تالار گفتمان مانشت
بررسی سوالات ریاضی مهندسی ۹۰ - نسخه‌ی قابل چاپ

بررسی سوالات ریاضی مهندسی ۹۰ - hatami - 30 بهمن ۱۳۸۹ ۰۹:۰۱ ب.ظ

بچه‌ها نظرتون در مورد سوال ۳۲ ریاضی مهندسی چیه ؟

حل سوالات ریاضی مهندسی ۹۰ - vahidshahi - 30 بهمن ۱۳۸۹ ۰۹:۱۱ ب.ظ

سوال ۳۵ رو کسی حل کرده؟

حل سوالات ریاضی مهندسی ۹۰ - hatami - 30 بهمن ۱۳۸۹ ۰۹:۲۶ ب.ظ

من فکر کنم صفر میشد فقط z=0 بود که قطب مرتبه ۲ بود ولی در ادامه صفر میشد. فکر کنم

RE: حل سوالات ریاضی مهندسی ۹۰ - psps1368 - 30 بهمن ۱۳۸۹ ۰۹:۴۷ ب.ظ

ملاک گزینه ها، دفترچه موجود در سایت است.
۳۱: نمی دونم، ولی فکر کنم ۲، هر چند که خودم غلط زدم. چون باید مشتق بگیریم حتما جواب کسینوسی میشه.
۳۲: گزینه ۴، مولفه x کسینوسی می شه، با توجه به این که مشتق جزیی نسبت به x در x = 0 صفر می شه، پس ضریب سینوس در مولفه x جواب باید صفر باشه. t هم که واضحه و ضریبش اوی توان باید p^2 باشه.
۳۳: گزینه ۳، دقیقا مثل قبلی، x کسینوسی می شه و ضریب هم x و هم y لاندا میشه.
۳۴: گزینه ۲، حل ساده ای داشت.
۳۵: گزینه ۲، چون وقتی z^2 رو توی تابع داخل انتگرال ضرب کنیم، یک z که با مخرج ساده میشه، برای اون sin z هم حد رو از مشتق رد می کنیم، یعنی اول حد می گیریم بعد مشتق، جواب حد می شه ۱ و مشتقش صفر.

حل سوالات ریاضی مهندسی ۹۰ - shahryar - 30 بهمن ۱۳۸۹ ۱۰:۵۰ ب.ظ

وای!ریاضی مهندسی هم عین شما زدم!!!

حل سوالات ریاضی مهندسی ۹۰ - delta - 01 اسفند ۱۳۸۹ ۱۲:۱۷ ب.ظ

سوال ۳۵ را من اینطوری حل کردم درسته میشه قطب مرتبه دوم منم برا اولین بار وقتی این این طور تستها را حل میکردم سریع میگفتم خب حد میشه ۰ پس جوابم میشه ۰ .ولی چند بار تو تستها دیدم که حتی در صورتی که مشتق گرفتیم بازم جواب به صورت ۰/۰ در امد حالت مبهم و باید ازش مشتق بگیریم.(قانون هوپیتال)(اینجا هم حالت مبهم پیش اومده)خب من ازش مشتق گرقتم فکر کنم ۱ شد بعدم در ۲pi ضرب کردم m-1‌ام که یکه لزومی به تقسیم نداره.دیگه نمیدونم درسته یانه ولی میگم من خیلی تو تستها با این طور سوالات برخورد کردم بازم برا اطمینان به کتاب پارسه رجوع کردم حالا دیگه نمیدونم

حل سوالات ریاضی مهندسی ۹۰ - hatami - 01 اسفند ۱۳۸۹ ۰۱:۱۴ ب.ظ

بله باید هوپیتال بگیرید . منم هوپیتال گرفتم که مخرج در آخر ۱ و صورت ۰ میشه پس کلا صفر میشه

حل سوالات ریاضی مهندسی ۹۰ - delta - 01 اسفند ۱۳۸۹ ۰۳:۰۱ ب.ظ

درسته ۰ میشه سوالا دوباره حل کردم جوابا درست یادم نیست سوالاتا تازه گرفتم فکر میکردم به جای cos-sin هستش

حل سوالات ریاضی مهندسی ۹۰ - samira_bk - 01 اسفند ۱۳۸۹ ۰۹:۰۳ ب.ظ

soal 31 bayad nesbat be a moshtagh migerftim k hamon sinusi miund akhare sar ham a=1 pas gozine 3 2rost mishod