تالار گفتمان مانشت
RE برای زبان منظم "تمام رشته هایی که حداقل شامل ۲ رشته ۰۰ باشند" - نسخه‌ی قابل چاپ

RE برای زبان منظم "تمام رشته هایی که حداقل شامل ۲ رشته ۰۰ باشند" - reza6966 - 08 مهر ۱۳۹۲ ۱۰:۵۰ ب.ظ

سلام

دوستان RE برای این زبان چی میشه ؟
[tex]\sum =\left \{ 0,1 \right \}[/tex]

تمام رشته هایی که حداقل شامل ۲ رشته ۰۰ باشند (۰۰۰ شامل ۲ رشته ۰۰ می باشد)

آیا این درسته ؟ [tex](0 1)^{*} 00 (0 1)^{*}00(0 1)^{*} (0 1)^{*}000(0 1)^{*}[/tex]

RE: RE برای زبان منظم "تمام رشته هایی که حداقل شامل ۲ رشته ۰۰ باشند" - Mehrdad_CS - 09 مهر ۱۳۹۲ ۰۲:۲۱ ق.ظ

با سلام
پاسختون درسته!
البته من ابتدا به یک نکته توجه نکرده بودم و فکر مبکردم با قسمت سمت راست + هم میتوان تمام رشته ها رو تولید کرد اما الآن که دقت کردم دیدم به هردوشون نیازه.

RE: RE برای زبان منظم "تمام رشته هایی که حداقل شامل ۲ رشته ۰۰ باشند" - black_knight - 09 مهر ۱۳۹۲ ۰۲:۳۱ ق.ظ

(۰۸ مهر ۱۳۹۲ ۱۰:۵۰ ب.ظ)reza6966 نوشته شده توسط:  سلام

دوستان RE برای این زبان چی میشه ؟
[tex]\sum =\left \{ 0,1 \right \}[/tex]

تمام رشته هایی که حداقل شامل ۲ رشته ۰۰ باشند (۰۰۰ شامل ۲ رشته ۰۰ می باشد)

آیا این درسته ؟ [tex](0 1)^{*} 00 (0 1)^{*}00(0 1)^{*} (0 1)^{*}000(0 1)^{*}[/tex]

بله این کاملا درسته. چون چون کوچکترین رشته ای که ۲ تا ۰۰ می تونه داشته باشه [tex]000[/tex] هستش.
میشه معادله بالا رو اینجوریم نوشت
[tex](0+1)^{^{*}}(00(0+1)^{^{*}}00+000)(0+1)^{^{*}}[/tex]

(۰۹ مهر ۱۳۹۲ ۰۲:۲۱ ق.ظ)Mehrdad_CS نوشته شده توسط:  با سلام
پاسختون درسته اما اضافه است! همون قسمت سمت راست کفایت میکنه. در واقع اگر ۰۰۰ شامل ۲ رشته ی ۰۰ باشه، پس صورت سوال به این شکل تغییر میکنه، عبارت منظمی که حداقل شامل یک زیر رشته ی ۰۰۰ باشد. که میشه همون قسمت سمت راست +.
نه دوست عزیز هر دو قسمت لازمه چون قسمت راستش مثلا نمی تونه رشته ۰۰۱۰۰ رو تولید کنهSmile