تالار گفتمان مانشت
حل سوالات طراحی الگوریتم ۹۰ - نسخه‌ی قابل چاپ

صفحه‌ها: ۱ ۲ ۳ ۴
RE: حل سوالات طراحی الگوریتم ۹۰ - khoofi66 - 02 اسفند ۱۳۸۹ ۰۵:۴۸ ب.ظ

(۰۲ اسفند ۱۳۸۹ ۰۴:۳۵ ب.ظ)ramezanpour.r نوشته شده توسط:  
(02 اسفند ۱۳۸۹ ۰۴:۰۳ ب.ظ)khoofi66 نوشته شده توسط:  نظر من درباره سوال ۳۴:
من تا الان ۳ بار مثال زدم و هر سه بار به جواب رسیدم
با استفاده از این مثال‌ها میتونم دو گزینه ۲و۳ رو حذف کنم و تا الان بیشتر از logn زمان نبرده.
به نظر من جواب گزینه ۴ هست.
دوستان اگه مثال نقض دارن بگن که چک کنیم شاید من ذهنم همش یه مدل داره مثال میزنه
منم سر جلسه مثال زدم و log n رو زدم
ولی مثال زیر رو حل کن
A[1]=3
A[2]=1
A[3]=2

حق با شماست پس گزینه ۱ باید درست باشه

حل سوالات طراحی الگوریتم ۹۰ - hatami - 02 اسفند ۱۳۸۹ ۰۶:۴۶ ب.ظ

منم دقیقاً سر امتحان همین آرایه را مثال زدم و در حلقه افتادم

RE: حل سوالات طراحی الگوریتم ۹۰ - ف.ش - ۰۲ اسفند ۱۳۸۹ ۰۸:۳۴ ب.ظ

(۰۲ اسفند ۱۳۸۹ ۰۴:۱۰ ب.ظ)psps1368 نوشته شده توسط:  
(02 اسفند ۱۳۸۹ ۰۳:۳۹ ب.ظ)hatami84 نوشته شده توسط:  سوال ۳۲ گزاره ۱ غلطه من سر کنکور این گزاره را رد کردم یک مثلث با دو وزن ۱ و یک وزن ۲ مثال بزن

درسته، نمی دونم چرا فرض کردم که گراف وزن هاش متفاوته...Huh
ان شاا... که دومی و سوی درستند....Big Grin

ویرایش: میشه یه مقدار توضیح بدی، آخه گفته حتما دو راسی وجود خواهند داشت، یعنی تو مثال شما هیچ دو راسی وجود ندارند؟
البته اثبات من که کاملا غلطه....
نه گزاره درسته چون گفته حتما دو راس وجود دارد توی همون مثلث هم این دو راس وجود دارد وگرنه اصلا اون یال جزو درخت نمیشد.
گزاره بعدی رو من زدم غلط
گزاره سوم رو زدم درست

حل سوالات طراحی الگوریتم ۹۰ - hatami - 02 اسفند ۱۳۸۹ ۱۰:۰۹ ب.ظ

منم خودم الان که چک کردم دیدم با این مثال جواب نمیده پس فعلاً در مورد درست و غلطی این سوال نظر نمیدم

RE: حل سوالات طراحی الگوریتم ۹۰ - ۸۷۸۵۵۶۱۱ - ۰۳ اسفند ۱۳۸۹ ۱۲:۳۷ ق.ظ

(۰۲ اسفند ۱۳۸۹ ۰۴:۱۰ ب.ظ)psps1368 نوشته شده توسط:  
(02 اسفند ۱۳۸۹ ۰۳:۳۹ ب.ظ)hatami84 نوشته شده توسط:  سوال ۳۲ گزاره ۱ غلطه من سر کنکور این گزاره را رد کردم یک مثلث با دو وزن ۱ و یک وزن ۲ مثال بزن

درسته، نمی دونم چرا فرض کردم که گراف وزن هاش متفاوته...Huh
ان شاا... که دومی و سوی درستند....Big Grin

ویرایش: میشه یه مقدار توضیح بدی، آخه گفته حتما دو راسی وجود خواهند داشت، یعنی تو مثال شما هیچ دو راسی وجود ندارند؟
البته اثبات من که کاملا غلطه....

حتی اگر یال های تکراری هم وجود داشته باشه، باز هم اگر یال e به عنوان یال کمینه انتخاب شود، دو راسی که یال e را به وجود می آورند(u,v) ،کوتاه ترین مسیر بین راس u,v همان یال e است که انتخاب می شود.

حل سوالات طراحی الگوریتم ۹۰ - موج - ۰۳ اسفند ۱۳۸۹ ۰۱:۰۰ ق.ظ

سوال ۳۲
بله دوستان به خاطر همون قیده یالی وجود دارد به نظر من هم ۳۲ گزاره اول و آخر درسته گزاره وسط رو شک دارم که امیدوارم غلط باشه
البته از طرز گفتنش هم غلطه چون گفته E و نه در V+E در حالی که به لحاظ عقلی اگه با E بشه با V+E که مرتبه بالاتره حتما میشه

سوال تابلو ۳۱ و سوال ۳۳ هم با حل pspsکاملا موافقم

سوال ۳۴ هم در دور خواهد افتاد آرایه ای که من مثال زدم پنج خونه ای بود و هر n مرحله بدون مرتب شدن به حالت اول بر میگشت که البته دوستمون هم بالا یه مثال آورده براش

