندم که سینوس (جزو توابع نوسانی )را کلا براش مجانب نمی گیریم چون تو یه بازه معلوم نیست .

من برای اعداد طبیعی هم شک دارم(Big Grin) ولی واسه اعداد حقیقی، شما میدونید که سینوس تناوبی هستش و هم چنین در نقاط
[tex]k \pi[/tex] این تابع صفر میشه، به همین دلیل و قتی شما میخوای بگی از [tex]\Omega[/tex] یه چیزی هست، باید یه[tex]n_{0}[/tex]

شما ارائه کنی که بعد از اون، داشته باشیم: [tex]cn \le n^{2\sin (n)}[/tex] حالا اگه n رو [tex]k \pi[/tex] بگیری داریم: [tex]ck\pi \le 1}[/tex]
که این تناقضه.

البته خیلی کلی گفتم، بقیه هم اگه نظری دارن دریغ نکنن!

RE: مجانب |(n^2 sin(n| - black_knight - 30 مهر ۱۳۹۲ ۰۷:۲۳ ب.ظ

(۳۰ مهر ۱۳۹۲ ۰۴:۱۱ ق.ظ)Aseman7 نوشته شده توسط:  چرا برا اعداد حقیقی نمی شه بگیم |n^2 sinn| از امگای n می شه ولی برا اعداد طبیعی میشه ؟
سلام
برای اینکه:
[tex]\lim_{n\rightarrow \in fty }n^2sin(n)/n = \lim_{n\rightarrow \in fty }nsin(n)= \in fty for : n \epsilon N\rightarrow n^2sin(n)\epsilon \Omega (n)[/tex]
[تصویر:  221595_97419057838831455415.jpg]
دوستان نظر بدید لطفا

RE: مجانب |(n^2 sin(n| - Aseman7 - 04 آبان ۱۳۹۲ ۱۰:۰۵ ب.ظ

ممنون از وقتی که صرف کردین و جواب هایی که دادید . مثل این که بچه های دیگه هم هیچ نظری ندارن!