تالار گفتمان مانشت
کمک در پروژه کارشناسی در خصوص پردازش تصویر - نسخه‌ی قابل چاپ

کمک در پروژه کارشناسی در خصوص پردازش تصویر - taherian.f - 16 تیر ۱۳۹۲ ۰۱:۰۵ ق.ظ

سلام
پروژه کارشناسی من درباره میزان شباهت دو دستخط فارسی هست. میخواستم ببینم کسی میتونه کمکم کنه که باید از کجا شروع کنم؟ الان حدود یک ماه هست که همش در حال درجا زدن هستم و به هیچ نتیجه ای نمیرسم. اگه میشه کمکم کنید

کمک در پروژه کارشناسی در خصوص پردازش تصویر - ghaderiyaser - 16 تیر ۱۳۹۲ ۰۱:۳۹ ق.ظ

سلام.
به نظر من از شبکه های عصبی در محیط matlab استفاده کنید.

RE: کمک در پروژه کارشناسی در خصوص پردازش تصویر - saho - 16 تیر ۱۳۹۲ ۰۸:۱۰ ق.ظ

موضوع درس سیستم های چند رسانه ای تقریبا همینه(لااقل برایه ما همین جوری بود)البته اون تشخیص دستخط بود.
تمام کارارو بامتلب میشه انجام داد.

RE: کمک در پروژه کارشناسی در خصوص پردازش تصویر - taherian.f - 16 تیر ۱۳۹۲ ۰۱:۳۱ ب.ظ

(۱۶ تیر ۱۳۹۲ ۰۸:۱۰ ق.ظ)saho نوشته شده توسط:  موضوع درس سیستم های چند رسانه ای تقریبا همینه(لااقل برایه ما همین جوری بود)البته اون تشخیص دستخط بود.
تمام کارارو بامتلب میشه انجام داد.

بله، ممنون. من هم قراره با متلب انجام بدم. امروز به امید خدا قدم اولش رو برداشتم. فقط میشه کمک کنید چجوری باید یه حرف الفبا رو پیکسل بندی کنم و زاویه در آن ها بدست بیارم؟ مثلا حرف "ب" به صورت دستخط نوشته شده حالا من میخوام پیکسل بندی کنم و یکی از ویژگی ها که میتونه بدست آوردن زاویه باشه، روش اعمال کنم.

(۱۶ تیر ۱۳۹۲ ۰۱:۳۹ ق.ظ)ghaderiyaser نوشته شده توسط:  سلام.
به نظر من از شبکه های عصبی در محیط matlab استفاده کنید.

سلام
ببخشید میشه یه مقدار بیشتر توضیح بدید؟ یا یک منبع بفرمائید که بخونم
ممنون

کمک در پروژه کارشناسی در خصوص پردازش تصویر - ghaderiyaser - 16 تیر ۱۳۹۲ ۰۱:۴۰ ب.ظ

تو اینترنت دنبال مقالاتی بگردید مثلا کلمات زیر رو سرچ کنید:
detect similarity of characters in arabic