تالار گفتمان مانشت
چه جوری فن لپ تاپ رو تمیز کنم؟ - نسخه‌ی قابل چاپ

چه جوری فن لپ تاپ رو تمیز کنم؟ - Jane Austen - 21 شهریور ۱۳۹۲ ۰۳:۰۴ ب.ظ

سلام دوستان،
چند وقتی لپ تاپم خیلی داغ میشه، سه چهار بار هم خودش خاموش شد. تو اینترنت سرچ کردم نوشته شده بود این مشکل بیشتر به دلیل خاک گرفتن فن لپ تاپ و عدم تهویه مناسب اتفاق می افته. می خواستم بدونم حتما باید بدم بیرون برام تمیزش کنن یا خودم هم می تونم این کارو انجام بدم؟ اگه خودم می تونم ممنون میشم اگه راهنماییم کنید که چطوری این کارو انجام بدم؟
کسی می دونه هزینه تمیز کردن فن لپ تاپ چقدره؟

RE: چه جوری فن لپ تاپ رو تمیز کنم؟ - k_111 - 21 شهریور ۱۳۹۲ ۰۴:۰۵ ب.ظ

(۲۱ شهریور ۱۳۹۲ ۰۳:۰۴ ب.ظ)Jane Austen نوشته شده توسط:  سلام دوستان،
چند وقتی لپ تاپم خیلی داغ میشه، سه چهار بار هم خودش خاموش شد. تو اینترنت سرچ کردم نوشته شده بود این مشکل بیشتر به دلیل خاک گرفتن فن لپ تاپ و عدم تهویه مناسب اتفاق می افته. می خواستم بدونم حتما باید بدم بیرون برام تمیزش کنن یا خودم هم می تونم این کارو انجام بدم؟ اگه خودم می تونم ممنون میشم اگه راهنماییم کنید که چطوری این کارو انجام بدم؟
کسی می دونه هزینه تمیز کردن فن لپ تاپ چقدره؟
تمیز کردنش با اسپری روغنی انجام میشه
ولی خوب باید باز کردن لپ تاپ رو بلد باشین
پیشنهاد میکنم که بدید به یه تعمیرکار بازش کنه و همه جاشو تمیز کنه

چه جوری فن لپ تاپ رو تمیز کنم؟ - kashti - 21 شهریور ۱۳۹۲ ۱۰:۳۹ ب.ظ

سلام.

هنگام باز کردن لپتاپ حواستون باشه به پیچها زور زیادی نزنید که هرز بشن.محل پیچ ها رو روی کاغذ علامت بزنید.
و پیچ هارو مرتب روی کاغذ قرار بدین.
اول پیچ زیر لپتاپ و وسط ان را باز کنید و سی دی رام را بیروت بیارید به صورت کشویی. بعد مابقی پیچها.
اگر بتونید طریقه باز کردن مدل لپتاپتون رو از اینترنت گیر بیارید که خیلی عالیه.
وقتی باز کردین اول با اسپری خشک خوب تمیز کنید بعد با اسپری چرب میله فن رو چرب کنید.
یک مورد که من برام اتفاق افتاده بود به اندازه یک ته سیگار پرز قالی در مجرای فن گیر کرده بود.
اگر پرزی هم بود بردارید و تمیز کنید.

کار آسانی هست ولی حتما از پیچ گوشتی مناسب استفاده کنید.ترجیحا طول میله آن بلند باشه از نظر مکانیکی مناسبه.