۳۵ رو نزدم

حل سوالات طراحی الگوریتم ۹۰ - MJRS - 03 اسفند ۱۳۸۹ ۰۱:۳۲ ق.ظ

گزینه های احتمالی:
۳۱: ۳
۳۲: ۱
۳۳: ۲
۳۴: ۴
۳۵: ۲

حل سوالات طراحی الگوریتم ۹۰ - ف.ش - ۰۳ اسفند ۱۳۸۹ ۱۰:۴۸ ق.ظ

آقای تنهایی میشه نظرتون رو در مورد سوال ۳۳ و ۳۴ بگین.
با تشکر

RE: حل سوالات طراحی الگوریتم ۹۰ - parvaz_hj - 03 اسفند ۱۳۸۹ ۱۱:۲۸ ق.ظ

(۰۳ اسفند ۱۳۸۹ ۰۱:۰۰ ق.ظ)موج نوشته شده توسط:  سوال ۳۲
بله دوستان به خاطر همون قیده یالی وجود دارد به نظر من هم ۳۲ گزاره اول و آخر درسته گزاره وسط رو شک دارم که امیدوارم غلط باشه
البته از طرز گفتنش هم غلطه چون گفته E و نه در V+E در حالی که به لحاظ عقلی اگه با E بشه با V+E که مرتبه بالاتره حتما میشه

سوال تابلو ۳۱ و سوال ۳۳ هم با حل pspsکاملا موافقم

سوال ۳۴ هم در دور خواهد افتاد آرایه ای که من مثال زدم پنج خونه ای بود و هر n مرحله بدون مرتب شدن به حالت اول بر میگشت که البته دوستمون هم بالا یه مثال آورده براش

۳۵ رو نزدم

۳۲ گزاره وسط درست هم میشه!!!! شما فرض کنید از الگوریتم کراسکال بریم واسه این کار! همون طور که می دونید این الگوریم از o(v2) هست حالا فرض کنید گراف کامل باشه و o(e)=o(v2) پس می بینید که شدنیه! ما اگه از bfs واسه این کار بریم میشه از o(e+v)اما همون طور که گفتم با کروسکال و گراف کامل هم باشه میشه.

حل سوالات طراحی الگوریتم ۹۰ - sepid - 03 اسفند ۱۳۸۹ ۱۱:۴۶ ق.ظ

آره وسطی هم درسته.
چون گراف بیجهت هست در زمان v+e میشه مساله رو حل کرد.
حالا چون همبنده پس تعداد یالها از راسها همیشه بیشتره و در زمان eمیشه حلش کرد.

حل سوالات طراحی الگوریتم ۹۰ - admin - 03 اسفند ۱۳۸۹ ۱۲:۴۸ ب.ظ

ولی به نظر من سوال ۳۲ همون گزینه ۱ درسته! Big Grin
استدلال هم دوستان آوردن به جای ما!

حل سوالات طراحی الگوریتم ۹۰ - admin - 03 اسفند ۱۳۸۹ ۰۱:۰۷ ب.ظ

سوال ۳۳: جواب درست گزینه دوم (البته به نظر من)

الگوریتمش خیلی پیچیده‌‍‏‏است و طاقت فرسا حوصله نوشتنش رو هم ندارم!. کسی مخالفتی داره بگه تا گزینه رو عوض کنیم!! Big Grin

راهنمایی: هر بار میانه دو لیست رو می‌‍‏‏گیریم و با هم مقایسه می‌‍‏‏کنیم اگه میانه یکی بزرگتر از دیگری بود میانه‌‍‏‏شو دوباره می‌‍‏‏گیریم! Smile بدون مهلت دادن! (و البته مقدار k رو که راحت میشه حساب کرد که الان با این دو میانه چنده) این عمل به اندازه logn * logn زمان می‌‍‏‏بره. سوال فوق العاده زیبایی است این سوال.

حل سوالات طراحی الگوریتم ۹۰ - www - 03 اسفند ۱۳۸۹ ۰۱:۲۴ ب.ظ

سوال ۳۲ گزینه یک در کتاب طراحی الگوریتم ارشد سپاهان گفته غلطه. صفحه شو دقیق براتون میگم.
سوال ۳۳ به نظر من ابتدا اجتماع را در lgn پیدا میکنیم سپس در lgn ما k امین عنصر را مییابیم جمع اینا میشه lgn.
۳۴- کد تموم نمیشه
۳۵- n به توان دو میشه.

RE: حل سوالات طراحی الگوریتم ۹۰ - موج - ۰۳ اسفند ۱۳۸۹ ۰۲:۰۶ ب.ظ

(۰۳ اسفند ۱۳۸۹ ۰۱:۲۴ ب.ظ)www نوشته شده توسط:  سوال ۳۲ گزینه یک در کتاب طراحی الگوریتم ارشد سپاهان گفته غلطه. صفحه شو دقیق براتون میگم.
سوال ۳۳ به نظر من ابتدا اجتماع را در lgn پیدا میکنیم سپس در lgn ما k امین عنصر را مییابیم جمع اینا میشه lgn.
۳۴- کد تموم نمیشه
۳۵- n به توان دو میشه.

عزیزم نا سلامتی خود جناب تنهایی مدیر تالار دکترای این رشته رو دارن
اگه قرار باشه به سپاهان استناد کرد به نظر من استناد به حرف دکتر بهتره
سوال ۳۲ بخش الف گفته که حتما دو راس وجود دارد که ... شما اگه به نظرت غلطه یه مثال نقض بیار که هیچ دو راسی با این شرایط نباشه ما هم با تمام وجود میپذیریم
درمورد سوال ۳۳ من هم lgn زدم از خدامه که حرف تو درست باشه
۳۴ نظرم همینه

RE: حل سوالات طراحی الگوریتم ۹۰ - parvaz_hj - 03 اسفند ۱۳۸۹ ۰۲:۰۹ ب.ظ

ولی من هنوز با اقای تنهایی مخالفم!!!!