تالار گفتمان مانشت
لطفا" از هر کسی کتاب نخرید . - نسخه‌ی قابل چاپ

لطفا" از هر کسی کتاب نخرید . - Fardad-A - 31 شهریور ۱۳۹۲ ۱۱:۱۱ ب.ظ

دوستان گرامی
اخیرا" بعضی افراد مشکلاتی را در بخش بازارچه کتاب ایجاد کرده اند . چندین بار بن اشون کردیم ولی تجارت خوبیه و ول کن نیستن.

اول اینکه کپی کتاب را بجای خود کتاب میفروشن. بچه ها کتاب ایراد داشته باشه میرید پارسه عوض میکنید ولی اعلام میکنه همه کتابهای پارسه را دارم نو هم هست تکی هم میفروشم. ازش میگیرید می بینید کپی ناقصه. پول کتاب نو و کامل را هم دادین.
حالا مسائل شرعیش بماند که کتاب دارای مولف و ناشر کپی کردنش شرعا" اشکال داره. بالاخره اون نویسنده هم حقی داره که اینجوری نابود میشه.
دوم اینکه گاهی پول میگیرن پنج تا کتاب بفروشن سه تا واسه شخص میفرستن و ناپدید میشن.

من خواهشم اینه که اگه میشه تو شهر خودتون کتاب بخرید.
اگه میشه از کسانیکه کمتر از یکماهه عضو شدن و بجز خرید و فروش کتاب جای دیگه پست ندارند کتاب نخرید

بهرحال کاری جز این هشدارها ازمون نمیاد.

دیگه اینکه هر سال ابانماه پارسه و بقیه موسسات کتاب تکی میفروشن. یعنی دیگه نگه نمیدارن واسه سال بعد . شما از هر جزوه ای یا کتابی دارید بخونید. مطمئن باشید وقتی جزوه یا منبعی که دارید را میخونید تفاوتش با کتاب فلان ناشر شاید یه تعداد تست یا مثال یا حداکثر بیست سی صفحه باشه. چون سرفصلها تقریبا" یکی هست . اگه با این ریسکها کتاب بخرید اعصابتون بیشتر خرد میشه. آخرشم بر میگردین سر نقطه اول. چون اونی که میخواستید را نخریدید.

با اینحال اعضایی که در مانشت سابقه دارند یا قبولشدگان ، نوعا" تا حالا کسی در خرید کتاب ازشون مشکلی نداشته. همه مشکلات مربوط باین افراد سودجو ست که چند روز آفتابی میشن و بعدش ناپدید. پس لطفا" در خرید کتاب از اعضای جدید،اگه حتما" لازمه و فوری و فوتیه، بیشتر احتیاط و دقت کنید.

لطفا" از هر کسی کتاب نخرید . - انرژی مثبت - ۱۷ مهر ۱۳۹۲ ۰۱:۵۵ ق.ظ

از اونجایی که بازار خرید و فروش کتاب داغه و برخی موارد گزارش می شه که این تبادلات زیاد مطمئن نبوده، مجددا خواهشمندم دوستان عزیز در خرید کتب از افراد بیشتر دقت کنند خصوصا زمانی که تعداد کتب خریداری شده زیاده و قیمت بالا میره. مجدد خواهش می کنم خریداران محترم این تاپیک رو مطالعه کنند.

با تشکر