تالار گفتمان مانشت
تست ۵۰ ارشد آزاد ۸۹ گروه ب - نسخه‌ی قابل چاپ

تست ۵۰ ارشد آزاد ۸۹ گروه ب - سارا جواهری - ۲۴ فروردین ۱۳۹۰ ۱۰:۲۶ ب.ظ

به نظر شما گزینه صحیح کدام است ؟ صورت سوال را ضمیمه کرده ام

سوال ۵۰ ارشد آزاد ۸۹ گروه ب - javadjj - 25 فروردین ۱۳۹۰ ۰۲:۲۸ ق.ظ

دوست عزیزم سوال راحتی هست و این دیاگرام حالت مربوط به مدار میلی هست و خروجی مستقل از لبه کلاک و با توجه به ورودی تغییر میکنه و لبه کلاک فقط برای تغییر از حالتی به حالت دیگه هست
خوب تو این سوال در لحظه t1 ما در حالت ۱ هستیم و خروجی هم با توجه به ورودی صفر هست پس گزینه های ۳و۴ رد میشه چون مطمئن هستیم که در t1 خروجی صفر هست خوب حالا در اولین لبه بالا رونده (یعنی فلش رو به بالای اول)ورودی یک هست و با توجه به دیاگرام حالت در لبه به حالت ۲ میریم سپس در لبه بعدی به حالت ۳ میریم و در لبه اخر(فلش سوم)که در حالت ۳ هستیم با توجه به ورودی ۱ دوباره به حالت اول میریم و ورودی هم که صفر میشه و دوباره در لحظه t2 خروجی هم صفر میشه پس گزینه ۱ درسته
اگه جواب رو دارید بزارید اما من مطمئن هستم گزینه ۱ درست هست
البته تو همین سایت و در بخش مدار منطقی یک سوال از کنکور سراسری رو کامل حل کردم و توضیح دادم بصورت مفهومی اگه بحث رو متوجه نشدید به اونجا مراجعه کنید

RE: سوال ۵۰ ارشد آزاد ۸۹ گروه ب - سارا جواهری - ۲۵ فروردین ۱۳۹۰ ۰۱:۰۳ ب.ظ

سلام ممنون از توضیحتون من هم خودم حل کرده بودم و به نظر من هم گزینه یک درست هست اما کتابی که دارم زده گزینه دو صحیح است حالا که یه نفر دیگه غیر از خودم مطمئنه که گزینه یک درسته من جواب رو در این کتاب اصلاح می کنم باز هم ممنونم

سوال ۵۰ ارشد آزاد ۸۹ گروه ب - ahmadi58 - 13 اردیبهشت ۱۳۹۰ ۰۵:۵۳ ب.ظ

گزینه ۲ صحیح است در پالس ۳ با توجه به ورودی ۰ به حالت ۱ می رویم و در شرایط خروجی ۱ است

RE: سوال ۵۰ ارشد آزاد ۸۹ گروه ب - سارا جواهری - ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۰۷:۵۷ ب.ظ

ahmadi58 جان به نظرم شما در تحلیل این سوال یه اشتباهی کردین چون هنوز هم بر درستی گزینه اول اصرار دارم

سوال ۵۰ ارشد آزاد ۸۹ گروه ب - ahmadi58 - 14 اردیبهشت ۱۳۹۰ ۱۰:۵۲ ق.ظ

آخه وقتی که در حالت ۳ هستیم با پالس ۳ تغییر حالت رخ می دهد و به حالت ۱ می رویم و در این حالت ورودی همزمان با پالس ۰ است شما چطوری می گید ورودی ۱ است ؟ آقا جواد؟!؟؟!؟

RE: سوال ۵۰ ارشد آزاد ۸۹ گروه ب - shadi - 24 مهر ۱۳۹۰ ۰۱:۱۸ ب.ظ

گزینه‌ی دو درسته
در حالت t2 مدار در حالت ۳ هست و به ازای صفر خروجی آن یک است
در حالت t1 مدار در حالت ۱ هست و به ازای یک خروجی صفر رو تولید میکنه

سوال ۵۰ ارشد آزاد ۸۹ گروه ب - nasservb - 05 آبان ۱۳۹۰ ۰۹:۴۳ ب.ظ

گزینه‌ی دو درسته
با ورودی صفر برمی گرده به حالت شروع چون ورودی آخرین کلاک صفر هست